Nezkrotná Angelika (1967)

"Proč ?? Jste přece vdova !! Žena jako vy přece nemůže nenávidět lásku !!" - "Ale proto se přece nemusím dát každému vojákovi.."

Zvonící meče (2000) (TV film)

"Takovou příští královničku jen tak někde nemají !!"

Dívka na koštěti (1971)

"Tak se mi zdá, že dostaneme všichni svěrací kazajku !! Hehee !!" ;)

Bony a klid (1987)

"Nechci nikoho vokrádat !!" - "Vole, co to meleš ?? Jak jinak chceš v tomhle státě uplatnit obchodní talent ??"

Silvestr na přání aneb Čí jsou hory Kavčí (1977) (pořad)

"No, já budu zpívat a oni budou tancovat.." - "My jsme měli takovou představu, že ten Silvestr bude spíš veselej než napínavej !! Dobře se dívejte, pane Hitchcock !! Tak křováci pojďte !! Neckář, Korn, Matuška.." ;)

Zkřížené meče (1998) (TV film)

"Alexandra, Alexandra ?? To zní jako když o sebe cinkají meče.."

Slasti Otce vlasti (1969)

"To jsou všechny cesty v Čechách takhle vlídné ??" ;) Slasti Otce vlasti rozhodně platí za velmi rozdílně vnímaný kus, nicméně přinejmenším ty parádní herecké výkony v čele s Milošem Kopeckým mu nikdo neodpáře.. Některé věci se prostě nezměnily, což se nám i často ve svých snímcích pohrávajících si s historií režisér Steklý snaží říct, ať už té naší kotlině vládne kdokoliv, a nikdy nezmění, snad vyjma samotného nahlížení na osobu a tvorbu Karla Steklého.. Ale to se vlastně, co se týká toho typicky česky korouhvičkového nahlížení na cokoliv a kohokoliv právě v duchu dané doby a módy, taky nezměnilo, že ??

Pobočník Jeho Výsosti (1933)

"Tohle že jsou knedliky ?? Dvanáct jich vyberete odpoledne na ténis !! Tak naschle, vy.. Bublino !!" ;)

Neohlížej se, jde za námi kůň! (1979)

"Chlapci, i když vám jde o čest ústavu, nesmíte zanedbávat vyučování !!" Obsahově taková prasárna, že se snad Zdeněk Mahler musí červenat jako pionýrský šátek ještě dneska..