Byt

• slovenský

Byt

Romantický / Komedie / Drama

USA, 1960, 120 min

Dnes již legenda mezi romantickými komediemi, a já musím připustit, že právem. Chemie mezi Lemmonem a MacLaine funguje na jedničku.(3.1.2009)

Na prime Max som si konečne odškrtol jeden z oscarovo úspešných filmov, ktorí je mimochodom i vysoko hodnotený v Top 300 csfd. I po toľkých rokoch stále pozerateľný film, napriek čiernobielej farbe, ktorá pravdepodobne mnohých odradí, čo by bola škoda. Podľa plagátu k filmu som nečakal čiernobiely film, je možné, že existuje i farebná verzia. Ja som však posledný komu by to vadilo. Veľmi príjemný film s ľahkým humorom a jemnou love story, ktorá naplno prupukne až v samom závere a to krásnou scénou - hranie kariet. Shirley Mclaine vyzerala veľmi sympaticky. Billy Wilder už x- krát dokázal, že to bol výnimočný režisér. 80%.(6.3.2016)

Další brilantní film Billyho Wildera, postavený na skvělém scénáři a báječných hercích. Jack Lemmon je dokonale normální a přirozeně sympatický, stejně jako Shirley MacLaine. Jejich příběh je stejně smutný jako humorný, obyčejný i výjimečný zároveň. V závěru mi vhrkly slzy do očí.(3.4.2007)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších romantických filmů - 100 Greatest Romance Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Celosvětově divácky úspěšný film. Lemmonův svérázný humor se projevuje i zde, ale tentokrát s hodně smutným a sarkastickým podtónem. Ale co se bude dít, když se i starý mládenec s prázdným bytem zamiluje?(15.7.2009)

Chytrá a vtipná povídka, která za celé dvě hodiny nestačí nudit. K naprosté dokonalosti tomu asi něco chybělo. Možná pořádné jiskření hlavního páru. To je ale jediná vada na kráse příjemné podívané, jakou Byt rozhodně je.(17.5.2010)

• - Americký Filmový Institut vyhlásil v roce 2007 film jako 80. nejlepší všech dob. (Kulmon)

• - Billy Wilder použil postavu Sheldrakea také ve filmech Sunset Blvd., Eso v rukávu a Líbej mne hlupáčku. (Kulmon)

• - První film, který získal Oscara a výslovně odkazuje na jiné víteze: Grand Hotel a Wilderův Ztracený víkend. (Kulmon)