Hidden

USA, 2015, 84 min

Matt Duffer, Ross Duffer

Thomas Townend

David Julyan

Možné spoilery. První hodina buduje skvělou atmosféru aby jí posledních 20 minut totálně posralo, u konce sem si připadal jak při sledování trapného zombie hororu (skákající nakažené děcko wtf) a ani zde se bohužel nedočkáme snesitelné děcké postavy. Ale za skvěle vypadající vojáky a super uvodní hodinu slušné 3*(2.6.2016)

Jaké to je, když s rodinou jako jediní přeijete apokalypsu nebezpečného viru? No dost blbý, protože nejspíš skončíte v krytu, kde čekáte, až The Breathers odejdou... Hidden není vůbec špatný film a téma apokalypsy skvěle využil tentokrát trochu jinak, než bych čekala. Jen ten konec to totálně poslal do háje. Marco? Polo? Fakt?(16.10.2015)

Vcelku povedené komorní postapo, jemuž ale čtvrtou hvězdu nadprůměru vydřela až fenomenální Emily Alyn Lind, která sice místy sere dle plánu, ale zaplakala takovým způsobem, že jsem to snad ještě neviděl. Zase snad jednou k filmu dorazilo děcko, které krom protekce disponuje i něčím opravdu navíc. 70%(27.11.2016)

Finančne pravdepodobne nenáročný a malý soft horor, ale s celkom fajn pointou. Komornejšie podanie snímku mi nevadí. Práve naopak, práve tie momenty boli vo filme najlepšie. Atmosféra v podzemí postupne hustla, no záver mi prišiel uponáhľaný a zbytočne akčný. Dĺžka filmu je tak akurát, no pri sledovaní sa zdá, že je podstatne dlhší. Otvorený koniec filmu tiež nepomáha, celé to pôsobí akosi neukončene. Otvorené dvierka pre prípadné pokračovanie je však v tomto žánri veľmi časté a čas ukáže , či sa ešte stretneme. 60%.(22.11.2015)

Dobrá, rodinka je zavřená v bunkru před něčím, co je nad nimi. Jsou tam už 300 dní (pozn. To fakt dokázali v tak malých prostorech zůstat v klidu jenom s deskovou hrou?). Atmosféra bunkru je dost depresivně stísňující, jak by měla být, za což jsem rád. Nějaké nepříjemné scény se ale k mému překvapení nekonaly (když pominu imaginární zmrzlinu, nevím proč, ale udělalo se mi z toho zle). Venku se údajně nachází nějací "Dýchači". To bychom měli dobrou první polovinu. A teď k druhé, ve které se začne něco dít. A bohužel, ačkoli to nejprve nevypadá špatně, bylo to na škodu. Jako jo, ten závěr je překvapivý a souvisí s tím, co se stalo předtím, ale mě spíše zklamal... Jednak byl moc akční a taky byl na mě i trochu přetažený za vlasy. Zase subžánr "postapokalyptická budoucnost" tu dostává nový význam... Když si to srovnám s La hora fría (https://www.csfd.cz/film/258405-hora-fria-la/komentare/), které má nižší hodnocení, tak musím říct, že La hora fría vybudovalo lepší atmosféru, napětí a i závěr se mi líbili víc. Takže jenom 3*, bohužel. EDIT: Po delší době si na tohle vzpomínám, jako na dobrý filmový zážitek, tudíž přidám hvězdičku.(19.1.2018)

• - Film neobsahuje žiadne úvodné titulky, len názov filmu. (mivr)