Spáč (1973)

Protože jde možná o jediný film, kde vědci v budoucnosti zjistí, že kouření prospívá zdraví, má u mě Spáč mezi všemi SF snímky automaticky zajištěno určité výsadní postavení. Za zmínku stojí také přístroj zvaný Orgasmatron, který ovšem nevynalezl Woody (ba dokonce ani Lemmy, pějící s Motorovou hlavou song s tímto názvem), ale údajně už někdy v 60. letech zlý doktor Duran Duran z comicsové Barbarelly.

Exterminátor (1990)

Malcolm (McDowell)!! Stacy Keach z Prison Breaku, dříve známý jako detektiv Mike Hammer! Bradley Gregg alias Chodec z třetí Noční můry (zde dokonce v hlavní roli)! Joshua Miller, ten malý upír z Near Dark! Dokonale osmdesátková Traci Lind! Pam Grier (vy-víte-odkud) s plamenometem místo ruky!! Stále aktuální téma násilí ve školách a nápady, které později vykrádaly mnohem slavnější SF filmy! A k tomu všemu jako třešeň na dortu písnička, složená a odzpívaná šéfem novoromantických kulťáků Ultravox, Midge Urem osobně! A jako by to nestačilo, navrch ještě další, tentokrát performovaná jistým (tehdy ještě neznámým) Trentem Reznorem! Tolik slibného pohromadě... Tak proč tomu sakra dávám jen tři hvězdičky?

Šedesátá léta (1999) (TV film) odpad!

60. léta pro idioty. Sterilní, politicky korektní pohled na jednu z nejzajímavějších a nejrevolučnějších dekád novodobých dějin. Degradace vzrušující historie na úroveň barvotiskové příručky. Filtrované 60's pro podprůměrné fejsbukáře. Zkratkovitá šaškárna. Film z 60. let, ve kterém se raději nekouří. (A když už si tam nakonec jeden chlápek přece jen zapálí, pro jistotu o vteřinu později zemře.) Prostě trapas až na půdu.

Řezník (2007)

V podstatě úplně zbytečná sadistická sračka, kterou trošičku zachraňuje pan Prase.

Žena (2011)

Většinu stopáže hodně silný film, který pohřbívá sám sebe zbytečně přepísklým "gorefestem" v závěru. I tak jeden z nejpozoruhodnějších horrorů poslední doby.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Nejoblíbenější postavy v první sérii: Trpaslík, lord Sníh a Arya Stark. Jestli bude druhá řada stejně dobrá jako ta první, nemám problém přidat pátou hvězdičku. (7.6.2012: Tak nic.) Hodnocení všech sérií: První: 10/10, druhá: 5/10, třetí: 6/10. Momentálně nejoblíbenější postavy: Bronn a Ohař.

Krvavý stát (2011)

Překvapení: Viděl jsem dobrý film od Kevina Smithe. (To není ironie.) Kdyby Abina Coopera hrál Jeff Bridges, byly by ty čtyři hvězdičky úplně čisté. Nekompromisní záležitost jak ze 70. let. Haleluja! Naprosto chápu, že ne všichni ulítávají na nábožensko-masakrální tématice jonesovsko/mansonovského typu, ovšem komentář uživatele ricci.s vládne. (Úplně jsem si ho představil s pěnou u huby a vypoulenýma očima. Chudák prý strašně trpěl, protože "musel počúvať tie náboženské žvásty". Kdo ho k tomu asi nutil? Tihle rozzuření ateisti jsou tak legrační.)

Freddyho smrt - Poslední noční můra (1991)

Mám rád JAnův koment, i když osud paní Talalay mi až tak moc na srdci neleží. S Freddym je to jiné, nějak ale nakonec asi zemřít musel. Ano, čtete dobře. Musel zemřít s osmdesátými lety - do žádných jiných se totiž nehodí. To koneckonců ukázal už tento zoufalý film, stejně jako třeba nedávný pokus o kotelníkovu resuscitaci. Děkujeme ti, Freddy Kruegere, za to, žes nás tak krásně strašil a bavil v 80. letech. V letech, ke kterým už budeš patřit navždy; v letech, díky nimž jsi se zaslouženě stal součástí popkultury. Nikdy nezapomeneme na ten nádherný pocit nebezpečí, v němž jsme se cítili při sledování x-tých VHS kopií Tvých děsuplných vylomenin. Takových, jaké jsi předváděl v jedničce, trojce, čtyřce a tak trochu i v pětce (dvojku milosrdně opomineme). Zažili jsme s Tebou ty nejkrásnější a nejzábavnější noční můry, jaké dala kinematografie světu. Zemřel jsi s osmdesátými lety, a stejně jako ony zůstaneš navždy v našich srdcích. Momentů, na které budeme vzpomínat, je mnoho. Ale jeden z těch na první pohled nejvíce překvapivých - nevyslovené přání Alice u kašny v závěru The Dream Master - se v rámci Tvého nekrologu hodí připomenout asi nejvíce. Jenže jak napsal Stephen King: "Co jednou zmizí, nemůžete přivést nazpátek." A jak jsme se několikrát přesvědčili, není možné přivést zpátky ani Tebe. Řeka, do níž jsi se sobě vlastním ďábelským šarmem tak elegantně vstupoval, už uplynula. Zbyly nám jen vzpomínky a nostalgie při oprašování DVD s Tvými starými kousky. Sbohem navždy, démonický taškáři! A pozdravuj v pekle.

Vlk (1994)

Komentář Nicka Towa víceméně vyjadřuje i mé pocity z tohoto filmu. Na Vlka jsem tenkrát zašel do kina a bylo to v mém životě první zklamání z Jacka Nicholsona. Do té doby jsem žral prakticky celou jeho filmografii od Easy Ridera až po Batmana. Pak už jsem narazil snad jen na jediný jeho dobrý film (Přísaha). Kvalitních vlkodlačích horrorů není mnoho, a tento k nim rozhodně nepatří. Zdejší kladné přijetí napříč širokým spektrem publika přičítám známým jménům v kolonce tvůrci. Velké zklamání, od něhož pramení můj pocit, že Jack by udělal nejlíp, kdyby hned po natočení Batmana raději odešel do důchodu.