poster

Trabantem až na konec světa

 • slovenský

  Trabantom až na koniec sveta

 • anglický

  Trabant vs. South America

  (festivalový název)

Dokumentární / Road movie

Česko, 2014, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Maynard.
  ****

  Tenhleten pan Přibáň bude asi moc chytrej človíček... Dát dokupy, šéfovat, natáčet, sestřihat, řídit takovýhle dobrodrůžo, to je sen tak nevidí. Oproti jedničce (Afrika) je to obrovský posun vzhůru a to především kvalitní režií, mnohem promakanější kamerou a parádní hudbou. Viděno na velkým plátně v Dobrušským kině, takže o to lepčí zážitek. Tvůrci udělali dobře, že si s sebou vzali srandovní postavičky - polský tandem, který se postaral o smích v celým kině :o). Sem docela zvědavej jak dlouho je tohle cestování bude bavit a jak dlouho to bude bavit diváky. Můj tip je, že ještě daj pár filmů a pak půjdou do něčeho jinýho, páč tohle se rychle okouká. Každopádně jedn tak dál borci!!!(12.5.2014)

 • mikinhoo
  *****

  "Braku vzdorný" kino Aero mi dnes přineslo výjimečný zážitek při sledování tohoto filmu. Opravdu klobouk dolu. Dan Přibáň nám naordinoval něco přes hodinu a půl zábavy, krásných panoramatických záběrů, spoustu ponaučení a hlavně toho, že každý sen se dá splnit. Kdo by totiž řekl, že Trabant dokáže ujet 21 tis. kiláků přes pralesy, horské průsmyky a pouště a přitom zdolat s Trabantem hned několik rekordů. Prostě bomba. Jak správně bylo uvedeno na promo fotografii, Svět patří těm, kteří se neposerou. (Charles Bukowski).(23.3.2014)

 • H34D
  ****

  Trabantí výprava se rozrostla a vydává se opět na jednu z šílených, poznávacích cest napříč zapomenutými místy. Je absurdní, jak těžké je určit, co činilo výpravě větší potíže - jestli neudržované cesty a ztrouchnivělé mosty, nebo byrokratická neschopnost jihoamerických států. Kvalitativně i zážitkově se jedná velice podobný kousek předchozímu výletu do Afriky... 8/10(28.10.2016)

 • tatanapope
  **

  Snímek je natočený ve stylu dokumentu a dokonce se se u něj i něco nepatrně málo informací skutečně dozvíme, ale na dokument, je to sakra málo a z filmem to má taky jen málo společného, tak že přiznávám, že jsem dlouho váhala, podle čeho to mám vlastně hodnotit a hlavně jako co.V podstatě se jedná o partu mladých lidí, co si řekli, že procestujou kontinent v trabantech a je to točené ve stylu ,,Jak jsme si užili výlet´´ a nějak mě to celkově nechytilo o nějaké profesionalitě natáčení nemůže být ani řeč. Filmová Výzva 2015 od Frajer42(21.12.2015)

 • El Pistolero
  ****

  7/10. Profesionálnější než „Hedvábná stezka“ i „Afrika“, avšak v plné své kráse tento cestovatelský dokument/veselohra vynikne teprve v seriálovém zpracování. Film je jen takový krátký prostřih, který klouže po povrchu, až seriál je tou pravou dobrodružnou odyseou. Polští Bolek a Lolek a nesmrtelný motorkář Marek ze Slovenska byli divácky vděčnou volbou.(17.3.2015)

 • Dan Přibáň

 • - Videomateriál byl natočen zařízeními Canon 5D, Canon XF100, Canon 7D, Canon G1 a GoPro HD Hero 2. Z 80 % se natáčelo na fotoaparáty. (fox171cz)

 • - Film byl pro vysílání v České televizi rozdělen na 12 seriálových dílů pod názvem Trabantem Jižní Amerikou (2014). (MiraSKS)

 • - Celkem bylo pořízeno 480 hodin filmového materiálu. (willy1)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace