Valentin McKee a Earl Batess pracují jako údržbáři v městečku o čtrnácti obyvatelích. Jednoho dne se rozhodnou odejít a vydají se na cestu přes poušť za vyhlídkou lepšího zaměstnání. Tam se setkají s Rhondou LeBeckovou, seismoložkou, která měří podzemní aktivitu. A ta právě nyní nevysvětlitelně stoupla. Po cestě najdou starého Edgara, který nehnutě sedí na sloupu elektrického vedení a nepochybně se tam před něčím schovává. Pak nacházejí mrtvoly svých spoluobčanů. To už není legrace, v kraji se děje něco záhadného. Val a Earl se vracejí do městečka. Z Changova obchodu se snaží zavolat do nejbližšího většího města, spojení ale nefunguje. Mezitím už zjistili, že je pronásledují podivní obrovití červi, kterým z otevřené tlamy vylézají chapadla. (TV Nova)

PTuranyi

Zábavný horor, ktorý ťarbavosťou svojich hrdinov a prihlúplym scenárom mieria niekde k súhvezdiu "Blbý a blbejší". To ale asi nebolo zámerom autorov, takže to pre film nevyzerá dobre. Obyvatelia odľahlého údolia sú zbierkou čudákov aj keď sa snažia tváriť, že nie. Ale v kritických situáciách sa vždy zachovajú najčudnejšie ako sa dá. A keď sa k tomu pridajú hlúpe dialógy, tak to mozog vyhodnotí buď ako hlúposť, alebo ako zábavu, čo je ten lepší prípad. Produkcia nie je zlá aj keď trikové príšery sa s dnešnými digitálnymi nedajú porovnávať. Aj herci sa snažia, ale úplne presvedčiví nie sú. Celkovo je to vydarené Béčko. 60% ()

Rastamania

Ta pátá je z nostalgie, býval to můj nejoblíbenější film :) Dvojce Kevina Bacona a Freda Warda je úžasná, příšera originální, humor i napětí to má taky... zkrátka perfetkní :) ()

Pavlo

Priemerné béčko, u ktorého som sa dobre bavil. Na nič si nehrá, ale mať lepší scenár, tak dám o jednu * viacej. Takto je to akurát dobrá výplň nočného TV programu. ()

Cor-Angar

Tohle byla celkem povedená sranda. Na nějakou dobu to nejspíš stačí vidět jednou, ale stojí to za to. Kevin Bacon a Fred Ward v hlavních rolích jsou dost fajn a u jejich rozhovorů se občas i slušně zasmějete. Celý film, přestože místy je i napínavý, v podstatě působí dost oddychově (ne směšně), což je rozhodně jenom dobře. Nejspíš bych s poměrně klidným svědomím mohl dát i maximální hodnocení, ale ty poctivý 4* mu přece jen asi sluší víc. ()

Copter

Je to docela dobrý jenom by to mohlo být trochu kratší a ten hl.hrdina s dlouhejma vlasama nebyl moc sympatickej ale ten jeho kámoš byl docela hustej.Asi nejlepší scéna byla když tam ty dva manželé rozstříleli toho červa snad 10ti různýma zbraněma ()

AmunRa

Asi po čtvrté jsem se mrknul na tento film a zase jsem ho vypínal spokojený. 25 let od vzniku film nijak nepoznamenalo a přesně vyvážená kombinace komedie, akce a hororu pořád funguje. Sympatické charaktery, pěkné invenční příšery a zajímavé nápady. Ovšem je to béčko, to je dobré si před shlédnutím připomenout a odložit přehnané nároky. ()

Mark1983

Zcela určitě se jedná o dějový a zábavný snímek s monstry útočící z podzemí. A je zcela jasné,že první díl nad ostatními díly vede,i když dvojka ujde,trojka mě zklamala a čtyřka byla průměrně dobrá. A slyšel jsem o pětce,tu jsem ještě neviděl. ()

Xmarc

Typické "béčko", které to naštěstí nehraje moc na vážno. Ovšem i to nevážno mi přišlo takové nějaké slaboučké, nějak zvlášť jsem se teda nebavil, nic výraznějšího jsem ve filmu nenašel a spíš jsem to jen tak nějak odkoukal. ()

Pythonator

Mezi filmy ve stylu "zvířata útočí" je tato báchorka o americké přerostlé verzi olgoje chorchoje naprostým kultovním klenotem, který prostě nezestárne a nepřestane bavit. Miloval jsem to jako puberťák a miluju to i jako chřadnoucí taťka, i když teď už lépe vnímám stupiditu některých scén. Pořád je to ale o tisíc procent lepší než céčkové sračky o digitálně animovaných zvířátkách, které se natáčejí dnes. Hrdinové vám přirostou k srdci a vy jim opravdu držíte palce, a ne jen čekáte, až budou konečně sežráni. Zařadil bych to k podobně sympatickým pohádkám o mimozemských Critters. Prostě klasika. ()

CheeseFigure

Kto by to bol povedal, že ma tak rozosmeje film, v ktorom sa Kevin Slanina so skupinkou obyvateľov zapadnutého mestečka, bude musieť brániť, pod zemou žijúcim, červom? Naozaj som sa dobre nasmial. A ešte som si robil srandu s tým, že to bude mať dvojku. A ono to má ďalších 5 pokračovaní a seriál k tomu. ()

Tr0nic

Neberie sa to síce vážne, ale ani ja som to nebral vážne. Po komediálnej stránke 0 bodov a ako horror tiež slabé. Nudil som sa pri tom ()

Holly_Molly

První hororová zkušenost, na kterou mam retrospektivně jen dobrý vzpomínky a pamatuju si, že mě to jako prcka neskutečně bavilo! Postavy, jak hlavní tak vedlejší, jsou fandění-hodny, jsou sympatický a celej film je nahláškovaná jízda, kde se pořád něco děje a neni čas na oddych. Hororový prvky jsou výborně vyvážený černym humorem a za jedinou vadu by se dalo považovat to, že film tak trochu trikově zestárnul na rozdíl třeba od Vetřelce a podobných ještě starších kulťáků. :-) ()

MartinNewman

Parádně natočený kousek, který mě chytil napoprvé a nepustil ani teď, v roce 2022. Vtipně natočená sci-fi hororová komedie o dvou buranech co se rozhodnou razantně změnit svůj život a nějak to nejde. Luxusní hudba která jen podtrhuje jak film odsýpá, nemá ani minutu nudy, je plný hlášek a super scén od akčních po komediální. Ústřední dvojice jede super a vidět že jim to sedlo. Mladý Kevin Bacon a Fred Ward jsou fakt super a jsou doplněni o solidní osazenstvo které jim zdatně sekunduje. Dneska se může spoustě  sračkám co se točí zdát o tom, aby celý děj držel pohromadě a člověk byl na konci filmu spokojený. Plnotučných 5 bodů za tento zapomenutý skvost. ()

kotrlak

Reba McEntire s kvérem v ruce - kdepak jinde to uvidíte? A Kevin a Fred, co pomáhaj seismovložce vzbudit červa plnýho červenejch sraček, to je jasně za čtyři! ()

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward

13.05.2022

Další celovečerák podle seriálu

Další celovečerák podle seriálu

07.07.2009

U nás jsme jej nikdy kdovíjak neznali, ale „na západě“ platil v 80. letech za jeden z nejpopulárnějších policejních seriálů. T. J. Hooker. Když zalovíte v paměti, možná se vám vybaví úvodní scéna z… (více)