poster

Trabantem až na konec světa

 • slovenský

  Trabantom až na koniec sveta

 • anglický

  Trabant vs. South America

  (festivalový název)

Dokumentární / Road movie

Česko, 2014, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  *****

  S Trabanty jsem si zajezdil už po Africe a tak jsem tušil, s čím tak asi přijdou u jejich pokračování s cestou až na konec světa. Když zrovna v té Jižní Americe byli, tak jsem zrovna vše sledoval na jejich Facebooku .Takže to pro mě zase nebylo až tak velké překvapení, když jsem ten konec světa viděl v tomto dokumentu. Každopádně to byla obrovská radost sledovat tuhle partu bláznů, kteří nám všem opět ukázali, že nic není nemožné. A hlavně je třeba se z toho neposrat, že jo. Jedinou výtku bych mohl mít a to především tu, že bych uvítal více záběrů na svět kolem než na různé ventily, vačky a bůhví jaké části motoru, který se jim cestou stihli na Trabantech a Maluchu zesrat. Nicméně natočili to po svém, dokázali nemožné a u jejich dokumentu jsem se pobavil. Klobouk dolů, lepší a sympatičtější cestopis plný dobrodružství jsem snad nikdy neviděl. K dokonalosti s touhle partou už mi zbývá jediné a to potkat Dana Přibáně na nějaké přednášce, tak snad se už brzo dočkám.(16.2.2015)

 • Tayen
  ****

  Věc, o které sní tak trochu každý. I když já bych trabant vyměnila za vlak a nějaké tamní prostředky a stan za postel a sprchu, pokud by to šlo. Ale je skvělé vidět, že podobná cesta díky spolupráci, zarputilosti a připravenosti se dá podniknout i s trabanty a Jawou, většina ostatních věcí je o to více uskutečnitelnější. Dokument je inspirující a vtipný. Pár Slováků, Čechů a Poláků tvoří nesourodou partu, z nich někteří jsou na zabití, někteří ti zodpovědnější a jiní zase vtipálci, ale dohromady tvoří barvitý tým, který to spolu dotáhne až na konec světa.(29.3.2014)

 • Ravi
  *****

  Po velmi dlouhé době jsem nelitoval peněz za kino utracených ke shlédnutí českého filmového produktu. Dan Pribáň sice není úplný profík, ale to nevadí. Zápalem, vtipem a originalitou to umí natřít kdejakému českému filmovému tvůrci. Z filmu je cítit zápal a nadšení, což je dneska ve filmové branži velmi nedostatkové zboží, zejména zde. U filmu jsem se smál, bál se, nadchl jsem se, podivoval jsem se a taky jsem byl smutný, když celé dobrodružství končilo. Měl jsem dojem, že jedu s nima a takový dojem jsem asi ještě nikdy u žádného podobného snímku neměl. Bravo, pane Pribáni! Všichni, jak jste tam byli, jste frajeři, inspirátoři a blázni (v dobrém slova smyslu). 100% = 5/5(30.4.2014)

 • eraserhead666
  ***

  O Trabanťácích jsem tak nějak věděl převážně z doslechu, protože je má hrozně ráda má žena. Takže jsem věděl kdy kde byli plus jaká je to takhle z tepla domácího gauče sranda. Přímo jsem se s nimi střetl až loni v prosinci, kdy jsme se ženou navštívili krumlovskou přednášku Dana Přibáně o jejich cestě do Austrálie a přilehlých destinací. A přednáška mi přišla hodně parádní. A tak když na silvestra dávali tenhle film, podíval jsem se na něj. A návštěva přednášky byla zřejmě největší chybou toho filmu. Protože jsem z něj (ač o jiné cestě) cítil, kolik toho v něm z té cesty chybí. Což je, samozřejmě, pochopitelné, čtvrt roku do hoďky a půl jen tak nenacpete. Ale mrzelo mě to, protože jsem věděl, jak je ten film najednou plochý. ne že by nebyl zajímavý, jako seznámení s trabanákama je to určitě fajn, ale když vám do ucha žena skuhrá, kolik toho v tom filmu chybí, protože viděla seriál.... Takže jsem se hned vrhl na seriál. Ale jako úvod do filmových a dokumentárních trabanťáků dobrý. protože nevíte-li o nich vůbec nic, tak vás to chytne. Ale víte-li o nich něco, pak ty nedostatky nutně krátké stopáže a absence mnohých důležitých aspektů celé cesty prostě vadí.(4.1.2016)

 • Othello
  *****

  Spolehlivě nejlepší video z dovolený, během jehož sledování si člověk připadá tak trochu jako sráč a závidí aktérům každou lapálii. Sympatické je zejména, že se všichni vykašlali na "světový dokument" s chlapskými emocemi a smyčci v pozadí, ale naopak je to prodchnutý takovym tim českym patlalstvím, korunovaným sem tam nějakou kurvou a prdelí, sem tam nějakou sympaticky vtipnou debilitou (za mě vede uzavřením důkladné technické kontroly trabantů po průjezdu pralesem nacouváním do betonovýho sloupu). "My sme ty vole v pěti tisících metrech a budem tady ty vole předvádět Krále Šumavy."(24.7.2014)

 • - Film byl pro vysílání v České televizi rozdělen na 12 seriálových dílů pod názvem Trabantem Jižní Amerikou (2014). (MiraSKS)

 • - Celkem bylo pořízeno 480 hodin filmového materiálu. (willy1)

 • - Videomateriál byl natočen zařízeními Canon 5D, Canon XF100, Canon 7D, Canon G1 a GoPro HD Hero 2. Z 80 % se natáčelo na fotoaparáty. (fox171cz)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace