Valentin McKee a Earl Batess pracují jako údržbáři v městečku o čtrnácti obyvatelích. Jednoho dne se rozhodnou odejít a vydají se na cestu přes poušť za vyhlídkou lepšího zaměstnání. Tam se setkají s Rhondou LeBeckovou, seismoložkou, která měří podzemní aktivitu. A ta právě nyní nevysvětlitelně stoupla. Po cestě najdou starého Edgara, který nehnutě sedí na sloupu elektrického vedení a nepochybně se tam před něčím schovává. Pak nacházejí mrtvoly svých spoluobčanů. To už není legrace, v kraji se děje něco záhadného. Val a Earl se vracejí do městečka. Z Changova obchodu se snaží zavolat do nejbližšího většího města, spojení ale nefunguje. Mezitím už zjistili, že je pronásledují podivní obrovití červi, kterým z otevřené tlamy vylézají chapadla. (TV Nova)

Martrix

Vcelku chápu nadšené reakce některých uživatelů. I když se u mě žádné chvění při pohledu na křížence Adély(nenavečeřené) a megažížaly nekonalo, nenudil jsem se. Bezpochyby je Chvění béčko jak vyšité. Jenže když se do takového béčka přidá pár hlášek, hlavní hrdinové jsou sympaťáci a scénář není úplně debilní, může to být i tak bezva zábava. Takže doporučuji od filmu nic moc nečekat a nechat se příjemně překvapit. Komedie 75%, sci-fi 5%, horor 10%, kravina 10% ()

pakobylka

Kde se vzali, tu se vzali ... v blízkosti jednoho maličkého, bezvýznamného městečka kdesi na okraji pouště se objevili neznámí hladoví tvorečci. Nechtěli vyvolávat problémy, potřebovali se jen v klidu dosyta najíst - nic víc. Ovšem člověk se jim podle očekávání vzepřel - nechtěl se jen tak bez boje vzdát svého místa na vrcholku potravního řetězce a posloužit jim jako hlavní (případně vedlejší) chod. To je asi tak v kostce děj snímku, který netrpí velikášstvím ani nedůtklivostí. Nezdržuje se dlouhým přemítáním nad každým záběrem - natáčení si viditelně užívá, v pohodě se baví na svůj účet ... a vaše přítomnost ho jednoznačně potěší ... 3,5* ... P.S.: Škoda, že nikoho nenapadlo, aby hlavní protagonisty (myslím ty roztomilé přerostlé červíčky) najal jako výpomoc při výstavbě Tunelového komplexu Blanka. Pro Metrostav by představovali vítanou posilu - a nadto se mohli stát bezkonkurenční turistickou atrakcí. Praha na tom mohla jedině vydělat. ()

Juto

Filmy ako tento sa zvyčajne točia okolo hlúpych ľudí, ktorí robia hlúpe veci, len aby zvýšili počet tiel. Postavy reagujú vierohodne a robia chytré veci, aby sa pokúsili uniknúť alebo zabiť nebezpečné stvorenia. Ale aj stvorenia sú dosť inteligentné a nie sú to iba bezduché stravovacie automaty bez mozgu. 6/10 ()

SHI-SHA

Tremors by rozhodně neměly chybět v žádné kolekci hororových komedií. Nechybí nic - dobrý nápad, napětí, humor a hlavně sympatické obsazení. ()

dr.fish

Dosti odpočinková záležitost. Kdo viděl Dunu, ten ví, že v poušti jsou červi. A tihle jsou hladoví. Čistí údolí. Je třeba se jim postavit. 60% ()

tom88

Musíme si priznať, že sa jedná predsa o kravinu alebo teda o poriadnu vtákovinu, ale o sakra dobre natočenú vtákovinu. Navyše je tento hororík z veľkej časti aj komédia, takže to nemusíme brať vôbec vážne. Film určite nenudí a stále sa niečo deje. Príšery sú síce moc lacné, ale od nízkorozpočtového béčka som to aj očakával a navyše to vôbec v tomto prípade neprekáža. Je to proste taká napínavá cool zábavka s veľmi podarenými scénami a nápadmi, ktorej by som silne chcel dať 4*, ale po urovnaní v hlave asi nie, takže zatiaľ moc silné 3*. 70% ()

panMartin

Hlavně tenhle film neberete příliš vážne je to béčková ptákovina a červech v podzemí a skupině lidí na kterých si chtěj smlsnout a dvou hrdinech kteří všechno zachraní. Místy jsem se i zasmál, nápad byl vskutku zajímavý ale pokračování byla už jen něco podobnýho a hlavně větší blbost! ()

Nivenx

Chvění není bůhvíjaký zázrak v historii filmu, ale každopádně jde o velice zábavný film, který nenudí. 70% ()

Deyw

skvela hlavni dvojice z ktery kazdej sere.. :D plus gross je strasny hovado..tenhle film sednul vsem jako prase..nahlaskovana prasarna! :D ()

Fox Mulder

Béčkový horror Chvění zaujme především námětem (je to o vraždících velkých červech) a černým humorem, kterého ve filmu je dost. Film se dočkal dalších třech pokračování, ale ty už neměly takový úspěch jako jednička. A ještě nesmím zapomenout na skvělého Kavina Bacona v hlavní roli. ()

Mr.Ripley

Během sledování filmu jsem měl neustálé nutkání se dívat na podlahu jestli se nechvěje. Nestalo se tak. Zatímco já jsem se chvěl řádně! Smíchy a velkou náloží nadhledu a ironie, která vás nenechá ani na minutu vydechnout. Jen je škoda toho závěru, který přeci jen postrádá poněkud dech. ()

Sfinkter

Díval jsem se hlavně kvůli Baconovi, ale nejspíš bych se bez tohoto snímku obešel. Samozřejmě béčkový film, který mě však odpovídajícím způsobem nepobavil. Levné triky i dialogy a málo humoru. ()

Mrkvič

Béčko jak vyšitý. Přerostlá žížala, spousta mizerných herců mezi kterými ční jen Fred Ward, trocha slizu a hodně ječení. Hlavně chapadla vypadají příšerně a je to spíš směšný, ale jina je to dost nápaditý, i když o strachu už v dnešní době nemůže být ani řeč. ()

A.L.E.S.

Z mnoha situací je jasné, že se nejedná o čistokrevný horor, ale i přesto tam herci i červi dostávají solidní nakládačku. Naštěstí toto béčko nebere vážně ani samo sebe, takže se vcelku dobře pobavíte a nudit se nebudete ani u děsivých scén. Ve výsledku je to příjemná lekavá podívaná na sobotní odpoledne. ()

BROKEN_

Zábavná hororová komedie, která je fajn, a hlavně není debilní. Sice v tom filmu mohlo zařvat více lidí, i tak jsem s výsledkem nad míru spokojen. Solidní 4 hvězdy. :) ()

Ryuuhei

Tohle, že má skoro 70 % a červené číslo? Za mě hovadina o vidlácích, co se naprosto otřesnými způsoby snaží uniknout písečným červům. Už jen ta logika, že má takový červ neustále hlad a je ochoten se plížit i dny okolo svého cíle, jde proti biologii potenciálního tvora. Nebylo to vtipné, děsivé, nápadité, ani zvlášť zábavné. Hvězda za posledních pár celkem zábavných minut a zpracování červa, které v devadesátkách díkybohu ještě CGI neznalo a tvůrci se spoléhali na praktické triky. Zbytek mi nestojí za řeč, trpěl jsem prakticky od začátku a musel se už v půlce začít věnovat dalším věcem. ()

lennyd

Malé městečko uprostřed Nevadské pouště prožívá den, jako každý jiný. Ale nikdo z jeho obyvatel, a dokonce ani Val (Kevin Bacon) a Earl (Fred Ward), místní hoši pro všechno, netuší, že dnešní den - pokud jej přežijí - změní jejich životy navždy. V okolí městečka je nalezeno několik spoluobčanů v různém stádiu roztrhání něčím hodně velkým, a brzy se Val a Earl setkávají s původcem všeho zla - několika obřími písečnými červy, kteří považují zástupce lidské rasy jako chutnou jednohubku... Chvění jde přesně opačným stylem než spousta jiných filmů. Už od počátku se tváří jako parádní béčko, a postupem filmu slovo "parádní" převyšuje to "béčko". Sice film nenabízí nic moc originálního (kolik amerických městeček už bylo sežráno různými tvory živočišné říše přerostlými do mamutích rozměrů), ale Chvění to podává tak nějak jinak. Celý film skvěle odsejpá - hlavní zásluhu na tom mají samozřejmě Kevin Bacon i Fred Ward, ale i ostatní obyvatelé městečka (hlavně militantní Michael Gross) nejsou vůbec marní. A chválím také zajímavé ukončení života finální bestie, taktéž neoriginální, ale v daný okamžik to náramně sedlo... ()

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward

13.05.2022

Další celovečerák podle seriálu

Další celovečerák podle seriálu

07.07.2009

U nás jsme jej nikdy kdovíjak neznali, ale „na západě“ platil v 80. letech za jeden z nejpopulárnějších policejních seriálů. T. J. Hooker. Když zalovíte v paměti, možná se vám vybaví úvodní scéna z… (více)