poster

Trabantem až na konec světa

 • slovenský

  Trabantom až na koniec sveta

 • anglický

  Trabant vs. South America

  (festivalový název)

Dokumentární / Road movie

Česko, 2014, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • cheyene
  ****

  Dokumentární, cestopisný road movie, který potěší stejně jako Trabantem napříč Afrikou. Netroufám si tvrdit, zda je jeden z těchto filmů lepší a druhý horší, oba mě bavily, zejména asi pro krásy přírody, kterými dobrodruhové projíždějí, ale také skrz vozidla, jež k tomu používají. Líbily se mi i doprovodné komentáře, ale také hudba a celkové zpracování. Celý počin potěší o to víc, že jde o českou produkci. Nějaké mouchy by člověk našel, ale nemá cenu je rozpitvávat, neboť jako celek "Trabant" funguje! Tram tram tram.... A teď jedem! Do tram tram tram tram tram tramtárie, tra tra tra tra tra trabantem. Kdo nezkusil, nikdy nezažije, že s trabantem za volantem jsme svobodní!(31.1.2015)

 • hous.enka
  *****

  Parta kolem Dana Pribáně jsou opravdoví blázni, ale já mám ty jejich traby ráda. Přijde mi, že si kluci (a Dana) před kamerou na nic nehrajou a že jsou sví. A co se mi hodně líbí, jak si uměj poradit s každou situací (zásek v písku, kdy se blížil příliv, ztracený pas, počasí...) a že kluci svým trabantům hladěj volanty :-) A, brácho, máš pravdu, trabant je jako ženská :-)(10.3.2015)

 • Malarkey
  *****

  S Trabanty jsem si zajezdil už po Africe a tak jsem tušil, s čím tak asi přijdou u jejich pokračování s cestou až na konec světa. Když zrovna v té Jižní Americe byli, tak jsem zrovna vše sledoval na jejich Facebooku .Takže to pro mě zase nebylo až tak velké překvapení, když jsem ten konec světa viděl v tomto dokumentu. Každopádně to byla obrovská radost sledovat tuhle partu bláznů, kteří nám všem opět ukázali, že nic není nemožné. A hlavně je třeba se z toho neposrat, že jo. Jedinou výtku bych mohl mít a to především tu, že bych uvítal více záběrů na svět kolem než na různé ventily, vačky a bůhví jaké části motoru, který se jim cestou stihli na Trabantech a Maluchu zesrat. Nicméně natočili to po svém, dokázali nemožné a u jejich dokumentu jsem se pobavil. Klobouk dolů, lepší a sympatičtější cestopis plný dobrodružství jsem snad nikdy neviděl. K dokonalosti s touhle partou už mi zbývá jediné a to potkat Dana Přibáně na nějaké přednášce, tak snad se už brzo dočkám.(16.2.2015)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Třetí trabantí výlet je zase o něco lepší, než ty dva předchozí a já bych mu bez váhání napálil pět hvězd ... kdybych před ním neviděl daleko obsáhlejší seriál. A jako každý svědomitý hnidopich bych samozřejmě tento snímek sestříhal trochu jinak, něco bych vynechal a rozhodně bych se nestyděl ukázat ty úžasné byrokratické souboje na hranicích - ty mi tam fakt chyběly. Ale dost neoprávněné kritiky, protože tenhle výlet je úžasně zábavný, šílený a natolik nakažlivý, že patrně nastartuju svou koloběžku a na plný výkon své chlupaté nohy si to taky užiju.(10.8.2014)

 • El Pistolero
  ****

  7/10. Profesionálnější než „Hedvábná stezka“ i „Afrika“, avšak v plné své kráse tento cestovatelský dokument/veselohra vynikne teprve v seriálovém zpracování. Film je jen takový krátký prostřih, který klouže po povrchu, až seriál je tou pravou dobrodružnou odyseou. Polští Bolek a Lolek a nesmrtelný motorkář Marek ze Slovenska byli divácky vděčnou volbou.(17.3.2015)

 • - Cestovalo se skrze šest jihoamerických států, konkrétně přes státy Guyana, Peru, Bolívie, Brazílie, Chile a Argentina. (Terva)

 • - Celkem bylo pořízeno 480 hodin filmového materiálu. (willy1)

 • - V jedné ze scén se seznámíme i s kameramanem snímku, konkrétně v té ze začátku výpravy, Kameraman přijde zmlácený za ostatními a oznámí jim, že přespolní se mu pokusili ukrást kameru. (M.u.t.t.t.y)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace