Trabantem až na konec světa

• slovenský

Trabantom až na koniec sveta

Trabant vs. South America

(festivalový název)

Dokumentární / Road movie

Česko, 2014, 98 min

Tenhleten pan Přibáň bude asi moc chytrej človíček... Dát dokupy, šéfovat, natáčet, sestřihat, řídit takovýhle dobrodrůžo, to je sen tak nevidí. Oproti jedničce (Afrika) je to obrovský posun vzhůru a to především kvalitní režií, mnohem promakanější kamerou a parádní hudbou. Viděno na velkým plátně v Dobrušským kině, takže o to lepčí zážitek. Tvůrci udělali dobře, že si s sebou vzali srandovní postavičky - polský tandem, který se postaral o smích v celým kině :o). Sem docela zvědavej jak dlouho je tohle cestování bude bavit a jak dlouho to bude bavit diváky. Můj tip je, že ještě daj pár filmů a pak půjdou do něčeho jinýho, páč tohle se rychle okouká. Každopádně jedn tak dál borci!!!(12.5.2014)

"Braku vzdorný" kino Aero mi dnes přineslo výjimečný zážitek při sledování tohoto filmu. Opravdu klobouk dolu. Dan Přibáň nám naordinoval něco přes hodinu a půl zábavy, krásných panoramatických záběrů, spoustu ponaučení a hlavně toho, že každý sen se dá splnit. Kdo by totiž řekl, že Trabant dokáže ujet 21 tis. kiláků přes pralesy, horské průsmyky a pouště a přitom zdolat s Trabantem hned několik rekordů. Prostě bomba. Jak správně bylo uvedeno na promo fotografii, Svět patří těm, kteří se neposerou. (Charles Bukowski).(23.3.2014)

Trabantí výprava se rozrostla a vydává se opět na jednu z šílených, poznávacích cest napříč zapomenutými místy. Je absurdní, jak těžké je určit, co činilo výpravě větší potíže - jestli neudržované cesty a ztrouchnivělé mosty, nebo byrokratická neschopnost jihoamerických států. Kvalitativně i zážitkově se jedná velice podobný kousek předchozímu výletu do Afriky... 8/10(28.10.2016)

• tatanapope

Snímek je natočený ve stylu dokumentu a dokonce se se u něj i něco nepatrně málo informací skutečně dozvíme, ale na dokument, je to sakra málo a z filmem to má taky jen málo společného, tak že přiznávám, že jsem dlouho váhala, podle čeho to mám vlastně hodnotit a hlavně jako co.V podstatě se jedná o partu mladých lidí, co si řekli, že procestujou kontinent v trabantech a je to točené ve stylu ,,Jak jsme si užili výlet´´ a nějak mě to celkově nechytilo o nějaké profesionalitě natáčení nemůže být ani řeč. Filmová Výzva 2015 od Frajer42(21.12.2015)

7/10. Profesionálnější než „Hedvábná stezka“ i „Afrika“, avšak v plné své kráse tento cestovatelský dokument/veselohra vynikne teprve v seriálovém zpracování. Film je jen takový krátký prostřih, který klouže po povrchu, až seriál je tou pravou dobrodružnou odyseou. Polští Bolek a Lolek a nesmrtelný motorkář Marek ze Slovenska byli divácky vděčnou volbou.(17.3.2015)

• Dan Přibáň

• - Videomateriál byl natočen zařízeními Canon 5D, Canon XF100, Canon 7D, Canon G1 a GoPro HD Hero 2. Z 80 % se natáčelo na fotoaparáty. (fox171cz)

• - Film byl pro vysílání v České televizi rozdělen na 12 seriálových dílů pod názvem Trabantem Jižní Amerikou (2014). (MiraSKS)

• - Celkem bylo pořízeno 480 hodin filmového materiálu. (willy1)