Hvězdy nám nepřály (2014)

Dost presne medzi 3 a 4. Neni to rozhodne nuda, romantiky tiez tak akurat a ma to silu, ale k 3 mi to zas tlacilo taky trochu teenage styl. [#34/2014]

Na hraně zítřka (2014)

Casove slucky ja mozem, ta mech-warrior cast ma uz bavila pomenej. Vo vysledku u mna rozhodne nadpriemer, ale zase ze by to bola uuuuplna scifi pecka roka, neviem neviem (momentalne 88% a "90. najlepsi film"). [#33/2014]

Sousedi (2014)

U mna medzi 2 a 3. Zopar vtipnych momentov sa najde, i ked dooost z nich uz bolo vystrielanych v traileri. Ale zas su tam pasaze, ktore som na zaklade traileru vobec necakal, co je dobre, ale je tam aj dost hluchych miest, ukecanych a zbytocnych. Neviem, preco sa z toho snazili robit nieco viac, ako len odviazanu zabavu, ktora im podla mna isla lepsie. Epic zurka v style Project X sa rozhodne nekona, preto sa priklanam skor k 2. [#32/2014]

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Dobre pokracovanie. Zaciatok paradne apokalypticky (pripominal mi Terminatora), cestovanie v case, stretnutie generacii, prepojenie s realiami (JFK!!:D), u mna v pohode, kvalitna zabavka z X-Men univerza. [#31/2014]

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Taky Forest-ov mensi brat.. ci skor jeho pradedko? :D Fakt vo vela ohladoch podobne, akurat mensie a skromnejsie, plus trochu krimi zapletka. Ale aj dost mile a vtipne, taky vesely filmik a velmi prijemne pozeranie. Retrospektivne sceny s historickymi postavami/udalostami tiez pekne zapracovane. K dokonalosti nechybalo vela. Ale napr. mal som pocit, ze jednotlive sceny z filmu akoby kopiruju postupnost scen z knihy a nenadvazuju na seba s lahkostou. Neviem, asi treba vo filme to rozpravanie ponat trochu inak (i ked neviem jak, ale ine filmy plynu tak nejak 'filmovejsie'). A mozno este silnejsi zaver. [#30/2014]

Grandhotel Budapešť (2014)

Velmi jedinecny rezisersky styl, velmi originalny ale aj velmi detsky. Ocenujem rozpravanie, hravost a napaditost, a ani som necakal taku slusnu zapletku, ale vo vysledku ma to neocarilo a prislo mi to miestami az moc uletene. A napriek nie velkej stopazi, prekvapivo ku koncu uz aj trochu dlhe. Viem si predstavit ze niekomu to moze dost sadnut, ale u mna ee, preto vysledne hodnotenie smerom dole. [#29/2014]

Ples příšer (2001)

Tazke hodnotenie. Znamy film, ktory sa mi z nejakeho dovodu vyhybal. Tak som mu dal teraz sancu a bol som trochu sklamany, resp asi som ocakaval nieco ine. Asi som hlavne necakal tu pomalost a komornost. Takisto si myslim, ze v amerike zarezonuje viac, ako u europskeho divaka. Ale ked sa nad tym zamyslim, je to dost dobre aj co sa tyka hereckych vykonov a viem si predstavit, ze druhe pozretie by u mna zmenilo hodnotenie u stupen vyssie. [#28/2014]

Transcendence (2014)

Trochu sa divim miestnym nizkym hodnoteniam a neviem ci niesu sposobene prilis vysokymi ocakavaniami (menom Nolan v traileri, hehe). I ked sa mi nedostalo dokonaleho kusku stale som sa dost bavil samotnou myslienkou. Uznavam, mohli sa v nej rypat ovela viac a takisto mi vadilo zopar logickych nedokonalosti. Skoda je, ze ten namet ma potencial na riadnu pecku a spolu s nadpriemernym hereckym obsadenim je to "len" nadpriemerne scifi, ale sak nakoniec o tom su 4 hviezdicky... ja som si to ajtak celkom uzil. [#27/2014]

Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana (2014)

Nezaujal ma trailer, ale tak dali sme na pomerne slusne ohlasy, aleee, neoslovilo ma to. Prislo mi to dost detske, epizodne a mal som pocit ze dabing to tiez dost zabil (bolo citit krkolomny preklad Peabody-ho hlasok). Take Lego Movie u mna minimalne o triedu vyssie (uletenejsie, originalnejsie, dospelejsie).. [#26/2014]

Need for Speed (2014)

Vedel som ze to bude vtakovina, ale asi som dufal ze nie az taka :D Ako fakt som uz dlllho dlho nevidel tak hrozne teenagersky film. Co je asi najhorsie, ze jedna vyslovene hluuupost strieda druhu (a ze scenarista si dal na ich pocte a kvalite echt zalezat!!! :D). Ako bonus hrozne sablonovite postavy s neskutocne drsnymi pohladmi :D Lutujem (okrem toho ze som to vobec videl, hehe) ze som to nevidel v 3D; nahanacky a havarie z pohladu drivera mohli byt fun. Inak celkovo kamera bola cool (aj v scene na pumpe). Este ma milo prekvapil Michael Keaton, vacsina scen s Maverickom, plus samozrejme stylovy odchod z prace ;) [#25/2014]