Trabantem až na konec světa

• slovenský

Trabantom až na koniec sveta

Trabant vs. South America

(festivalový název)

Dokumentární / Road movie

Česko, 2014, 98 min

Po skvělé Africe přišlo menší zklamání. Tentokrát bylo putování takové dost zdlouhavé, místy až nezajímavé. Na můj vkus bylo ve filmu až příliš nicneříkajících "koridorových" záběrů kabiny či prosté silnice. Oproti Africe bylo dost ubráno na zajímavých doplňujících informacích, přičemž právě ty mě na celé cestě bavily nejvíce. Ze zajímavých míst Jižní Ameriky jich bohužel bylo navštíveno opravdu málo, zde film jednoznačně nenaplňuje potenciál. Nakonec to zachraňují tradičně perfektní momenty s náhodnými problémy (motor, most...). Jako oddechovka se na to koukat dá, jen je třeba nemít přehnaná očekávání. 65%(12.1.2015)

Záviděníhodný roadtrip po Jižní Americe! Navíc jsme viděli jen zlomek cesty, protože ze 400 hodin materiálu je ta hoďka a půl jen neskutečné vnadidlo, pro nějakou vlastní raodtrip parádu. Velice mě to bavilo. Je to nezávislé a nezaškatulkované se spoustou úsměvných situací, ale i situací, kdy divákovi zatrne ... takový "výlet" pár lidí, kteří si vzali kameru a pod záštitou české televize aspol. si to celé zdokumentovali. Jednou, možná v příštím životě, bych tohle chtěl podniknout :) PS: Solná poušť V Bolívii je neskutečná!(10.8.2014)

Rutina, jít ve čtyřech na film, přijít tam pozdě, ale pořád bejt vlastně první a jediný obecenstvo. Dali jsme si nohy nahoru a užili si jízdu vynikajícího, detailně propracovanýho dokumentu, při kterym a ještě i dlouho po něm má ta cestovatelská část duše sto chutí vyrazit někam daleko a co nejdřív.(17.3.2014)

Jsem sice zvyklý na kvalitu vánočních speciálů Top Gearu, ale na české poměry je trabantové dobrodružství také svým způsobem zábavné. Bohužel tento dokument trpí nevyvážeností mezi nudnými pasážemi (přejezdy, opakování podobných scén, koupání) a potenciálně zajímavými pasážemi, které jsou nastříhané zase zbytečně zkratkovitě (problémy na cestě, opravy, technické záležitosti). Předchozí Afrika mi proto přišla zpracováním o něco lepší. 70%(14.10.2014)

Dan Přibáň opět dokazuje, že nic není nemožné a že Traban není vysloužilé auto, ale naopak. Tentokrát přidal ještě Polského malucha a naší Jawu a vyrazil. Na otázku, proč nevzal tři Trabanty odpověděl, že se nevešli do přepravního kontejneru, kdežto Maluch jo. Je to šílená, nebezpečná a hlavně dobrodružná jízda. Prostě nádhera.(29.3.2014)

• Dan Přibáň

• - Celkem bylo pořízeno 480 hodin filmového materiálu. (willy1)

• - Nikdo ze štábu - ani sám Dan Přibáň -  neumí dobře španělsky ani portugalsky, přesto se na cestu štáb vydal. (Terva)

• - Film byl pro vysílání v České televizi rozdělen na 12 seriálových dílů pod názvem Trabantem Jižní Amerikou (2014). (MiraSKS)