foto

Seth Gordon

  • nar. 15.7.1974 (42 let)
    Evanston, Illinois, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

 Seth Gordon se narodil 15. července 1974. Je to americký filmový a seriálový režisér, producent, scénárista, kameraman a střihač. Narodil se ve městě Evanston ve státě Illinois. Za svůj život žil ve městech New York, Londýn a Seattle. 
V Seattlu absolvoval ''Lakesides school''. Poté navštěvoval univerzitu Yale, kde studoval architekturu, byl členem ''Exit players'' (skupina komediální improvizace) a různých dalších produkcí v areálu školy. Byl také zvolen do ''Wolf's Head Society'' (tajná Yaleská společnost). Během studia strávil šest měsíců v Keni, kde pomáhal rozvíjet školství a infrastrukturu v malé vesnici Shimanyiro. V jednom případě vedlo zajištění financování pro místní školy ke krizi, zahrnující nerovnováhu potřeby a chamtivosti. Tato krize sama stanovila základ pro jeho rané filmové projekty. Když se vrátil na Yale, tak se naučil jak zpracovat a upravovat své záznamy v systému Avid. Poté navštěvoval ''Harvard Graduate School of Design'' což je postgraduální studium na Harvardské univerzitě.
 Režijní debut měl v dokumentárním filmu THE KING OF KONG, který je o arkádové hře Donkey Kong. Prvním celovečerním filmem Setha Gordona je romantická komedie ČTVERY VÁNOCE, kde v hlavní roli můžeme vidět Reese Witherspoon a Vince Vaughna. Poté pomáhal točit několik seriálů, například TAKOVÁ MODERNÍ RODINKA nebo ZPÁTKY DO ŠKOLY. Jeho druhým celovečerním filmem byli ŠÉFOVÉ NA ZABITÍ, což je dobře herecky obsazená krimi komedie. V roce 2013 jde do kin jeho třetí film s názvem IDENTITY THIEF (Zloděj identity).

David "Siri69" Sirotek

Režijní filmografie

Filmy

2017 Pobřežní hlídka
2013 Z cizího krev neteče
2011 Šéfové na zabití
2008 Čtvery vánoce
2006 Problem with Percival, The
2004 Fears of a Clown
2002 Squirt

TV seriály

2015 Sneaky Pete (TV seriál)
Pilot (E01)
The Jim Gaffigan Show (TV seriál)
2014 Vezmi si mě (TV seriál)
2013 Goldbergovi (TV seriál)
2011 Breaking In (TV seriál)
2009 Parks and Recreation (TV seriál)
Taková moderní rodinka (TV seriál)
Zpátky do školy (TV seriál)
2005 Kancl (TV seriál)

Dokumentární

2010 Freakonomics
2007 King of Kong, The

Herecká filmografie

Scenáristická filmografie

Filmy

2006 Problem with Percival, The

TV seriály

2011 Breaking In (TV seriál)

Dokumentární

2010 Freakonomics

Producentská filmografie

Dokumentární

2017 Served Like a Girl

Fanoušci tvůrce

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace