Blízká budoucnost. Douglas Quaid (Arnold Schwarzenegger) je každou noc pronásledován snem, ve kterém se ocitá na Marsu. Během návštěvy virtuální cestovní kanceláře zjistí, že mu byly nedávno vymazány vzpomínky a ve skutečnosti byl zcela jiným člověkem. Jeho procitnutí z něj náhle dělá cíl všech jeho bývalých spojenců i nepřátel... (Bontonfilm)

Dont

Tohle dějově hodně propletené akční scifi mě vždycky bavilo a nechá se to vidět i opakovaně. Stejně jsem si nikdy nepamatoval, jak to vlastně skončilo... Přes "hvězdné" obsazení film spíše než na herecké výkony sází na zvraty v ději, rychlé tempo a v té době slušné efekty. ()

Aleee89

Váhám. Tenhle film, nikdy mě to moc netáhlo a dívala jsem se jenom proto, že spíše sám název mi něco říkal a prostě jsem si chtěla udělat svůj názor. Nic jsem od filmu neočekávala a to je myslím dobře, protože mi ani nic nedonesl. Sharon a Arnold? Tak tahle kombinace spíše neherců mě opravdu nebere. Příběh a vše okolo? Docela tradiční. Takových sci-fi z budoucnosti tady bylo už hodně a popravdě, začínají mě trochu nudit... Nakonec dám tři hvězdy, nebylo to přece jenom tak hrozné. ()

higuain

Nerad to říkám, ale největší slabinou jinak výborného filmu je Schwarzenegger. Ten se do role Hausera-Quaida zoufale nehodí a ať se snaží sebevíc, nedokáže jí herecky utáhnout. V akci je samozřejmě perfektní, to ale tentokrát nestačí, protože scénář je až příliš dobrý na herce, co sice dokáže zahlásit cool hlášky, ale doopravdy hrát fakt neumí. ()

Anglie

Nic moc, ale hláška hlavního hrdiny k Sharon Stone "Ty seš taky na sex?" se postupem času stala ironickou/věšteckou. ()

Fanucci

Arnieho angličtina a efekty tento film povyšují na umění:-) Teď vážně - skutečně nadprůměrné sci-fi s pořádně zamotanou (nikoliv ovšem špatnou nebo překombinovanou) zápletkou. ()

Petroff

Finální scéna, kdy Arniemu lezou oči z důlků je naprosto pecková. Jedno z nejstrašnějších filmových vyvrcholení, jaký jsem kdy viděl. Jo, a doufám, že v remaku nebude tříprsá ženská, to by většinu fandů dobře nasralo (add: Tak asi prej byla)! Nikdy jsem pořádně nepochopil o co v tom filmu vlastně jde - a proto jsem tu v hodnocení za debila, ale co už, mě to bohužel ani nebavilo. Prostě ne, možná až to uvidím někdy znovu. ()

Sheldra

Nápad s demontáží a následnou montáží (a následným pokusem o demontáž) paměti je skvělý, ale vzhledem k tomu, komu byla svěřena režie, je to nápad vyhozený do toaletní mísy. Verhoeven prostě zprasí, co může, a že toho stihnul zprasit opravdu hodně. Režie je na draka, o scénáři ani nemluvě (no jo, pár dobrých hlášek tu je, ale ten zbytek...), jediný z herců, kdo pochopil, co se od něj čeká, je Michael Ironside (Arnie to možná pochopil taky, ale nějak u toho zapomněl hrát - no jo vlastně, on to neumí!), a tak ve výsledku jediné, co trochu stojí za řeč, jsou kulisy a mutanti. A to je na dvě hodiny dost málo. Terminátora na ně! ()

fmash

Tak znovu po letech... podle mého velmi zdařilá sci-fi komedie plná hnusného latexu a přehrávání – to mi připomíná, že Quaida považuji za jeden z nejlepších Arnoldových hereckých výkonů, kterýžto paradox je způsoben patrně tím, že Arnold vůbec nehraje. Prapodivné kulisy a propriety výborně ladí s Dickovským pojetím futurismu jako hry na co nejpitomější názvosloví a i jinak jsem celkově překvapen, že mě to pořád příjemně baví. ()

GILLWANDER

Filmy pre nás chlapov. Tak to stojí na obale DVD z Nového Času (slovenský denník) (kúpil som v Tescu za zníženú cenu 1,99€) Total Recal. No tento film vidím po prvý raz a dojem je trošku zmiešaný (aj pocity). Arnold je opäť akčne vybrúsený inak ho nejde ani popísať, narodil sa pre akčný filmový svet (a určite aj zomrie) a išlo mu to veľmi dobre. Aj v tomto filme bol perfektný a rolu, ktorú mu vopred naordinovali zvládol vynikajúco. Ale po prvom zhliadnutí nemôžem dať ani 4*. Proste nemôžem a nepresvedčia ma o tom ani vyššie komentáre a hodnotenia od sto násobne skúsenejších užívateľov. Možno poľavím po druhej projekcií ale na to mám zatiaľ dostatok času. 70% ()

ilemas

Vynikající sci-fi z Marsu s Arnoldem na tehdejší dobu s dobrými efekty. I dnes se to dá v pohodě shlédnout. ()

easaque

nostalgické 4* srovnávací komentář mezi originálem a remakem ... na původní Total Recall s Arnoldem mám nostalgické vzpomínky a rozhodně jsem ho na videu už několikrát viděl. Vím, že se jedná jen o akční béčkový film, ale jeho sci-fi námět i provedení ho u mě vyzdvihlo do výšin mého hodnocení. Sice původních 5 hvězdiček to už nebude, ale 4 hvězdičky si z nostalgie určitě zaslouží. V posledních letech jsem občas pošilhával po remaku a konečně se na něho také dostalo, i když mě to podle zdejšího hodnocení ani moc nelákalo. Sice je to remake, ale autoři si s ním vyhráli a co nebylo pro základní linku příběhu podstatné, tak pozměnili. Vzniklo z toho ještě akčnější a efektnější béčko, které mě už v současnosti moc nebere. Takže ani přes zajímavou vizáž, která připomíná hodně Minority Report, nemůžu dát vysokou známku, a proto si odnese jen 2 slabé hvězdy. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

BoredSeal

Je radost sledovat, jak Total Recall po letech stárne se ctí, i díky vrcholné éře speciálních a mechanických efektů předtím, než přišlo CGI peklo. Svižná sci-fi, dobře napsané figurky, kterým samozřejmě kraluje herecky uvolněný hláškující Arnold, výborná zápletka a navíc se celý filmem nese Dickovská dvojí rovina implantované reality (režisér v audio komentáři na BluRayi definitivně odhalí, zda je Arnoldovo dobrodružství klam nebo ne). Paul Verhoeven je mistr sci-fi, i Total Recall je jako jeho ostatní hollywoodské sci-fi zářezy chytrý, svižný a kultovní, nechybí tu provokace typu parádní násilí (Mortal Kombat ve výtahu nebo honička na eskalátorech jsou pořád šokující) nebo sexuální narážky (mutantní žena v baru, "těhotný" muž, atd..). Byla to skvělá éra. ()

honajz2

Skvělá a velmi povedená akční sci-fi, která je promyšlená, šlape přesně tak, jak má a dobře se na ni dívá. Nechybí jí napětí, vtipné scény, dokonce i k nějakým krvavým scénám dojde... Schwarzenegger sem prostě patří a hodně se mi líbil i ten závěr. Já si ten film fakt moc užil a klidně bych se na něj podíval znova. 4* ()

Joe321

Úžasný sci-fi se skvělým scénářem a nadstandartní výpravou, za kterou by se nemusel film stydět ani v dnešní době. Sexy Sharon Stone, skvělý Ironside a klasický Arnie. Total Recall mě nikdy neomrzí, pořád mě baví. Má to dobrou hudbu, šťávu, hlášky, akci a mutantku se třemi prsy, kterými jsem byl jako malý kluk ohromen:). /vyřízení Richtera/ - "See you at the party Richter!" ; /twist v příběhu/ - "Well, my boy. You're a hero." - "Fuck you." ; /hraje si s hologramem/ - "Ha Ha Ha, you think this is the real Quaid...? IT IS!" ()

Chen

Vynikající akční sci-fi s množstvím dobrých nápadů. Na svou dobu má dechberoucí triky. Pár výhrad by tu bylo, ale chvály je víc. ()

lekr

Výborná Verhoevenova sci-fi, výborná povídka a výborný Schwarzenegger. Přelomový film s úžasnými triky a monumetnálním příběhem. Celý film mě úplně pohltil a já seděl jak přikovaný a sledoval tento úžasný sci-fi epos. Pokud je nějaký film skutečně dokonalý a Schwarzenegger v něm i skutečně hraje pak je to rozhodně Total Recal!!! ()

Morloth

Na můj vkus moc přímočaré, navíc Arnold se s rolí vyloženě popral. Přesto se nemohu zbavit pocitu, že Verhoevenovi se celkem povedlo převést Dickův svět do filmu. ()

rakovnik

Schwarzenegger v plné síle tentokrát řádí na Marsu. Spousta krve a násilí, pěkní mutanti (obzláště ta kočka z baru, na kterou je potřeba tří rukou :-) ), zajímavé prostředí a zamotaný příběh. To tvoří koktejl, který mám rád - akční sci-fi thriller. Navíc, s Arnoldem. ()

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

22.01.2020

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

08.08.2018

Režisér Paul Verhoeven (RoboCop, Hvězdná pěchota) se do paměti filmových fandů nadosmrti zapsal jako autor kultovních pecek Total Recall s Arnoldem Schwarzeneggerem či erotického thrilleru Základní… (více)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota