Maso a krev

• Česko Krev a maso (více)

Na začátku šestnáctého století zuří kdesi v západní Evropě jedna z mnoha šarvátek podporovaných dosud ještě stále netuchající morovou nákazou. Italský šlechtic Arnolfini (Fernando Hilbeck) se snaží za každou cenu dostat zpátky svůj hrad a slíbí bandě žoldáků několik hodin plenění, pokud se jim podaří ho dobýt. Jenže žoldnéři jsou horší jak smečka vlků a tak se rozhodne svůj slib změnit. Odebere jim zbraně i kořist a pár jich pro výstrahu nechá pověsit. Malá skupina z nich vedená Martinem (Rutger Hauer) se ale rozhodne svou křivdu napravit loupením. A jaké je jejich překvapení, když se jim do kořisti připlete i sličná nastávající choť Arnolfiniho syna Stevena (Tom Burlinson) Agnes (Jennifer Jason Leigh). A netrvá dlouho a Martin se zamiluje... (monolog)

bull!nka

Film má dobově realistikou atmosféru...dost mě tím překvapil, čekala jsem tehdy slátaninu prvního stupně...no, Paul Verhoeven má taky talent na vložení erotického náboje do svého filmu, pokud chce, tak se mu to vždy povede ()

kwaicheng

Konečně film z 16. století, kde chlapi nemají nagelovaný vlasy a ženský nejsou oplácaný dnešní kosmetikou. Místo toho jsou chlapi zarostlý a špinavý a ženský jsou chlupatý až za ušima. Líbí se mi, že si film nebere servítky - když je třeba bojovat tak se opravdu bojuje, když je třeba souložit, tak se opravdu souloží, hrdinové netrpí zbytečnými skrupulemi. Středověk jak má být. Jen víc takovýchto filmů! ()

mira.l odpad!

Já mám docela dost rád historické filmy, i z temného středověku, ale co tohle doprdele bylo a kde to vzalo hodnocení 75%?!? Ze začátku jsem myslel, že dvě nebo aspoň tu jednu hvězdičku dám, ale ne. Prostě ne. Tam je tolik nesmyslů, až to není hezký. Je to historickej film, historické drama, komedie, středověké porno nebo pohádka? Chvíli to, chvíli to a to další taky a pořádně nic. Dost uživatelů tady zmiňuje nesmysl s úderem blesku a přetrženým řetězem, mě zase pro změnu zaujal ten.... ne, nezaujal, prostě praštil do očí jak rána pěstí ten hrad vpodstatě na rovině uprostřed louky, kde není nic. Viděl někdy někdo podobně položený středověký hrad? A to dřevěné OTčko, co nehoří, postavené přes noc stylem "z hovna bič", tak to taky byla lahůdka. ()

havran

Drsná realita středověku s notnou dávkou erotiky, která zde ale není samoúčelná. Žádná selanka od Kulatého stolu, ale temný příběh z temné doby, kdy platilo oko za oko... a kdo uteče, ten vyhraje! ()

Smrtholka

Ech, mnooo. je to film mého srdce, pouštím si to dokola a sním o tom, že takto dopadnu :-))) Atmosféra středověku je tu vykreslena jako nikde jinde, občas mě napadla spojitost s Jestřábí ženou, který je tenžto o něco sofistikovanější a to ne proto, že je tam Ruitger Hauer, kterýho můžu kdykoli a všude..bohužel, ztloustnul a hraje sr..č...ový role, ale vždy měl něco do sebe. Nesmím opomenout kameru, která zabírá nádhernou středověkou krajinu ...sice je ve filmu Western Europe 1501, ale je jasný, že je to italská (l/ombardská krajina), tem středověk to sice není, na to už je to o něco dýl za Kolumbem, ale stejně je tu středověk zachycen tak, jak pravděpodobně vypadal, Bohatí a chudí- silná a přece tenká hranice mezi nimi, stačí jeden pád a jste na opačné straně. Brutalita....pod tím si předtavím texaský masakr apod, ale je to zatraceně syrový viz porod v bahně a pohřbívání mimina v bahně a ukázkovej sex naschvál jeptuchám a pobožnosti.... Hudba....eňo néno... Znovu....film myho srdce.. ()

Bounded

Flesh and Blood není špatným filmem. U mě má ale nevýhodu v tom, že přišel až po Conanovi. Basil Poledouris opět předvedl svoje umění, co se soundtracku týče, ale příběh postrádal onu dobovou velkolepost a přišlo mi, že dobýt hrad s hrstkou žoldáku bylo až moc jednoduché. Krvavost bych nevyčítal ani nevyzdvihoval, dříve to sice muselo být něco, ale rozhodně to příběh nestaví na nějakou vyšší nebo nižší příčku. ()

Rodin

Snad pro mou slabost pro Rutgera Hauera a Jennifer Jason Leigh nemohu jinak, než dát plný počet. Tohle byl po Excaliburu první filmový příběh, který obsahoval tu správnou míru středověké syrovosti a surovosti. Jediná výhrada? Myslím, že tak často, jako v tomto filmu, se středověké prdelky nemyly. Jinak ovšem tenhle film mám už léta na DVD (předtím na VHS, ovšem dabovanou verzi) a nezklame mě žádná domácí produkce. Tohoto formátu se měl Verhoeven držet. ()

Dantte..

Tak to teda čumím. Takové hodnocení takovéhle sračky. První půle ušla, ale co předváděl v druhé půlce nemá obdoby. Jak se vysvobodil ze řetězu pomocí blesku, tak jsem se nemohl přestat smát a musel jsem ten film aj stopnout a rozdýchat takovou zhovadilost. To, že Verhoeven chtěl natočit "realistické" dílo mu fakt neberu, ale musí se to umět podat a né, že charaktery se chovají v některých momentech úplně mimo mísu. Urozená, vychovaná v klášteře a vyklube se s ní ta největší kurva mezi těmi kurvami, nebo ta brunetkurva, zmasakrují jí celou družinu, že kterou trávila tolik času a co udělá ? Nic, zašuká si dobrovolně, bež škubnutí s vojáky. Pohoda. Verhoeven je podivný režisér, jednou natočí film, ze kterého se vyklube kultovka a podruhé natočí takovouhle patlaninu. Krom toho, to dobítí hradu tím, že vleze do komína, nad ohněm se chytne a drží železa, skočí do pokoje, nahodí sprinta přes celý hrad a otevře bránu je nádherný "ralistický" moment. Bravo Verhoevene, jsi genius. 25 % ()

karlee

Výborný film, děj pěkně odsýpá a vyhýbá se klišé, postavy nejsou černobílé, zajímavý mix "temného" středověku (mor, slepá víra, války) a prvních náznaků renesance (technické vynálezy). Drobné výtky jen ke scéně s bleskem přetínajícím řetěz (nejsem sice ve fyzice příliš kovaný, ale asi by to chlapík odskákal víc, než jen zavrávoráním) a taky ta bába, co hrála Celline, trochu přehrávala (ale možná to bylo jen slovenským dabingem, ve kterém jsem film viděl). ()

Tormentor665

Jsem rád, že existují filmy, které se snaží deidealizovat středověk. Napsal jsem SNAŽÍ. První půlka stojí za to, řádění žoldnéřské soldatesky, dítě s vyříznutým jazykem atd. Pak filmu dochází dech a konec je skutečně křečovitý. Ovšem snaha se cení. ()

darthhokro

Nádherný historický film, škoda že už se takový netočej. Tady je vše, "realita" středověku, zábava, akce, holé kozy a geniální soundrack od pana mistra Poledourise. Nemůžu jinak než za plný počet bludišťáků. ()

Energie-G

Rutger Hauer jako Martin ve své nejlepší roli a ač není klaďas, naopak je pěkně vyčůranej hajzlík, zde hraje naprosto báječně a svým charismatem čiší na všechny strany. Vždy jsem mu fandil a velice mě potěšil úplný závěr filmu. Další herci zahráli rovněž přesvědčivě a uvěřitelně a jediné co bych zde vytknul je poněkud slabší děj. Co se týče atmosféry přelomu středověku a novověku, zde nemám co vytknout, ta je úžasně drsná, všichni jsou správně špinaví a krutí (narozdíl od většiny současných historicko-dobrodružných filmů), hudba je taky super a některé scény jako úvodní dobývání hradu, znásilňování (koho vlastně :), nebo ostřelování nakaženým psím masem mi připravily nezapomenutelně zábavný zážitek. Velká škoda, že takto špinavý drsný atmosferický film neumí v dnešní době počítačových triků a vymydlených tvářiček nikdo natočit (čest výjimkám). 80% ()

tartan

Solídne mäso. Brutálna historická freska, vo svojej drsnosti - žoldnierske bandy boli presne takéto znôšky odporných individuí (čo vlastne platí dodnes) - dokonale verná. ()

DJ Kritik

Typický film 80 rokov. Je v ňom presne to, čo sa vtedy nosilo. Vykreslenie postáv, naledenie diváka a na celkom malom, ale skutočne malom priestore sa odohrá skvelý film. Scenár je minimalistický a priam by som povedal, že nik po skončení nedokáže povedať, čo vlastne bolo na ňom neobyčajné. Ale celok pôsobí veľmi dobre. Ak sa dokážete povzniesť nad niektoré blbinky typu " Otec vymyslel som nový vynález....... ", a následne ho aj sám úplne nahlúplym spôsobom skazí a pod. Ako inak, hlavnou zápletkou je žena. Milostné scény sú snímane Verhoevenovým spôsobom, ako sme mali možnosť vidieť aj vo filme www.csfd.cz/film/9304-turks-fruit - Turecké ovocie . Sršia "živočíšnosťou" a nie sú nevkusné. Podobný rukopis vidno i u Cronenberg-a. Dobová hudba a kostýmy výborne zvládnuté. Vždy platilo, že láska človeka oslepí a rozbije aj tie najsilnejšie putá. Akcia: *** Vtiahnutie do deja: ***** Realita: ** Historičnosť: **** ()

V.N.

Poněkud pohádková výprava ale i příběh s vypulírovanými hrdiny, tak trochu kazí celkový dojem z filmu který má být drsně sředověký, každopejdně se ale nejedná o tuctový Hollywoodský biják. ()

adamix

Paul Verhoeven sa nám snažil ponúknuť stredovekú baštu s príchuťou násilia, brutality a množstvom nahých scénok. Zaujímavé, herci ujdú a Rutger Hauer opäť nesklamal (po vynikajúcom Stopárovi opäť zabodoval), rovnako tak aj krásna Jennifer. Prvá hodinka je ťažko stráviteľná, no ako v tej druhej prídu k pevnosti, konečne sa to začne správne hýbať. Potom to tam trochu rozhýbe ten mor. Ale celkovo zaujímavé. Má to nápaditosť a film nevidím prvý a posledný raz. U mňa 90%. ()