Trabantem až na konec světa

• slovenský

Trabantom až na koniec sveta

Trabant vs. South America

(festivalový název)

Dokumentární / Road movie

Česko, 2014, 98 min

• Mylouch

Tahle trabantérie mě po stránce dokumentu i road-movie nechala úplně lhostejným. Naučná hodnota mizivá, situace spíše povinné než jen předvídatelné, povedené hlášky seriálové série se vypařily, komunikace členů týmu i průvodce dovypráví příliš z toho, co se nevešlo do obrazu, wohnoutí tečka pak dovršuje kalkul.(31.12.2015)

Rutina, jít ve čtyřech na film, přijít tam pozdě, ale pořád bejt vlastně první a jediný obecenstvo. Dali jsme si nohy nahoru a užili si jízdu vynikajícího, detailně propracovanýho dokumentu, při kterym a ještě i dlouho po něm má ta cestovatelská část duše sto chutí vyrazit někam daleko a co nejdřív.(17.3.2014)

Veľmi dobrý cestovateľský dokument, podobne ako ten z Afriky. Nie je veľmi čo vytknúť, teším sa na seriál, pretože je očividné, že veľa vecí bolo vystrihnutých. Rozšírenie tímu o Maluch a Jawu určite prospelo k celkovej pútavosti. A platí to, čo som písal už pri Africkom dieli, atmosféra je zachytená veľmi dobre a to je pre mňa pri tomto type dokumentu najdôležitejšie. 90 %(10.2.2015)

Společně s trabanty už jsem projela pěknou část světa a vždy mě nepřestávají udivovat, jak daleko dokáží dojet. Miluji to jejich nadšení, s kterým se pouštějí do každého dobrodružství, která vždy nemusí skončit tak pozitivně, jak naštěstí prozatím končí. Dan Pribáň je cestovatel, který svým nadšením a nezdolným optimismem dokáže diváka strhnout natolik, že mu snad i musí uvěřit, že žádné překážky neexistují a pokud snad i ano, tak se dají vždy a lehce překonat. Tyto dokumenty mě vždy naplní údivem nad krásami daných zemích, že jen těžko odolávám, abych si hned nekoupila letenku a nenaplánovala si cestu do zemí mě vzdálených. Světadíl od světadílu tato cestopisná road movie nabírá na kvalitě co se filmařské stránky týče a já už se těším na další cestu po Austrálii a JV Asii.(15.3.2015)

• ghatos

Nechápu, co je na tom tak úžasného. Pořád to stejné dokola. V dnešní době, když máte peníze, tak můžete klidně projet celý svět na kole, ve Wartburgu, v Maluchu (polská posádka, to je taky něco) atd. Nežijeme v objevitelských časech, nežijeme v uzavřeném státě. Mezinárodní výprava musí "nečekaně" překonávat překážky, do kterých se dostane, Nějaká ta nadávka, jakože náročnější situace a pak radost. Z cestopisného, populárně-naučného či zábavného hlediska je to podprůměr. Raději si pusťte Top Gear: Bolivia Special. 43%.(22.1.2015)

• - Videomateriál byl natočen zařízeními Canon 5D, Canon XF100, Canon 7D, Canon G1 a GoPro HD Hero 2. Z 80 % se natáčelo na fotoaparáty. (fox171cz)

• - V jedné ze scén se seznámíme i s kameramanem snímku, konkrétně v té ze začátku výpravy, Kameraman přijde zmlácený za ostatními a oznámí jim, že přespolní se mu pokusili ukrást kameru. (M.u.t.t.t.y)

• - Trabantí expedice vyjela 2. 9. 2012 a cesta trvala přes 4 měsíce. (Lucas87)