Triangle (2009)

Videl som podobne kusky a toto bohuzial nebolo o nic lepsie. Od zaciatku trosku zvlastne vizualne - to by bolo este ok, ale potom miestami totaaalne lacne a studiove. Potom predvidatelne, nasleduje zopar hlupych momentov, zopar klasickych logickych nezmyslov, ale potom zrazu momenty dobre, kde sa to celkom zaujimavo zacina zamotavat a vyzera to na vyssie hodnotenie. Ako uplne chapem o com to ma byt a bol by som rad keby to fungovalo bo ja taketo filmy fakt mozem (a toto malo rozhodne na viac) ale celkovo len ten priemer. Skoda, 6/10 [#20/2012, rip]

Kronika (2012)

Velmi, velmi podarene scificko. Vobec som o nom dovtedy nepocul, takze u mna z nicoho nic velmi prijemne prekvapenie. Skvely napad, spracovanie v pohode, zopar dobrych vtipov a 3 mladasi tiez okej. Skoda ze niektore veci mohli byt kludne dotiahnute viac do detailov, ako napr rozmyslanie nad pricinou a aj nasledkami, resp dake moralne dilemy aby ma to viac vtiahlo do filmu:) Na druhu stranu, bohvie ako by to potom dopadlo, takto to bolo velmi podarene. Niesom si uplne isty ci ten 'found footage' style zrovna tu musel byt (ale zase hrajky hlavneho hrdinu s kamerou, paradny napad :) ) Zaver potom trosku zbytocne natahovany, ale inak u mna poctive 4, teda 8/10. [#19/2012, kino #7)

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Nieco medzi Zodiacom a Se7en. A to doslova, zdalo sa mi to lepsie (zaujimavejsie) ako Zodiac, ale na Sedem to nesiaha. Necital som knihu a ani som nevidel svedsky original, tak to tak aj hodnotim. V kazdom pripade je to kvalitne, vsak ako kazdy film od Finchera. Menej vizualych hraciciek ako kedysi, trochu viac drsne ako som cakal. 2,5 hodiny ubehne uplne v pohode, mozno je to trosku moc komplikovane, ale druhe pozretie (resp kniha) by to asi poriesilo. Rozhodne sa oplati vidiet, som zvedavy na dalsie 2 casti, resp na kazdy dalsi film od Finchera. Poctivych 8/10 [#18/2012, kino #6]

Děti moje (2011)

Schvalne som si nechal film par dni ulezat v hlave a ako som si myslel, musim sa rozpamatavat, o com vlastne bol. Lahkym a prijemnym stylom je to podobne ako Sideways, co sa mi velmi pacilo, ale toto je viac rodinne. Zaner v popise hovori aj 'komedia', ale naozaj vtipne su tak 3 momenty, skor je to teda taka odlahcena drama. Filmik neni zly, ale neni ani nicim extra (na to, ake chyry o nom koluju, resp 5 nominacii). Pozrel som si az teraz trailer a ten vyzera velmi dobre, ale ako vravim, film u mna iba priemer. Co sa tyka hercov tak suhlas, najlepsi boli tusim vsetci 3 mladi. 6/10. [#17/2012, kino #5]

Taxikář (1976)

Pridavam sa k tej mensine co davaju 3*, uplny suhlas s komentami od POMO a JASM. Taxi Driver ma teda vobec nedostal tak, ako tu je hodnoteny. Citam si ostatne komenty ako je skvele zobrazena spina NY a DeNirove znechutenie, ale to mi teda vobec tak neprislo. Ok, DeNiro je dobry, ale to on vzdy, takze nic svetoborne ani v tomto filme. Pribeh mi tiez prisiel ako zlozeny z 2 polovic a DeNirov prechod som tiez tak nejak nechapal. Takisto zistujem, ze Scorcese mi az na malo vynimiek nesedi. Ani neviem za co davam tu 3 hviezdu, asi za DeNira a 'pekny' NY v 70s. 5/10 [#16/2012, rip]

Kazatel Kalašnikov (2011)

Casto sa stava ze trailer je super a film potom uplna bieda. Tu to bolo presne naopak. Tu som mal z traileru pocit, ze zbytocne vela ukazal a ze pojde o priemerny americky film. Ale uz prva titulkova scena naznacila iny styl. Zaciatok mi trochu pripominal Wrestler-a, rucnou (tak akurat traslavou) kamerou a prostredim kde Sam byva. Cely film je potom velmi dobry, forma zostava a pribeh je inspirovany skutocnou postavou. Veci na zamyslenie tiez dostatok. Trochu som prekvapeny nizkym hodnotenim, i ked zatial to videlo dost malo ludi (65%, 150 ludi) . U mna poctivych 8/10 [#15/2012, kino#4]

Život (2009) (seriál)

Tu sa neda inak ako 5 :) Vsetkych 10 dielov je uuuuplne 'amazing' - paradne zabery a doslova neuveritelne veci. Poslednych 10min v kazdej casti (ako to tocili) tiez parada. Urcite pozerat jedine v HD. [#14/2012, rip]

Špatnej polda (2009)

Tak to som prekvapeny ake nizke hodnotenia tento film ma. Slusny pocet znamych hercov a i ked mozno trochu znamy pribeh, tak velmi dobre spracovany. Cage bol az hrozivo presvedcivy, neviem na com fical ked to tocil :) Film ma ani na sekundu nestihol nudit, prave naopak. Paradne graduje Cage-ovo zamotavanie sa do problemov, plus na jeho postave sa viditelne stupnuju nasledky jeho 'hobby'. Tych halucinogennych scen bolo nastastie tiez len zopar takze az tak nevadili. Po dlhej dobe kvalitna detektivka o bad cops- 9/10. [#13/2012, rip]

Není kam utéct (2011)

Moj 666. ohodnoteny film :) Po paradnom zaciatku nasleduje super survival thriller/terror s fakt skvelou kamerou, trochu pripominajuce Deliverance. Ale, a teraz nasleduje spoiler, v polke filmu sa cely zaner zrazu zmeni na bezny akcny thriller, kde sa z redneckov stanu 'obycajni' mafiani. Pri redneckoch ma bavi prave to, ze ich terror nema ziadne vysvetlenie a je o to strasidelnejsi, takze preto trochu sklamanie. Herci v pohode, len ta ich otrasna skotstina, ci co to bolo... 7/10 [#12/2012, rip]

Má mě rád, nemá mě rád (2010)

Velmi pohodovy filmik - najma 'flipped' styl rozpravania je paradny, neviem ci som uz taketo nieco videl, fakt cool. Cele je to take trochu televizne ale srsi z toho pohoda, je to vtipne a aj romantikuš :) Nice, 8/10 [#11/2012, rip]