Takové vnímání nepřátelství mezi těmito dvěma etnikami je celkem dost přehnané, popřípadě výjimečné v minimu případů. Běžné to v pohraničí rozhodně nebylo a tohle je extrém. "Ježiši Pepiků, tys to dostál." "Jede se dál." (1.9.2011)

23. 11. 2009 - 70%(23.11.2009)

Velmi dobře napsaný román, výborný režisér, ale neměl šťastnou ruku ve výběru herců. Bylo to těsně po válce, a tak se zřejmě i mezi herci "přetřásalo" co kdo dělal nebo filmoval za války, nebyl odpovídající dorost a výsledek byl takový jaký je. Dovedu si představit co by z toho námětu a s pozdějšímI herci (VALA, MAREŠ, ŠŮRA,JELÍNEK, KOSTKA) udělal takový pan KACHYŇA.(8.10.2007)

Spíše už jen pro pamětníky a historické nadšence. A proč sakra herci co hrají němce mluví chvíly česky, pak přejdou do němčiny a pak klidně třeba lámanou češtinou. a to mezi sebou prosím pěkně.(26.11.2006)

Slušný film, stále dramatický a působivý, ale Sequensovi Neporažení jsou (především filmařsky) ještě o třídu lepší. Moc se mi líbila malá, ovšem výrazná role Vlastimila Brodského.(19.12.2016)

• - Film se natáčel pod pracovním názvem Dny zrady, který později použili tvůrci pro první část známé válečné trilogie Otakara Vávry. (Karlos80)

• - V roli závodčího Jardy, ve filmu debutoval Karel Effa. (Karlos80)

• - Natáčelo se v obci Kalek (M.B)