Amer (2009)

Začátek s holčičkou výborně hororový, napínavý... i když už tady mě štvalo zbytečné natahování a opakování některých scén... pak se to nějak vytrácelo a poslední polovina s dospělou protagonistkou za mě už jenom natažená nuda. Ne, ani na konci jsem se nebála - to bych se musela s hlavní hrdinkou aspoň trochu sžít, ale byla mi úplně ukradená :D Dokoukala jsem to jen, aby se neřeklo - když už jsem to vydržela tak dlouho :D

Nechte mrtvoly chytat bronz! (2017)

Forma zvítězila nad obsahem. Je to mistrně natočený film, kamera je nádherná, záběry opravdu zajímavé a výstižné, prostředí, zvuk... ale postupem času to začne ubíjet, už jsem nemohla vydržet další blízký záběr na ty samé hnusné tváře a i snové sekvence působily jaksi nuceně. Ano, vím, že krev na zlatu měla být symbolická a co měla vyjadřovat. Ale působilo to hrozně uměle, vytrženě, jako kdyby vám k tomu filmaři dali návod a uráželo by to vaší inteligenci. Film mě iritoval čím dál tím víc. Možná kdybych byla chlap... tak by to střílečky a prsa mohly zachránit, nevím. Asi na mě té uměleckosti bylo až příliš. Každopádně posledních 20 minut pro mě byla čirá nuda, jen jsem si přála, aby už konečně byli všichni mrtví a já mohla odejít z kina. :) Škoda, úvod byl slušný a poutavý. Ale kouzlo nevydrželo.

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Pecka! Jeden z nejlepších filmů, co jsem za poslední dobu viděla. Skvělá kombinace dramatu a černého humoru. Úžasné postavy a ještě lepší dialogy.

Chamraď (2017)

Po traileru jsem od toho neměla velká očekávání, takže jsem byla HODNĚ příjemně překvapená. A to hned v úvodních sekvencích filmu. Byla jsem připravená na nějakou poměrně stupidní srandu se šplíchanci krve atd., ale co se odehrávalo na plátně, bylo mrazivé drama, při kterém diváci v kině ani nedutali. Naštěstí se to postupně odlehčilo a zvrhlo v krásný černý humor, ačkoli napětí tomu stále nechybělo. Mám pocit, jakoby v tomto tragikomickém počinu bylo úplně všechno - včetně různých citových výlevů, které mi ve výsledku vlastně (taky překvapivě) ani nevadily. Celkově - výborná kamera, fantastický soundtrack a skvělé herecké výkony. Originálně zpracovaná zajímavá rozuzlení (miluju, když předem není jasné, jak to bude pokračovat - nebo když to není tak, jak se zpočátku zdálo) a k tomu navrch aktuální téma k zamyšlení (můžeme si udělat živý obrázek toho, jaké to asi je, překročit ilegálně hranice a nemít nikde zastání). To celé se před vámi odehrává v živém tempu. Přirovnání k Pulp Fiction je na místě.

Kmotr (1972)

Film je natočený pěkně, ne že ne - snaží se nevynechat nic důležitého, kamera je (skutečně!) zajímavá, herci nejsou špatní... hlavně Michael byl obsazen výtečně, ale - proboha! - ten přitrouble blábolící děda že má být oním obávaným Kmotrem? :D jeho výkon tu všichni vyzdvihují? Zkazil mi to hned zpočátku a tento dojem setrval a prohluboval se s každým dalším vystoupením. Kdybych prvně viděla film, jsem asi i přesto nadšená, protože dějově je to samozřejmě skvělé. Jenže kdo zná knížku, tomu to prostě musí připadat jaksi... nedostačující.

Magnolia (1999)

Utrpení. Největší dno přišlo v momentě, kdy si všichni začali zpívat tu jednu písničku... po slibném začátku dlouhá nuda, snažící se útočit na city - marně. Pořád jsem koukala dál, v naději, že to snad konec nějak rozhýbá... byl k uzoufání očekávatelný a naivní. Žáby to zachránit nemohly.

Realita (2014)

Vcelku příjemná záležitost, od které však nesmíte mít přehnaná očekávání. Kdo už nějaký ten film se zmatkem v realitách shlédnul, tomu to tak třeskutě originální připadat nebude... všechno už jsme někde viděli a většinou lépe... navíc to nepůsobí úplně přirozeně, na pár místech jde dost vytušit, jak se ten film hrozně snaží... a ono to tam není. Ale párkrát jsem se zasmála, to zase jo... baví mě šílené dětství té holčičky, s mrtvolami, režisérem v pokojíčku a panem ředitelem, jehož vrcholná scéna s květinami neměla chybu.

Přežijí jen milenci (2013)

Ačkoli je to prakticky bez děje - a kde už děj je, je k uzoufání předvídatelný - krásně se na to kouká a ten soundtrack můžu od rána do večera. Zvláštní film.

Až přijde kocour (1963)

Když si představím, co se dalo vytěžit z takto zajímavé zápletky... a ve výsledku to byla nuda. Obzvláště scény s barevnými tančícími lidmi mě neskutečně obtěžovaly, navíc trvaly na můj vkus přehnaně dlouho. Ovšem bod musím udělit za skvěle propracovanou postavu pana učitele, co se morální stránky týče.

Stíny zapomenutých předků (1964)

Haluz! Výstižnější slovo pro to nemám. Originálně pojatá kamera, co záběr, to skvost - esteticky velmi vydařený film, obsah je podán spíše lyricky, v symbolech a dokreslen atmosférou. Děj pro mne občas zůstal ne tak úplně pochopen či nedovysvětlen - každopádně to jen dokresluje přitažlivou podivnost celého filmu. Skvělá hudba.