Seznamte se, Joe Black

• USA Meet Joe Black (více)

ClintEastwood

Může se zablesknout. Mysteriózní příběh lásky až za hrob, ve kterém si krásná Claire Forlani vybere ne zrovna ideálního životního partnera s tváří Brada Pitta (úžasně sestříhaná úvodní scéna, kdy se za sebou po odchodu z kavárny obě postavy několikrát ohlížejí). Tradičně výborný Anthony Hopkins svým civilním herectvím doslova nadchne a Thomas Newman nemuzicíruje o nic hůř, než ve slavném Shawshanku. Kromě skutečně SILNÉHO závěru bych vyzdvihl ještě scény s vážně nemocnou ženou v nemocnici či první setkání Billa a Joea (skvělé svícení, když je Pitt schován za knihovnou a za sklem je vidět pouze jeho rozmazaná silueta). Opakovaná projekce Joe Blacka, po více než dvanácti letech, dopadla na výbornou a to i přes téměř tříhodinovou stopáž. K pěti hvězdičkám chybí opravdu maličko. Smrt a daně!  ()

MM_Ramone

Prvotriedne herecké obsadenie. Charizmatický muž Anthony Hopkins. Neodolateľný fešák Brad Pitt. Krásna Claire Forlani. Zaujímavá žánrová kombinácia. Romantická fantasy-mysteriózna dráma o smrti. Vysoký rozpočet (90 miliónov amerických dolárov). Striktne profesionálna technická podpora (scenár, kamera, zvuk, strih). Hudobné podklady zverené do rúk majstra filmovej hudby Thomasa Newmana. Overený, skúsený režisér (Martin Brest). A predsa sa mi tento snímok nepáči. Vždy sa pri ňom ťažko nudím a premáhajú ma driemoty. "Zoznámte sa, Joe Black". Velice ma teší Joe, len škoda, že si pre mňa taký desne nudný. *** ()

D.Moore

O Anthonyho Hopkinse jsem neměl strach, ten je skvělý jako vždy, ale mladičký Brad Pitt jako Smrt? No, zpočátku to nebylo úplně ono a ten málem komediální tón mi úplně nevyhovoval, ale postupem času... Jaká proměna! Smrt mi byl čím dál sympatičtější, až jsem si ho oblíbil úplně, a teprve po skončení filmu jsem si uvědomil, jak to vlastně Pitt perfektně zahrál, protože právě tak se Smrt proměnit měl. Měl se co nejvíce polidštit, aby ten magicky citlivý, kultivovaný a chytře napsaný příběh mohl dopadnout tak, jak dopadl. Prostě krásný film. S krásnou hudbou Thomase Newmana. ()

Hild

Jak já tento film miluju. Nevynechám ho nikdy, když ho dávají v TV. Navíc už ho pravidelně dávají před Vánocemi a právě díky tomuto filmu mi vždycky dojde, že Vánoce už se skutečně blíží. Ano, je to dlouhé, jenže při tomto filmu na celé tři hodiny úplně zapomínám na všechno kolem sebe a nechávám se unášet tou kouzelnou atmosférou celého filmu. Viděla jsem ho už hodněkrát, ale pokaždé mám úplně stejné pocity, jako při prvním zhlédnutí. Výborný Anthony Hopkins a myslím, že i Brad Pitt vystihl zmatenou Smrt, která poznává život naprosto přesně. Ještě musím zmínit krásnou pohádkovou hudbu Thomase Newmana, soundtrack mám vážně moc ráda. ()

MMR

Tak nejspíš ostatní v tomto vidí to, co já vidět nedokážu. Já vidím zdlouhavý film, který je přeplněn hluchými místy. Neříkám, že to není zajímavé, to bych lhal. Jenže... Zkrátil bych to alespoň o hodinu a pak by to bylo určitě stravitelnější. ()

Amarcord_1

70% - Geniálně natočená blbost. Jedna z výjimek, kdy zcela nepřesvědčivý scénář vnímá divák pouze okrajově. Pro skvostné herecké výkony a emotivní hudbu Thomase Newmana se totiž omezí pouze na pár myšlenkových útržků z dialogů, či situací. Výsledný dojem je pak: Nasládlý, ale jinak povedený koktejl z pohádky, romantické lovestory, a duchařiny, ve kterém je zapíchnuto paraplíčko z recyklovaného materiálu. ()

Phobia

Sir Anthony Hopkins je Pan Herec, Brad Pitt - cukroušek k sežrání, ťuťuňuňu - jestli si pro mě smrťák nakluše v téhle podobě... no hrůůůza třepe kurníkem:-). Claire Forlani... já ty mladé hezké herečky nějak nesleduju, mám ráda starší, nepříliš pohledné rašple:-). Film samotný je děsivě dlouhý, zkrátit to o třetinu by nebylo vůbec marné. Mojí mamce se "Meet Joe Black" ohromně líbilo, já jsem do toho ještě asi dostatečně nedospěla. Zatím mě repete filmu neláká... třeba časem - v klimakteriu, v důchodu, čertví. Rozhodně nevšední, zvláštní podívaná.60% ()

lesumir

Z nadšení přišlo zklamání. Ze zklamání průměrné hodnocení. Z průměrného hodnocení nechuť. __ Film má výhodu v solidním tempu, člověk se nenaděje, a už je v půlce, to je asi největší devízou celého snímku, protože Pitt, ač je výborný herec, tahle role mu nesedla. Hopkins podává standartně nadprůměrný výkon, ale na druhou stranu bych uvítal na jeho postu někoho více otevřeného, na kom by šlo vidět víc emocí. Celkově film působí strojeně a přemrštěný sentiment na konci skoro nutící diváka k "umělým" slzám. ()

LiVentura

Roztomilá, mistrně zahraná role "smrťáka" Bradem Pittem, kterého považuji za dobrého herce a na tuto dobu až možná příliš dobrého... Tím příliš myslím obsazení v děsivých velkokomerčních sračičkách, kterými nás "pan Hollywood" toliko dnes častuje..!!!!!!!! :-((( Skvělý partner Hopkins a krásná něžná Claire sehrávají opravdu citlivou a hezkou podívanou s lehkým úsměvem.. ()

cheyene

Seznamte se, Joe Black alias Sedmá pečeť ve 20. století bez depresivního tónu a nějakých výraznějších metafor. Přesto jde však o film, který dovede diváka potěšit. Hlavní trio - Pitt, Hopkins a Forlani - rozehrává velmi poutavý příběh, jenž nemá žádná výrazně slabá místa. Herecké výkony jsou hodny diváckého uznání, zejména bych vyzdvihl Pittovo pojetí Smrti v živém světě, chcete-li, světě živých. K zamyšlení: Chtěli byste se setkat s Joe Blackem? ;) Zajímavost: Na oslavě zaznívá motiv známé písně Louis Armstronga - What a Wonderful World. Nedostatek? - Bradu Pittovi se sám od sebe mění účes. Takřka v průběhu celého filmu se mu v jednotlivých záběrech mění vlasy, přestože není nikde v záběru vidět, že by se je jakkoliv upravil (např. rukou). Když se na to zaměříte, tak si toho všimnete... ()

Hrabka

Takový typ filmu zdá se mi poněkud nešťastným. Tohle prostě není nic pro mě. Má to dobrý mysteriózní nádech a dobrého Hopkinse, ale to je asi tak vše, čím mě ten film dokázal zaujmout. Jinak je to prostě hrozná zívačka. Někdo to má rád, ale já u těch zdlouhavých scén bez hudebního doprobodu málem zhynul. Navíc vcelku nudná romantická linie, která je navíc značně předvídatelná. Je to natočený dobře, o tom žádná, ale z pohledu líbilo/nelíbilo, bavilo/nebavilo, to prostě na víc jak dvě hvězdy nevidím. 50% ()

paascha

Já vím, že to je velekomerční megadoják, který byl natočený jen proto, aby slil dohromady finanční zisky za účast Pitta a Hopkinse v jednom filmu. Ale je to i film, který má nápad a vtip a musím objektivně uznat, že když nevím, na co koukat, na tohle můžu. Mimo jiné je to jeden z filmů, které, alespoň podle mého, rámovaly kvalitnější část tvorby Brada Pitta. Hopkins zde působí velmi klidně a nenápadně, jako zjevení ze sna pak zazářila překrásná Claire Forlani. Její oči a úsměv jsou prostě nezapomenutelné. ()

Fiftis

V preklade: Zoznámte sa, Jožo Čierny. Ničím zaujímavé možno tak Pitt verzus auto, kde evidentne vyhralo auto. ...Ja som tomu filmu veril ... A rovnako som si hovoril: Hrá tam Brad Pitt, ten skvelý herec, ktorý ma ešte nesklamal. Celý nápad sa mi páčil ... Zdalo sa mi, že nie je možné, aby ten film bol nudný ako všetci tvrdili. Ale nie ... Ono to možné je. Film sa vliekol, Anthony Hopkins sa vliekol takisto. Celý film bol otravne dlhý a nezmyselne nudný. Škoda. Väčšina komentujúcich to už tu vyslovila, takže iba ich slová potvrdzujem. Tento film by nemal zlú myšlienku a tému, mohol by aj celkom dobre baviť, keby mal kratšiu stopáž, určite minimálne o hodinu by mohol byť kratšie a keď sa začne konečne niečo diať, skĺzne to opäť do nudy a bezfarebných dialógov, takže čakáte, kedy z toho takpovediac niečo "vylezie". ()

Shakers

Rozhodne dobrý film s dobrou atmosférou a zo zaujímavým námetom. Herecké obsadenie je skutočne luxusné, aj keď Brad Pitt vyzerá viac, no ... menej chlapsky. Ale zahral to skutočne dobre, rovnako tak aj Anthony Hopkins, ale hviezda plátna pre mňa bola aj tak Claire Forlani. Je to skutočne dobrý film, perfektne zrežírovaný a hudobne romanticky zabalený zabalený, ale aj keď dĺžka filmu je skutočne neskutočná, film ma prekvapivo nenudil a dokonca vo mne niečo zanechal. Film ma zaujal po celú dobu, ale tie dialógy a niektoré chovanie postav, mi trošku vadilo, čo je asi jediné mínus. 70% - 3* ()

Pepinec

Vám, kteří hodnotíte třemi a méně hvězdičkami, patrně vadí ta romantická vláčnost, ten melancholický patos, ona sentimentální snaha o dojetí. Jasně, je to tam, máte pravdu. I mně samotnému se tyto vlastnosti filmů obyčejně příčí. U tohoto snímku však vzniká jedno veliké ALE! A sice - existují přeci příběhy, kterým nejenže podobné vlastnosti neubližují, leč naopak se z nich stávají přednosti zvýrazňující naléhavost zásadní myšlenky, a filmy se díky nim stávají mysteriózním poselstvím pro ty z nás, kteří jsou ochotni na pár minut přimhouřit oči nad svými klasickými kritérii hodnocení filmů, a kteří dovolí té ohromné síle hnané perfektní hudbou zaplnit svá srdce, která přesně po těchto pocitech touží. Nebojme si přiznat, že i kýč, patos či sentiment mohou býti dokonalými. ()

Big Bear

Rád bych se také jednou až to přijde dozvěděl, že se nemusím bát.... a snad bude i dost času urovnat neurovnané a milým říci sbohem, neplačte, odcházím šťastný - více jsem si nemohl přát. :-) --- Ano Meet Joe Black je doják. Je ale vytvořený s takovým umem a v tak dokonalém řemeslném zpracování, že jsem se rád vedomně nechal unést a dojmout. Lví podíl má na celém filmu hlavně ústřední trojice. Pitt mi sice přišel mírně toporný, ale volba krásné Forlani a hlavně Sira Hopkinse byla jedinečná. Herecké výkony byly ve filmu perfektní i u ostatních postav. Děj krásně balancoval na dramaticko-mysteriózní hraně, občas zklouzával k mírné ironii např ve scéně kdy se Hopkins rozčiluje nad ztrátou vlivu ve firmě a Pitt jej nabádá : ,,Bille, dostaneš infarkt a mně skončí prázdniny! '' Dialogy ve filmu jsou skvěle promyšlené i závěr filmu, kde jsem rád odpustil ,,happy end '' :-). Oproti Bergmanovi tu Smrt s hlavním hrdinou nehraje šachy o jeho život. Bill ví, že je konec, ale umožní Smrti dojít poznání lásky a citu. Je dokonce tak velkorysý, že umožní Smrťákovi Pittovi vztah se svojí dcerou... Film obsahuje i jednu milostnou scénu, která jasně dokládá, že pro znázornění vášnivosti není nutná nahota. Naopak... Dcera Billa samozřejmě neví do koho se zamilovala. Podle ní je to muž, kterého ráno potkala v kavárně. Neví, že ho chvilku po jejich rozchodu srazilo auto a že jeho podobu si Smrt vzala na sebe... Tohle téma je zkrátka silné, náročné a jde velice jednoduše zpackat, ale Brest to zvládl na jedničku. Samozřejmě nelze opomenout Newmanoův soundtrack i skvělý výběr skladeb při oslavě Billových 65 narozenin. Dávám 5 lžiček arašídového másla. * * * * * ()

Boogeyman

Film, na který musí mít člověk náladu. Ale líbí se mi čím dál tím míň, je to taková ta přehnaně osudová lovestory, která postupně s každou reprízou (a že na to člověk v bedně narazí až nepříjemně často - a manželka to vždycky chce dokoukat, jakoby to snad mělo skončit jinak, bo co hergot) svým nedostatkem všeho vyjma zamilovaných a OSUDOVÝCH pohledů z očí do očí víc a víc sere. ()

Hromino

Nebýt snad nejpřemrštěnější stopáže, co jsem kdy u filmu viděl, byly by to jasné 4*. Pittův výkon je rozhodně perličkou v jeho dosavadním hereckém repertoáru a skvělá hudba rovněž výborně podkresluje celý snímek, proto škoda, že je to tak děěěěěěsivě roztahané... ()

Netflix odkládá svůj největší blockbuster

Netflix odkládá svůj největší blockbuster