Hidden

USA, 2015, 84 min

Matt Duffer, Ross Duffer

Thomas Townend

David Julyan

Možné spoilery. První hodina buduje skvělou atmosféru aby jí posledních 20 minut totálně posralo, u konce sem si připadal jak při sledování trapného zombie hororu (skákající nakažené děcko wtf) a ani zde se bohužel nedočkáme snesitelné děcké postavy. Ale za skvěle vypadající vojáky a super uvodní hodinu slušné 3*(2.6.2016)

Kde se vzal, tu se vzal, docela parádní postapokalyptický survival. K filmu bych měl pár kritických připomínek, ale abych je vysvětlil, musel bych značně spoilerovat. Proto se spokojím s ne zcela konkrétním povzdechem, že se mi zdá, že ten film s divákem nekomunikuje úplně férově. Výsledkem je nicméně docela svěží a překvapivá, herecky i režijně bezproblémová variace na klasické nákazové / zombíkovské téma, které se zhruba 80 minut času myslím vyplatí věnovat. Po komorně dramatické první polovině se to docela slušně rozjede, až mě to překvapilo. Malá holčička v hlavní roli jinak trochu pije krev, ale dá se to vydržet.(23.9.2015)

Jestliže bratři Dufferové dostanou jednou větší rozpočet, čeká nás určitě výživné postapo béčko plné parádních efektů a zajímavých nápadů, protože i se třemi herci a jedním úkrytem dokázali rozehrát atmosferickou a napínavou jízdu, kterou sráží bohužel 60 minut kecání které je občas proložené příjemným flashbackem a která se rozjede až posledních deset minut v závěru.Taky charaktery a chování postav mě občas mírně řečeno iritovali (i když bych chtěl napsat něco úplně jinýho ale nemůžu, protože píšu komentář na databázi v KLDR a mohli by mě potom poslat do koncentráku) a jejich chování je občas opravdu na pěst, ale celkově to je i přes jejich nesympaticky napsané charaktery zahrané velice dobře.Osobně by mě mnohem víc bavil film, který se přímo během té krize odehrává (jako výteční Podivní s Olyphantem).Mírně taky byl do očí nedomyšlený scénář, jehož hloupost se projeví hlavně na konci u toho kanálu, ale to bych spoileroval.Příjemná jednohubka která poteší svojí pointou a i když nestačí na větší hodnocení, tak je aspoň příslibem lepších kusů od evidentně talentované bratrské dvojice režisérů.65%.(29.9.2015)

Namiesto toho aby malá Zoe chodila do školy, hrala sa s kamarátmi na detskom ihrisku, prešla si všetkým, čím by si malé deti v jej veku mali prejsť, skrýva sa so svojimi rodičmi v protiatómovom kryte. Tamojšie mestečko Kingsville je totiž uzavreté do karantény, pričom nad hlavami ich nového "príbytku" neustále hrozí akýsi druh neznámeho nebezpečenstva. Nato aby rodina prežila túto neľahkú situáciu bez mimoriadnej ujmy na zdravý, musí dodržiavať nejedno prísne pravidlo. Obzvlášť jedno z nich: "nech sa deje čo sa deje, zachovať kľud a zostať v pokoji!!". Pomerne slušné spracovaný post apokalyptický thriller, ktorý ponúka zaujímavé hororové rozuzlenie. Doposiaľ pre mňa originálny nápad (nebudem spoilerovať) ma síce príjemne prekvapil a potešil zároveň, no bohužiaľ mám pocit, že sa z "Hidden" dalo vytrieskať omnoho omnoho viac. Pomerne slušnú atmosféru, počas ktorej sa divák nijak mimoriadne nenudil, predsa len mohli obohatiť o "akčnejšie" pasáže či gore, ktoré sa doslovne pýtalo! Príležitostí nato bolo viac než dosť, no zrejme tvorcovia nenabrali dostatok odvahy, či skrátka, odobrali sa cestou pre široko spektrálne oko diváka - 60%.(24.9.2015)

Celkom zaujímavý postapokalyptický survival o jednej rodinke, ktorá sa po vypuknutí epidémie ukrýva v podzemí a musí čeliť útokom neznámych "breathers". Kvalitne nakrútené aj zahrané, len spočiatku dosť nudné, našťastie sa to v druhej polovici pekne vyhrotí a pribudne dostatok napínavých a akčných momentov. Beriem do úvahy, že nie je jednoduché nakrútiť zaujímavý film z takéhoto prostredia, v ktorom by diváka tie podzemné konverzácie neunudili na smrť. Ešte šťastie, že film nestavia len na tom (lebo trochu som sa obával, že tých breathers ukážu až minútu pred koncom). Ja osobne by som privítal, keby boli exteriéry zdevastovaného mesta využité vo väčšej miere, aby sa trištvrtina filmu neodohrávala len v tej jednej jame. Ale hlavná vec, že to tvorcovia nepokazili.(23.9.2015)

• - Film neobsahuje žiadne úvodné titulky, len názov filmu. (mivr)