Růžový panter znovu zasahuje (1976)

Po Komisaři Clouseau na stopě nejlepší z panterovské série. Ubytovávání na hotelu, dobývání hradu, falešný zubař, oktoberfest a komisař Dreyfus propadávající šílenství... no skvělé.

Roztomilý člověk (1941)

Oldřich Nový a Nataša Gollová v Roztomilém člověku - jedna z nejgeniálnějších komediálních dvojic v dějinách české kinematografie.

Velké ticho (1968)

Hodně drsný a brutální spagetti western. Klaus Kinski umí zlé zlé záporáky opravdu skvěle.

Uprchlík (1993)

Tohle byla ve své době bomba. Dynamický akční film, jakého do té doby snad nebylo. Při nedávném opětovném shlédnutí v televizi mi ale přišlo, že filmová řeč Uprchlíka už jaksi zestárla. Není divu, v době Bourneů a jemu podobných. Při této příležitosti se ale vnuká otázka: co bude za 15 let s takovým agentem Bournem? Bude taky tak zastaralý a málo dynamický?

Shrek (2001)

Už jsem se bál, že moderní pohádky téměř nemají srdce. Díky Shreku za záchranu. A navíc jsi byl ohromně vtipný a zábavný.

12 opic (1995)

Tak jsem se na to těšil, a tolik jsem se pak nudil. Škoda.

Amélie z Montmartru (2001)

Pro mne taková malá filmová schizofrenie. Když jsem to onehdá viděl v kině, tak se mi to strašně líbilo, ale zpětně vím, že bych Amélii z Montmartru už nikdy vidět nechtěl. A taky žádný film se sličnou Audrey Tautou, protože možná už se tak nepitvoří, ale co kdyby?

Bídníci (1958)

Může být vůbec film s Jeanem Gabinem špatný? To je ale otázka!

Někdo to rád horké (1959)

Tyhle staré komedie v sobě mají jakési kouzlo, které už jen tak nenajdete. Paráda.