Život podle Dana (2007)

Pohodový, milý a pro některé určitě i osobní film o tom, že láska není pro neschopné ani všehoschopné.. Líbila se mi ta až utopická rodinná pospolitost, nuance věčných střetů mezi rodiči a potomky či poukázání na pokrytectví, kterého se mi dospělí dopouštíme na vlastních dětech. A pak jsou tam také hot Emily Blunt, ve své přirozenosti tradičně krásná Juliette Binoche a politováníhodný vdovec Steve Carell z prádelního apartmánu. Ač jeho taneční kreace připomínaly člověka držícího se obnaženého kabelu míchačky, opětovně prokázal, že jeho herecký rozsah nekončí jen u komedie..

Život v oblouznění (1995)

Zkažené mlíko, netvárný liliput, přecitlivělý kameraman a herci hvězdných manýrů - jó, režisér low-budget filmů tvrdý chleba má.. Scénář oceněný v Sundance je vedle asertivitu ztrácejícího Buscemiho hlavním tahounem pohodového filmu o nekonečných strastech natáčení, kdy realita je mnohdy horší než noční můra. V této branži zklamání a kompromisů je nezbytné žít v oblouznění..

Živý terč (1993)

Zloději nasedají na autobus, lovci lidí se stávají kořistí, chřestýš nechřestí a hurikán Katrina řadí zpátečku - Chance Boudreaux, vybíječ s účesem divizního fotbalisty Motorletu Praha z počátku 90.let, je zase ve městě! Woo mě se svou efektní neefektivností a bezednými zásobníky nikdy nebral, obzvláště když vidím, že absentuje jakékoliv vědomí pitomosti toho všeho. Jinak se ukázalo, že zemřít ve zpomaleném záběru je z hlediska hlasového projevu velmi náročné..

Živý terč 2 (2016)

Černě odění jezdci na motocyklech, holubí trus, zpomalené záběry všeho druhu (hrdina se sprchuje jak v reklamě na Mrože, domorodé děti hrají fotbal, vrtulník i s tím cool zvukem rotoru). Tady se zřejmě „remakuje“ nějaká woolovina.. Knepper nahradil Henriksena relativně se ctí, dokonce měl i stejnou zbraň. Adkins také nebyl špatný, ale aby se Jean-Claudeovi více přiblížil, mohl zakousnout nějakého chřestýše (nebo aspoň slona) a na temeno hlavy si přilepit kadeře Jennifer Grey. Co se týká Rhony, která byla drsná jak Stathamovo třídenní strniště, zdálo se mi, že jí z kapsy od kalhot čouhá několik účtů z kliniky plastické chirurgie, ale mohl jsem se splést. Suma sumárum, zbytečné, lacině vypadající béčko o muži, který hledá smysl života v ochraně myanmarského lidu a při tom nad ním přelétává dron s kamerou..

Žoldáci spravedlnosti (2006)

Spařený buvol Seagal je Sígr! Hrdě nosí elegantní kravaty a několik brad, trousí hluboká moudra, tu a tam někoho zastřelí a mně celou dobu vrtalo hlavou, koho mi připomíná. Mám to! Když si k těm očím v podobě tenkých škvírek a kulaté tvářičce přimyslíte plnovous a pomačkanou kšiltovku, je to tam. Bud Spencer..! Bolestně nezáživný průjem přerušovaný střelbou. Steven se svým aikidem vesměs působí už jen jako starostlivý lékař, který měří pacientovi na zápěstí tep. Jeho závěrečný joke s výbušnou povahou byl tak vtipný, že jej pro jistotu za pár vteřin zopakoval. Ještě teď jsem smíchy roztrhán na kusy a čekám, kdo mě sesbírá..

Žoldák: Legie zkázy (1998)

Kurtův vojenský sestřih, na kterém by odnesl roční úrodu s průměrně vzrostlé jabloně, vyděšení protivníci vypouštící moč nohavicemi, dítě s psíma očima způsobující citové pohnutí jinak kamenné tváře, Plazoun 1 volá Plazoun 2.. Tichými slovy Panny Marie se ptám:„Andersone, proč?“ Vysoký rozpočet není moc vidět, možná taky proto, že si z něho docela dost ukousl Russell na rekonstrukci zahradní pergole. Distribuční název Žoldák: Legie zkázy tak zcela nabyl opodstatnění..

Žoldnéř (1968)

Nero jako namistrovaný polský gringo, co sdílí šatník i barvu na vlasy s Terencem Hillem a škrtnout zápalku by dokázal i o dno napuštěného plaveckého bazénu, je sice těžce na prachy, ale v podstatě je hodný. Uhlazený kudrnáč Palance, co si nerad špiní ruce, se sice často křižuje, ale jeho poslání je být zlý od morku kostí až po kvítko na klopě. A bandita Musante? Ten jen vztekle kope Eliho Wallacha do kotníku.. Sympaticky cynické špagety s Morriconeho parmezánem, které v lehce odlehčeném duchu ukazují, že při revolučních aktivitách jde o peníze až v první řadě a že od idealismu je to někdy jen kousek na hřbitov. Někteří si možná v té záplavě obskurních postaviček vzpomenou i na Westrayův vtip z Konzultanta, proč se Ježíš nemohl narodit v Mexiku (protože tam nemohli najít tři mudrce a pannu).. P.S.: Předpokládám, že těžký kulomet často lehával vedle Corbucciho v ložnici namísto manželky..

Žraločí invaze (2012)

Být sežrán žralokem v oddělení těstovin - to jednomu může zkazit návštěvu supermarketu... Solidní začátek jako by spláchla ta „vlna v přístavu“ (surfař běžící směrem k ní pobavil) a pak už je divák jen pomalu máčen ve slané vodě srdceryvných výlevů, hrdinských aktů (oblek z nákupního košíku pobavil ještě víc) a fyzikálních zákonů postavených na hlavu. Linie s intelektuály v nepromokavém BMW zcela zbytečná, dějový twist vzhledem k přízvuku dotyčného průhledný, jak za regálem propluvší medúza. Bait by mě zkrátka nenavnadil i kdyby se ten asijský vedoucí prodejny roztrhl vejpůl..

Žraločí masakr v Jersey Shore (2012) (TV film)

Neskutečné! Jako by Disney Channel natočil porno bez sexu a s žraloky více albínskými, než je Austin Moon.. V němém úžasu jsem si vzpomněl na Čelisti a slavnou hlášku šéfa policie Brodyho. Tady by zněla: „Potřebujeme větší pixlu s gelem na vlasy...“ Tu jednu soucitnou hvězdu dávám brakovému smetáku jménem Jack Scalia, protože si přiznal svůj věk a nebarví si osazení na černo..

Žralokonádo (2013) (TV film)

I'm gonna need a bigger…vomit bag! Téměř hodinu a půl trvající plot hole, ve kterém paryby unáší povětrnostní vlivy, ale já nebyl unešen vůbec. Zatímco barovou stoličkou ozbrojený John Heard pochopil, kdy odejít, novodobý Jonáš Ziering vydržel až do konce. Není se co divit, po zkušenostech s čelistmi Tori Spelling už tohle byla brnkačka. Ovšem bacha na šestku..! Apropo, kdo zhlédnul všechny díly má můj bezmezný obdiv, ale zároveň by se měl zamyslet nad svým marnotratným přístupem k času..