Zoolog Gregg O´Hara vypátrá v afrických horách legendárního obřího gorilího samce. Ten při dramatickém střetu zničí několik vozů a zmocní se Gregga, jehož v poslední chvíli zachrání jednadvacetiletá Jill Young, kterou téměř pětimetrový op poslouchá na slovo. Před dvanácti lety studovala její matka Ruth život skupiny horských goril, mezi nimiž bylo také rychle rostoucí mládě Joe. Když byla zvířata přepadena pytláky, zahynula nejen matka gorilího mláděte, ale také Ruth, kterou jeden z pytláků postřelil a nechal bez pomoci. Od té doby vyrůstali Jill a Joe spolu. Gregg, který se do Jill zamiloval, dívku přesvědčí, aby opičáka dopravila do kalifornské rezervace, kde bude v bezpečí před pytláky. Zatímco Jill se marně pokouší přesvědčit předsedu správní rady rezervace Bakera, aby odložil párty, na které chce ukázat opici sponzorům, zahlédne zprávu o obrovské opici v televizi boháč Strasser, pytlák a vrah, který před lety zabil Ruth. Ten se rozhodne s pomocí svého poskoka Gartha opici získat a společně během večírku vyprovokují zvíře k záchvatu zuřivosti... (TV Nova)

Slavníkovec

Velká citovka, rozhodně bezvadnej film do kin. Vím, že film nemá kvality nějakýho jinýho čtyřkovýho filmu. Teď, ale hodnotím za děti. Protože jsem tenhle film viděl před 7 lety a to my bylo 11, takže nic jinýho než 4 nemůžu dát. Krásná muzika, EFEKTY, příroda a krásná Charlize Theron. ()

venison

Příběh gorily z dílny Walta Disneyho bych přirovnala jako něco mezi Gorilami v mlze a King Kongem :-) Vhodný zejména pro děti a fandy Charlize Theron.. Jinak typický příběh o tom, jak dokážou lidé zničit zvíře, pokud se o něj chtějí „starat“ mimo přírodu.. ()

jenik71

Že jde o klon slavnějšího King Konga mi vůbec nevadí. Velký Joe se mi opravdu líbil. Jak zpracováním, přírodou, tak i efekty. Velmi sympatická je tu také Charlize Theron. Jako rodinná podívaná je to rozhodně dobré a přiměřeně dojemné. Čtyři hvězdičky dávám také proto, že tak nízké celkové hodnocení si Joe na CSFD určitě nezaslouží. ()

Han22

Taková menší verze King Konga, hodně rodinná podívaná, ale vůbec ne hloupá! No možná maličko, ale stejně mě dostalo hlavně velkolepý finále s destrukci celého města, které bylo na konci devadesátých let ve filmech v oblibě. ()

noctambule

Film, který jsem byla nucená kdysi vidět se školou a vůbec nevim, proč jsem si na něj dnes vzpomněla. Že by mě pořád děsil ve snech?:-) Pro děti je to celkem ok, ale dnes už bych ho vidět nechtěla. ()

wosho

Pěkný rodinný snímek s dobře odvedenou staromodní trikovou gorilou. Film má sice trošku temnější momenty, ale dostatečné množství humoru a lehce patosu s melodramatem. Navíc filmaři nesází jen na triky a do snímku obsadily dobré herce. Bill Paxton je sympaťák a svého zoologa hraje lehkou nohou, mladá Charlize je zde překrásná a roztomilá a můj oblíbenec Rade Šerbedžija je dokonalý zmrd, kterého fakt divák bude nenávidět (takový ten správný padouch). Jediné co mě u Velkého Joea mrzí je jeho nízké ohodnocení, 53% k 4.4.2010 je proklatě málo (pro mě to je solidních 75%) ()

Hanys_

Obří gorila, krásná Charlize, Paxton a hodně povedené efekty. Na druhé straně dost laciná báchorka, trapný padouch a hromada klišé. Jako oddechovka na deštivou neděli s dětmi ale asi ok. 5/10 ()

Prochy38

Má to být jako neoficiální remake King Konga?! No nevím. Tady tomu chybí v kategorii ještě komedie. Slušné efekty, ale ** jen za dvě krásné nohy Ch. Theron. ()

RadimFišer

Nezapomenutelné oslovení Joe od nádherné blondýnky. Přetrvávající a hluboký jejich vztah. Schovávání pořádného opičáka někde v centru zoo mě téměř vehnalo slzy, dojem a do toho lásku do mého mohutného těla. Památka na dětství. Památka s velmi příjemnými zážitky. Tento film se mi líbil a středohodnotově bych se na něj rád podíval. Jinak hodnotím 2 hvězdy. Nic moc zajímavého, co by mi dávalo do života, kromě zvláštního dojetí z ještě zvláštnější dvojice. ()

Mallyyy

Jako malej jsem na to koukal neustále. Dnes, když se na to kouknu, tak se citím na 10 let. Mlaďoučká Theron hraje velice dobře. Výborný rodinný film, doporučuju všem. ()

Heavyman

Po návštěve kina jsem byl úplně fascinován, bylo mi deset. Bohužel dnes mi to tak úchvatné nepříjde, ale já mám prostě filmy s lidoopy rád. Ve filmu se také objevuje pěkná píseň s názvem WINDSONG. ()

Hapretor

Hezká "domorodá" hudba. Pro menší diváky dobré. Jako rodinný film taky dobré. Pro osamělé vlky, jako já, už ne tak zábavné. Kord, když už Vám není deset. ()