Seznamte se, Joe Black

• USA Meet Joe Black (více)

dex2man

Nejpůsobivější romantický film, co jsem kdy viděl. Vzájemný respekt Joa (smrt) a Williama, kterého má odvést na onen svět je doplněný jeho touhou po poznání a ochutnávce lidského života. Z toho vzniká křehký vztah Joa a Willovi dcery v podání krásné Claire Forlani, který obsahuje téměř nepopsatelný, nadpozemský náboj a vytváří dvě proplétající se příběhové linie, které se spojují v dokonalý celek. ()

swamp

Podmanivá atmosféra, to ano. Ale že by to byl takový trhák, jak mě na to každý upozorňoval..?! Navíc ten patetický závěr - po těch necelých třech hodinách bych čekal něco svěžejšího. ()

meave

Nie sú to čisté tri *, ale na druhé pozretie musím ubrať zo štyroch. Keby to bolo kratšie, tak by to bolo OK. Takto ma to nudilo. Myslím, že ten istý obsah životných právd by sa vmestil aj do omnoho kratšej stopáže. Miestami film pretekal sentimentom a musím povedať, že mi nevyhovovala ani mimika Claire Forlani. Na niečo, čo má byť "veľký" film je to málo. ()

predators

Tomuto říkám zážitek! Citový, emocionální, plný lásky? Jak chcete?! Za celé tři hodiny jsem se ani jednou nenudil a konec? S klidným svědomím jej můžu přirovnat...třeba...třeba k Duchovi. Nezapomenutelná hudba, herecké výkony a Claire Forlani:-) "A co bude dál?"..."To se uvidí..." 90% ()

Eawy

Na svete existuje mnoho filmov ktoré vo vás zanechajú emócie. Prakticky, každý jeden film vo vás niečo zanechá, stopu či pocit. Je len veľmi málo filmov, ktoré by vo vás zarezonovali viacerými pocitmi. Šťastie ej, že Meet Joe Black medzi ne patrí. Cítila som smútok, šťastie, lásku, pochopenie, hádam všetko čo sa dalo. Brad Pitt ma zaručene okúzlil, pre mňa jeho najlepšie zvládnutá rola. Anthony Hopkins je pán Herec, preto si myslím, že jeho úlohu by nezahral nikto lepšie. ženská časť obsadenia mi ničím nevadila. Soundtrack krásny. Na maličké chybičky a dotazy to bol veľmi dobrý film. 75% ()

Slartibarkfast

Dlouho jsem si nechával čas, abych vstřebal jeden z nejlepších filmů, jímž tenhle skutečně je. Těžko se mi hledají slova, abych správně vystihl přednosti a nenapadá mne ani jedno, kterým bych něco vytýkal. Tenhle film je unikátní a ve své podstatě jedinečný. Zkloubil v sobě několik žánrů a diváka tak vtáhne do děje, že se mu ani nechce věřit, že by to nebyla pravda. Najednou se mu chce žít s postavami ve filmu. Až tak děsivě skutečný je. Naprosto vás chytne za srdce a nabídne vám tolik pocitů, že najednou nevíte, který si honem vybrat. Závěr filmu je mistrovské dílo a jak vše graduje, člověku až běhá mráz po zádech. Jsem ohromen skvělými hereckými výkony a dokonalou hudbou, která vždy jemně podkresluje, ale nepřebíjí děj. Tleskám ve stoje a dávám 100% ()

nascendi

Dočítal som sa, koľkým prekážala dĺžka filmu, koľkí sa pri ňom nudili. Ja ho dnes vidím po piaty, či šiesty krát a nenudím sa. Len mám problém napísať k nemu komentár. Film som prijal takmer bezvýhradne, lenže napísať prečo, by o mne vypovedalo viac, než som ochotný pripustiť. Kraľuje mu neobyčajná atmosféra, znie v ňom krásna hudba, dialógy sú výborne napísané a herecké trio je bezchybné. Údajne má pomalé tempo. Ale to je obdobné ako s Andrejom Kvašňákom na futbalovom ihrisku. Tiež mu vyčítali, že je pomalý a predsa bol vždy tam, kde potreboval byť. Nebudem mať problém sa k tomuto filmu kedykoľvek vrátiť aj keď ho už takmer poznám naspamäť. ()

silentname

Zoznámte Sa, Joe Black je pre mňa jednou z najväčších filmových klasík, ktorý môžem vidieť kedykoľvek. Fantastické herecké obsadenie (kde začnem? - Anthony Hopkins, Brad Pitt, Claire Forlani, Jake Weber...), kde sa všetci skvele zhostili svojich rolí, vynikajúco spracované postavy, veľmi príjemne plynúci dej, občas jemný nádych humoru (Brad Pitt sa túla s lyžičkou arašidového masla), jemne udrie občas na city a najmä fantastický záver s nádherným ohňostrojom a záverečným dialógom medzi Hopkinsom a Pittom, ktorý môžem počúvať kedykoľvek a vždy si v ňom niečo nájsť. Milujem tento film od začiatku do konca... je to silné, je to nápadité, má to skvelý príbeh... mohol by som ísť o ňom donekonečna. Pozrite si, pokiaľ ste to už nestihli urobiť. ()

Slarque

Nevím jestli to měla být romance, komedie nebo drama, ale pokud by se scénáristé rozhodli předem, mohlo to dopadnout lépe. Můj jediný pocit z filmu je, že jsou tvůrci filmu placeni od minuty. Neuvěřitelně protahované scény, z nichž se složil velice rozplizlý film. Stříhat, stříhat, stříhat. ()

Happens

Námět na příběh velice působivý, Smrt zbožňující arašídové máslo, zamilovaná Smrt, pomstichtivá Smrt a nakonec slitující se Smrt - jen tu smrt si Smrt vezme. ()

Rocky62

Nesmírně osobitý snímek s překrásnou hudbou a strhujícím Anthony Hopkinsem. Během necelých 3 hodin jsem neobjevil žádný moment který by nudil, nebo který by byl nějak zbytečný. I když dávám 4* stále nějak zvažuji plné hodnocení, protože jsem už dlouho nebyl tak silně upoután k filmu. Ačkoliv se nejedná o žádnou komedii a vtipných momentů je tu dost poskrovnu, působil na mě film velmi uklidňujícím dojmem, že jsem si teď naprosto jist, po čem mám sáhnout, až se budu chtít znovu odreagovat a nechat se opět naladit na správnou strunu. 85% ()

Bachy

Možná, kdybych k Blackovi přišel dřív, slavil by větší úspěch. Nadšen z příběhu, nadšen z herců, zničen ze stopáže. Absolutně zničen ze stopáže! ()

Arsenal83

Super klasika, ktorá nikdy neomrzí, hoci dvojica Pitt-Hopkins bola lepšia v inom a ešte lepšom filme - Legenda o vášni. Toto je skôr taká čistá, nefalšovaná romantika. Avšak nie zbytočne presladená. Mnoho žien po tomto hovorilo, že by chceli, aby ich smrť mala podobu Brada Pitta. Ja takéto nároky nemám. Nemusí mať podobu ani Brada, ani Claire. Kľudne nech tam na druhej strane čaká aj Anthony, od ktorého sa dajú učiť lekcie charizmy. Po rokoch sa u filmu inak ukazuje, že mohol byť aj o polhodinu kratší. Niektoré pasáže boli zbytočne predĺžené. No nenudil vôbec. ()

eLeR

Zamilovania hodný Brad, šarmantný Anthony, Marcia sa po tomto filme stala mojou obľúbenkyňou a Claire mi svojim výrazom pokazila celkový dojem z filmu. Moje zoznámenie s Blackom ale bolo pekné a dojemné, škoda však tej Claire. Aj hudba bola fajn, no len tá Claire ........ ()

klerik

Veľmi dobre obsadené postavy a taká zvláštna romanticko-tiesnivá atmosféra spôsobili, že si tento film budem ešte dlho pamätať... ()

Chrustyn

Nevím proč ale tenhle film mě dostal. Je to sice 3 hodiny a většinu času strávíte v rodinném sídle, avšak i tak to stojí za vidění a uteče to jako voda. Výborná atmosféra, zajímavý příběh, krásná hudba a výborní herci. Jo Martin Brest občas uměl. ()

SeBig

Chválím originální námět, Brad Pitt opět exceloval. Mám problém i najít nějaké zápory. Skvělý film + skvělá hudba (Somewhere over the rainbow) ()

LaciLC

Pomalý, ale len občas nudný snímok s výborným obsadením a vyzretou réžiou. No neverím, že to natočil ten istý Martin Brest čo má na svedomí trapas Láska s rizikom. S tou stopážou je to síce dosť prehnané, no niečím ma tento uhladený filmík nenormálne okúzlil. A to sa cení... ()

Jirka_Šč

Sympatický Anthony Hopkins, krásná Claire Forlani, Brad Pitt, který velmi dobře hraje entitu poznávající svět. Toto jeho hraní je podle mě největším plusem filmu. Mínusem naopak jsou mnohé nelogické momenty (scénář!) a občasná roztahanost. Finálně slušná průměrná záležitost. ()

heyda

Obyčejný průměr. Precizní kamera, skvělý Hopkins, dobře prkenej smrťák Pitt, ale zbytěčně natahované a s příliš srdceryvným koncem. Bohužel film mě moc neztrhl, děj byl pomaloučký, bylo to spíš takové milé povídání před spaním, až na začátek je film vlastně bez výrazných zvratů a nemá ani napětí. Škoda, nevidím to jinak než na 3 hvězdičky. A je mi to o to víc líto, protože soundtrack Thomase Newmana je opět geniální! ()

Netflix odkládá svůj největší blockbuster

Netflix odkládá svůj největší blockbuster