Trabantem až na konec světa

• slovenský

Trabantom až na koniec sveta

Trabant vs. South America

(festivalový název)

Dokumentární / Road movie

Česko, 2014, 98 min

Sú to jednoducho blázni, niekedy síce až príliš otravní, ale i tak ich obdivujem. Hneď by som si s nimi miesto menil. Zábery sú krásne a letmé predstavenie prostredí a kultúr juhoamerických štátov poteší. Vydať sa na takúto cestu s určitou skupinou ľudí chce nielen poriadnu dávku odhodlania ale aj vzájomného porozumenia. Bez toho by cesta skončila už za Šumperkem. Dokument na veľmi slušnej úrovni. 80-85%(19.7.2014)

Dan Přibáň opět dokazuje, že nic není nemožné a že Traban není vysloužilé auto, ale naopak. Tentokrát přidal ještě Polského malucha a naší Jawu a vyrazil. Na otázku, proč nevzal tři Trabanty odpověděl, že se nevešli do přepravního kontejneru, kdežto Maluch jo. Je to šílená, nebezpečná a hlavně dobrodružná jízda. Prostě nádhera.(29.3.2014)

Multinárodní cesta za snem, která vede napříč nádherným kontinentem. Už Afrika si mě absolutně získala. Na tohle pokračování jsem čekal hrozně dlouho a hrozně moc jsem očekával. Moje očekávání byla překonána. Opět je každičká vteřina neuvěřitelně zajímavá, ale v tomhle dílu se mi navíc zdálo, že se mnohem více myslelo na diváky u televizních obrazovek a byl jim dodán mnohem lepší materiál k obdivování. Posádka se rozrostla o další sympatické členy, polského Fiata a zapáleného slovenského frajera na Jawě. Zmíněný Marek Slobodník mi brutálně připomínal jednoho slovenského spolustudenta. Vyjadřováním, chováním a prostě vším. Opět nádherné záběry krajiny, špatně sjízdné cesty a další věcičky, které cestu zdravě komplikovaly. Zmíním třeba nádherné mosty se shnilého dřeva, po kterých už nějaký ten čas zřejmě nikdo nejel. Kdybych přes ně měl trabant přepravit, tak bych se nejspíš tak rozklepal, že bych neudržel ani volant. O polském Radkovi, kterému se podařilo během cesty ztratit ne jednou, ale hned dvakrát pas je lepší raději ani nehovořit. Zkrátka dokonalá oslava života v té nejryzejší podobě, kterou musí zákonitě ocenit každý, kdo má ten svůj život alespoň trošičku rád. O tomhle je dokument především. Jediné, co bych zde vytknul je délka stopáže. Většinou nadávám na příliš dlouhou stopáž, ale tady bych si moc rád dal několikrát přidáno. Naštěstí tu je seriálové řešení, které je cca 5 hodinové!(14.7.2014)

Je to amatérsky natočené, je to amatérsky sestříhané a je to parádní podívaná. Já jsem si to užil. .. Možná by mě ani nevadilo, kdyby to byl tří či více dílný seriál, protože tam toho hodně chybí, ale je to spíše takový videodeníček bláznivých dobrodruhů cestovatelů a tak by se to mělo i brát. .... HODNOCENÍ: 80% (4*)(14.1.2015)

Pokud potřebujete spravit náladu, pusťte si Trabanty. Seriál jsem viděla už dávno a napálila mu pět hvězd, protože to bylo jako zjevení. Schválně jsem si před zhlédnutím filmu dala pauzu. Leč musím přiznat, že seriál je lepší, našlapanější, vtipnější. To však neznamená, že snímek by byl špatný. Ba naopak. A navíc je to pro mě příjemné vyplnění času, kdy čekám na nové díly o putování po Austrálii.(28.9.2016)

• Dan Přibáň

• - V jedné ze scén se seznámíme i s kameramanem snímku, konkrétně v té ze začátku výpravy, Kameraman přijde zmlácený za ostatními a oznámí jim, že přespolní se mu pokusili ukrást kameru. (M.u.t.t.t.y)

• - Nikdo ze štábu - ani sám Dan Přibáň -  neumí dobře španělsky ani portugalsky, přesto se na cestu štáb vydal. (Terva)

• - Celkem bylo pořízeno 480 hodin filmového materiálu. (willy1)