Hidden

USA, 2015, 84 min

Matt Duffer, Ross Duffer

Thomas Townend

David Julyan

Zajímavý postapokalyptický thriller, který přestože zabíhá do v posledních letech značně otřepané žánrové oblasti, netlačí zbytečně na spektakulárnost, ale je správně stavěn na atmosféře, úzkosti a strachu, a to natolik dobře, že nijak neruší jistá dějová jednoduchost. První komorní polovina se nenamáhá s vysvětlováním, před čím se to naši hrdinové schovávají, což nejen, že nevadí, ale jen to násobí úzkost z neznámého. Postupná poznání se divákovi nabízí za pochodu, především pak ve druhé už trochu svižnější (ale stále depresivní) polovině. Ti kteří rádi cuchají svou nervovou soustavu atmosférou budou spokojeni, milovníci krveprolití se musejí poohlédnout jinde. 70%(18.12.2015)

Výborné, komorní post-apo se skvělým obsazením a nečekanou pointou. Ze začátku to vypadá na docela poklidný rodinný život "pod zemí", se zajištěnou školní výukou a četnými zásobami jídla. Idylku však narušuje přítomnost "Dýchačů". Co jsou vlastně zač? V jednu chvíli se tak ničím nerušený děj přehoupne v krutý boj o přežití. Napětí se začíná stupňovat, stejně jako atmosféra, která již od počátku filmu dodává příběhu ten správný, temný "nádech." Postupně na nás snímek vybalí spoustu informací, sem tam nějaké ty útržkové flashbacky, díky nimž se dozvídáme alespoň něco málo o tom, jak to všechno začalo a dozvíme se také to, kde že se to celá rodina vlastně ukrývala. Zpracování ponurého post-apokalyptického světa je skvělé, i když z něj zároveň moc neuvidíme, ale i to málo stačí na dobrý dojem. Závěr snímku překvapí nečekaným odhalením toho, kdo to vlastně jsou "Ti druzí."(30.4.2016)

I když byla klaustrofobická atmosféra podzemního krytu vydařená a ani hercům nebylo co vytknout, první polovina se mi strašně táhla a bylo mi celkem záhadou, proč má Hidden tak vysoké hodnocení. Vysvětelní mi dala druhá část, která neměla chybu ať už se to týká akce, napětí nebo samotné pointy, která mě docela překvapila. Vydařený byl i vizuál, kdy temnota přítomnosti kontrastovala s barevnými flashbacky z doby před nákazou. Slušná práce. 75%(29.9.2015)

Opravdu dobrých postapokalyptických filmů koketujících s hororovým žánrem je docela málo. Hidden zůstal někde na půl cesty. Měl jsem obavy, aby se z toho nestala jen další tuctovka, která začne i přes kratší stopáž po chvíli nudit. Ale tvůrcům se podařilo alespoň v první polovině filmu navodit opravdu zajímavou (místy až klaustrofobickou) atmosféru, kterou skvěle doplňovalo rodinné drama odehrávající se pod povrchem. Postavy si částečně získaly mé sympatie a navíc nejsme ani ochuzeni o několik záblesků z nedávné minulosti. Samozřejmě se tu hrálo hlavně na city, ale vše bylo v rámci snesitelnosti. Sice ta malá by občas zasloužila dostat přes držku, ale na tohle jsme už zvyklí. Postupné poodhalování všech příčin, proč je naše rodinka ukryta v bunkru a kdo jsou vlastně oni „dýchači“, potažmo důvod proč nemůžou vyjít naši hrdinové ven – to všechno bylo v pořádku. Zvláště když herecké výkony byli rovněž docela dobré. Potom ale přišlo finální rozuzlení a došlo na akčnější stránku filmu. A tady jsem narazil na problém, který se mi už tolik nelíbil. Přece jenom jsem očekával něco trošku odlišného a na můj vkus byly některé scény dost přehnané. Nepotřeboval jsem ke štěstí hory zombíků ani nakažených, ale přece jenom bych uvítal odlišné vyvrcholení. To je však jen můj problém. 60%(22.4.2017)

• Trisis

No neviem... mne tá malá brzda (hlavná detská predstaviteľka) išla neuveriteľne na nervy, začiatok rozťahaný, zvrat debilne patetický (asi tak vyznel pre podpriemerné herecké výkony, tupý scenár ) a určite by to potrebovalo prestrihať, skrátiť. Keď už ôsmykrát malá dýchavične fučala, "hrajúc" zdesenie - Breathers!!! ani ma nezaujímalo, čo sú vlastne zač. Klišé, klišé, klišé... možno pred dvadsiatimi rokmi by som tunajšie hodnotenie pochopil. Nuda... ani neviem či odpad alebo jedna hviezda...(9.12.2015)

• - Film neobsahuje žiadne úvodné titulky, len názov filmu. (mivr)