V tomhle prequelu k Armádě mrtvých přemluví tajemná žena bankovního úředníka Dietera, aby jí pomohl vyloupit údajně nejbezpečnější sejfy v Evropě. (Netflix)

Chrustyn

Narychlo splácaný a upečený polotovar, který se snaží rozvíjet svět Snyderovi Armády mrtvých. Schweighofer je sympaťák, ale jeho heistový debut je absolutně bez inovace a v přepálené stopáži se ztrácí i těch pár zábavných momentů vykrádání obřích sejfů. Jako devadesátiminutovka by to mohlo fungovat, ale takhle se jedná o další zbytečnou netflixárnu a tuzemského diváka tak ani nepoteší Praha v docela významné roli. ()

verbal

Takže úvodem asi trocha lokalizace do známých reálií, což? Představte si, že by kdysi žil pan Milan Smetana, jen trochu retardovaný strojní zámečník z Kolbenky, ovšem mistr mistrů ve svém oboru a Bedřichův praprazadek, posedlý Jeho vlastí, jenž by počátkem 20. století zkonstruoval čtyři jakože úpa nedobytné sejfy a pojmenoval je Z našich lůzrů a hnojů, Blatník, Vyšelsrát a Čárka. A ty sejfy by bez znalosti správné kombinace nedokázal nikdy v životě, za žádných okolností a ani omylem otevřít nikdo na světě. Tedy kromě jednoho totálně iritujícího vytepleného pačuráka Jirky Hromady, jenž přiloží ucho na zvukotěsné dveře tři baráky od hodinářství a neomylně vám řekne, že ty kukačky ve třetí řadě shora mají vylomený zub na čtvrtém kole vpravo od kyvadla, a proto ten pták vylézá jen každou lichou hodinu během prvního týdne v měsíci. Jirka ovšem není sám! V zádech má krutopřísný mezinárodní profigeng ve složení - naprosto strašlivě prkenný motýl Emanuel, který se tam dostal jen proto, že z něj pár náctiletým masturbantům ztuhlo kladélko, kožoxichtí trapkoranař Hugo Klec, připomínající Volverína, který měl do patnácti let držku ve svěráku, aby nebyl až tak překrásný, neméně nadaná a úchvatná otylá hakovačka Matylda Zpruzená s vystudovanou androgynní mechanikou na FFUK, co se svou nepochybnou erudicí a sofistikovaným noutbůkem značky ETA naboří vzdáleně jakýkoliv bezpečnostní či kamerový systém, a to i bez síťového připojení, pouhým vyťukáním magického příkazu „Naboř“, no a mentálně zaostalý pandžábský řidič Salmonel ibn Mižigar, co umí nejrychleji na světě ujet čornutou oktávií bengám. Tak dem na to a všechny ty sejfy vyloupíme. A jak jinak než megačuprzábavně. Tedy v případě, že ještě neumíte jíst příborem nebo vám někdo defloroval frontální lalok. Tudíž krutopřísný mezinárodní profigeng udělá děsně fickanou diverzi na odpoutání pozornosti těch naprostých mentálů kolem, jako třeba že Motýl odláká úplně všechny v bance výběrem něčeho z bezpečnostní schránky, nebo jim trapkoranař Hugo radši rovnou gaykidem rozbije držky, přičemž jsou samosebou kamery dávno slepé, protože „Na-bo-ř“ (mrk, mrk). Takže je akorát tak čas na trochu toho mentorování. Retardovaně se pitvořící ňouma Jirka, v jednom kuse lačně pomrdávající na Motýla, nejprve vyhoní nad sejfovými dveřmi, protože jsou přeci od Milana a mají 40 triliónů kombinací, načež k nim přiloží ucho a začne při kroucení čudlama třicetiminutovou lekci z historie: „Ach, Čárka! To bylo tenkrát, když Ctirada už fuckt bolel tenisový loket …“. Ale co, mají spoustu času. V patách je jim totiž ultrahustý výkvět Interpolu včele s prvotřídním agentem Dementem, jemuž celou dobu vidíme jen lopatky, protože má hlavu permanentně zastrčenou v prdeli, kde dozajista dělá děsně žertovné grimasy. Taky je tu přinejhorším i ten Mižigar, který, když by se náhodou něco v tom dokonalém mistrovském plánu zvrhlo, vpoho ujede čtyřtunovou obří dodávkou i Lambu. A takto, doslova a do písmene, by to proběhlo třikrát za sebou, ovšem naprosto mrhavě v poměrně drahých kulisách. Tak co, představovali jste si to, jak jsem vás nabádal v úvodu? To byla ale Armáda mentálů a do pekla volající, děsivě debilní pičovina do Kouzelné zvláštní školky á la Dyzny, co? Takže jsem vám právě ušetřil dvě hodiny vašeho drahoceného času, během kterého byste se třeba mohli skvěle xmrti nudit čuměním na vašeho nehezkého partnera, vyšíváním půlměsíců na krepové povlečení z IKEA nebo vydloubáváním suků z vaší borovicově masivní šatní skříně nehtem. No rádo se stalo! () (méně) (více)

Sinecod

Takže. Stačí přiložit ucho a prostě jenom otáčet čudlíkem a nakonec to tam zapadne. To bych se mohla lupičem se specializací na sejfy stát i já, morálku mám stejnak na štíru. Takže, otevřem extra spešl drahej sejf, kterej je šíleně slavnej a je vlastně naprosto nemožný ho otevřít, protože má dvěstě triliard kombinací. To neni jen tak, jestli doleva doprava doleva nebo doleva doleva doprava, že jo, jenže cvak cvak cvak a je to, berem prachy, všechny? Jasně, že ne, nám jde o prestiž, že to jako umíme, že to neni ani doleva doprava doleva, ani doleva doleva doprava, ale je to doprava doprava doleva. Naprosto idiotský film. Strašně mě vytáčel, loupeže byly směšný a jak jsem myslím vcelku jasně řekla na začátku, ono otevírání sejfů mě děsně sejřilo. Nejdřív sem se smála, ale pak sem byla spíš dopálená, jak je možný natočit takhle otravný film s takhle pitomou zápletkou a inkasovat za to prachy. Filmy (seriály) typu money heist mám moc ráda, ale musí být chytré, nápadité, tohle je děs s fest nesympatickými postavami, který vlastně ani nedává smysl. ()

GeusX

Bez problému koukatelný lupičský film, kde jsou asi nejzajímavější české reálie a čeština i v cizojazyčné verzi. Jen závěr mi přišel ne úplně dokončený. Trochu mne mátl motiv zombie apokalypsy na pozadí událostí...a až tady z komentářů čtu, že to má mít spojitost s nějakým jiným zombie filmem. Tady mi to zombie téma přišlo úplně mimo mísu a s dějem to nemělo ani kapku spojistosti a smyslu. 70% (viděl jsem 1x) ()

lykan9

Přesto, že mám moc rád zombie horory, tak i když se tohoto tématu Armáda lupičů dotýká jen okrajově, tak se mi zdá mnohem povedenější než Armáda mrtvých. Určitě je to předně tím, že Matthias Schweighöfer již neměl jen vedlejší roli, ale dostal mnohem více prostoru a dokonce roli hlavní. Zároveň je příběh vtipnější a kupodivu zajímavější. Moc rád bych se dočkal i dalšího filmu, kde bychom zjistili, že v závěru Armády mrtvých Dieter alias Kurt nezemřel. ()

• Jako centrála Interpolu, která se ve filmu nachází v Lyonu, posloužilo kongresové centrum na Vyšehradě. Natáčelo se i na jiných místech Prahy. (paragonb)
  • Jedná se o prequel filmu Armáda mrtvých (2021) a zároveň o druhý film, ve kterém herec Matthias Schweighöfer ztvárnil roli Ludwiga Dietera. Zajímavostí je, že zmíněný herec se ujal i režie. (EMMY)
  • V 59. minutě, když Dieter (Matthias Schweighöfer) v Praze přechází tramvajové koleje, tak tramvaj po vzdálenější koleji couvá a v následném protipohledu zbytek tramvaje projede po bližší koleji popředu. (Spanker_CZ)

Armáda mrtvých se oficiálně dočká dvojky

Armáda mrtvých se oficiálně dočká dvojky

23.07.2021

A je to oficiální. Netflix potvrdil, že nedávný akční zombie thriller Armáda mrtvých od režiséra Zacka Snydera dostane pokračování. Snímek měl již před premiérou potvrzené dva prequely, hraný Army of… (více)