Trabantem až na konec světa

• slovenský

Trabantom až na koniec sveta

Trabant vs. South America

(festivalový název)

Dokumentární / Road movie

Česko, 2014, 98 min

Něco takového se nedá sestříhat do 98 minut. Čekal jsem mistrovskou podívanou, když to má tak pěkné hodnocení, ale nějak mě to neoslovilo, možná jsem byl ovlivněn tím, že jsem musel druhý den v sobotu do práce a byl jsem naštvaný, ale i tak jsem si říkal, že celou cestu nelze sestříhat do tak krátkého času. A taky mi tu vadil hlas Bárnyho z Matky coby průvodce.(19.9.2014)

Spolehlivě nejlepší video z dovolený, během jehož sledování si člověk připadá tak trochu jako sráč a závidí aktérům každou lapálii. Sympatické je zejména, že se všichni vykašlali na "světový dokument" s chlapskými emocemi a smyčci v pozadí, ale naopak je to prodchnutý takovym tim českym patlalstvím, korunovaným sem tam nějakou kurvou a prdelí, sem tam nějakou sympaticky vtipnou debilitou (za mě vede uzavřením důkladné technické kontroly trabantů po průjezdu pralesem nacouváním do betonovýho sloupu). "My sme ty vole v pěti tisících metrech a budem tady ty vole předvádět Krále Šumavy."(24.7.2014)

"Braku vzdorný" kino Aero mi dnes přineslo výjimečný zážitek při sledování tohoto filmu. Opravdu klobouk dolu. Dan Přibáň nám naordinoval něco přes hodinu a půl zábavy, krásných panoramatických záběrů, spoustu ponaučení a hlavně toho, že každý sen se dá splnit. Kdo by totiž řekl, že Trabant dokáže ujet 21 tis. kiláků přes pralesy, horské průsmyky a pouště a přitom zdolat s Trabantem hned několik rekordů. Prostě bomba. Jak správně bylo uvedeno na promo fotografii, Svět patří těm, kteří se neposerou. (Charles Bukowski).(23.3.2014)

Věc, o které sní tak trochu každý. I když já bych trabant vyměnila za vlak a nějaké tamní prostředky a stan za postel a sprchu, pokud by to šlo. Ale je skvělé vidět, že podobná cesta díky spolupráci, zarputilosti a připravenosti se dá podniknout i s trabanty a Jawou, většina ostatních věcí je o to více uskutečnitelnější. Dokument je inspirující a vtipný. Pár Slováků, Čechů a Poláků tvoří nesourodou partu, z nich někteří jsou na zabití, někteří ti zodpovědnější a jiní zase vtipálci, ale dohromady tvoří barvitý tým, který to spolu dotáhne až na konec světa.(29.3.2014)

Popravdě, v těchhle dnech bych nejraději šel na ten konec světa rád i pěšky, abych měl od všeho pokoj, ale nic není tak jednoduché, proto se musím spokojit s cestováním v dederónském Trabantu. A bohužel jen na plátně a ne v reálu, což je možná škoda, protože tohle dobrodružství, které po sešmikání nůžkami pana střihače vypadá jako úžasná klukovská zábava, by se mi neskutečně líbilo. Vlastně líbí, abych se vrátil zpět do své ponuré současnosti, takže pět hvězdiček ..(28.7.2014)

• Dan Přibáň

• - Celkem bylo pořízeno 480 hodin filmového materiálu. (willy1)

• - Nikdo ze štábu - ani sám Dan Přibáň -  neumí dobře španělsky ani portugalsky, přesto se na cestu štáb vydal. (Terva)

• - Film byl pro vysílání v České televizi rozdělen na 12 seriálových dílů pod názvem Trabantem Jižní Amerikou (2014). (MiraSKS)