Amélie z Montmartru (2001)

Takému geniálnemu filmu sa dá dať iba plné hodnotenie. Jean-Pierre Jeunet a Audrey Tautou posúvajú francúzsku kinematografiu o svetelné roky dopredu. Genialita na druhú.

Triangle (2009)

Súhlasím s komentárom užívateľa Jeremy.jk. Za celý film som sa zľakol iba raz a zvyšok nedávalo žiadny zmysel. Namiesto tohto filmu doporučujem: Smrť prichádza v bielom, je to najmenej o dve triedy lepšie.

Zataženo, občas trakaře (2009)

Parádny animák s mnohými vtipnými momentami, u ktorých som sa dobre nasmial (napríklad opica bojujúca s gumenými medvedíkmi na krídle letiajuceho auta LOL) a ešte k tomu je hlavný hrdina nadabovaný mojím obľúbeným hercom - Barneym z How I met your mother. Zaslúžené 4 hviezdičky.

Jak se vaří dějiny (2008)

Zaujímavý spôsob spracovania dokumentu o vojnách a vojenských konfliktoch (2. svetová, okupácia Maďarska, okupácia Česko-Slovenska, rozpad Juhoslávie, vpád Rusov do Čečenska, boj Alžírska o nezávislosť). V hlavnej úlohe vojenský kuchári z celej Európy a niekoľko domestikovaných zvierat.

Nezvratný osud 4 (2009)

Bohužiaľ som to nevidel v 3D, ale aj tak to bolo omnoho lepšie ako posledný diel na horskej dráhe. Oproti prvým dielom to neprináša nič nového, a nevyrovná sa im to ani v atmosfére pred smrteľnými nehodami. PS. nehoda toho týpka v bazéne je 100%-tne okopírovaná z Palahniukovej poviedky Črevá (z knihy Strašidlá).

Saw 6 (2009)

Dal by som aj viac, ale ta nelogickosť sa musela prejaviť na mojom hodnotení. Vnútorná nekoherentnosť celej série spôsobuje, že je to len beštialita bez príbehu, mučenie, nuda, mučenie, nuda a záverečná pointa. ...ale aj tak čakám, čo prinesie siedmy diel. Že by konečne záver série???

2012 (2009)

Jedna hviezdička za skvelého Woodyho Harrelsona. Inak je to jedna obrovská sračka, ktorú nezachránia ani tony digitálnych efektov. Od Emmericha sa mi páčil jediný film, a to 10 000 BC.

Revizoři (2003)

Po Taxidermii moje druhé stretnutie s maďarským filmom. Opäť niečo nové a zaujímavé. Doporučujem všetkým milovníkom Davida Lyncha :-) Mysteriózny thriller odohrávajúci sa celý v Budapeštianskom metre. Škoda, že Blava nemá metro.

Unaveni sluncem (1994)

Mám rozčítaného Čechova a ďalšia kniha, na ktorú sa chystam je Súostrovie Gulag od Solženicina, takže som si chcel oddýchnuť od americkej popcornovej kinematografie a pozrieť si niečo ruského. Tento film je vynikajúci. Nikita Michalkov po Barbierovi sibírskom opäť nesklamal, aj keď tam by som dal ešte aj šiestu hviezdu za skvelú Juliu Ormond. Ruská kultúra je úžasná.

Království - Série 2 (1997) (série)

Druhá séria sa mi páčila ešte viac ako prvá. Pri takej tendencii je tretia séria v TOP 200 nikdy nenatočených filmov a seriálov určite veľmi vysoko.