Trabantem až na konec světa

• slovenský

Trabantom až na koniec sveta

Trabant vs. South America

(festivalový název)

Dokumentární / Road movie

Česko, 2014, 98 min

Oproti Africe to byla taková pohodovější jízda, moc technických problémů se tam neřešilo, ale nuda to rozhodně nebyla - naopak - problémy a blbou náladu zde nahradily velmi zábavné momenty. Častokrát jsem se přistihl jak jsem se v kině hlasitě zasmál. Jedna z nejlepších hlášek mi zní ještě teď v uších - "Kua, kdo sem postavil ten sloup?!!" A Marek, ten byl výbornej. On ani nemusel nic říkat. Stačil na něj pohled a každej se smíchy zakousl do sedačky před sebou :-) Určitě tento dokument doporučuju všem komu je cestování blízké.(15.3.2014)

Záviděníhodný roadtrip po Jižní Americe! Navíc jsme viděli jen zlomek cesty, protože ze 400 hodin materiálu je ta hoďka a půl jen neskutečné vnadidlo, pro nějakou vlastní raodtrip parádu. Velice mě to bavilo. Je to nezávislé a nezaškatulkované se spoustou úsměvných situací, ale i situací, kdy divákovi zatrne ... takový "výlet" pár lidí, kteří si vzali kameru a pod záštitou české televize aspol. si to celé zdokumentovali. Jednou, možná v příštím životě, bych tohle chtěl podniknout :) PS: Solná poušť V Bolívii je neskutečná!(10.8.2014)

Nevěřil jsem tomu, že by mě dokázal tak ohromit cestopisný dokument z české produkce. Byla to vskutku mistrovsky sestříhaná (z 470 hodin materiálu na 98 minut) nádherná, dobrodružná, humorná trabantní jízda napříč Jižní Amerikou ujetá na vysoce obtížných trasách. Mohli jsme sledovat nejenom nádherné obrázky fascinující a dechberoucí přírody, ale také psychologický vývin a vymýšlení různých vtipných bejkáren hlavních aktérů tohoto dokumentárního road movie. ___ (Jiráskovo divadlo, Nový Bydžov)(22.3.2014)

Ona už cesta napříč Afrikou byla výjimečná, originální, poutavá, zábavná, no prostě velmi, velmi dobrá. Jižní Amerika? Přidala ve všech ohledech. Pokud se někdo snaží udělat něco na podobné úrovni britského TopGearu, z pravidla se mu to nepodaří. O to víc si cením toho, že se to podařilo Čechovi. A vozidla s kterými se mu to podařilo? To není nepravděpodobné, to je zázrak!(22.3.2015)

Parádní, bezprostřední, zajímavé, napínavé. Tady jsou momenty, kdy jsem měl fakt pocit, že to muselo být neskutečné drama. I tak jsem si pořád říkal, že jim vlastně docela závidím, a že i když mají pořádné problémy, tak bych si něco podobného rád prožil. Svět je nádherné místo a stojí za to ho objevovat jakkoli. Moje první setkání s Trabanty rozhodně stálo za to.(31.7.2015)

• - Film byl pro vysílání v České televizi rozdělen na 12 seriálových dílů pod názvem Trabantem Jižní Amerikou (2014). (MiraSKS)

• - Celkem bylo pořízeno 480 hodin filmového materiálu. (willy1)

• - Trabantí expedice vyjela 2. 9. 2012 a cesta trvala přes 4 měsíce. (Lucas87)