Halloween 5 (1989)

Je to úplně jinde než první dva filmy, ale přišlo mi to lepší než čtyřka. Líbil se mi úvod, kdy se tam Michael jen tak zjevoval v pozadí, to mi přišlo fajn. Jinak ale scénář je bída a má hodně děr, z nichž ta největší je s tím dědou, který rok schovává Michaela doma, to mi přišlo úplně mimo. Jinak je to taková stravitelná jednohubka, napětí tam moc není, aspoň nějaké efektní zabíjení, ale jinak nic proti ničemu. Hudba je pořád fajn (to theme prostě funguje), ale není tam nic, co by si člověk zapamatoval nebo připomínal. Uječená ženská, němá holka telepaticky propojena s příbuzným, honička v seníku. Není to úplně hloupý film, dá se na něj koukat a co by jiná pětka dala za to, aby vypadala aspoň takhle. 60%

Autopohádky (2011)

Autopohádky nejsou špatný, ale je to trochu každý pes jiná ves. Různý styly animace tomu určitě pomohly, ale jejich kvalita je diskutabilní. U mě vyhrála povídka o rybáři, která je dělaná papírkově v prostoru, Ten nápad mi přišel dobrej, i když ten příběh neni nic moc. Příběhově se mi líbila nejvíc asi O Víle a účetním. Hraný sekvence nejsou nejlepším řešením, nejsou špatný, ale moc to neposouvaj, navíc tu Vetchý šíleně přehrává a až moc se pitvoří. Dabing je fajn, hlasy jsou neohraný, což je super a hlavně úplně první pohádka je povedená díky kvalitnímu vyprávění Pavla Lišky. Poslední povídka je trošku mimo. Kladem je, že tvůrci nesklouzli k 3D a zůstali u klasiky. Chinaski moc nemusim, takže hudba je pro mě nic moc. Autopohádky lze vidět, i když jsou někdy až moc dětský, jinak je to takový nic proti ničemu. 55%

Světová invaze (2011)

Nuda, nuda, utrpení. Jiná slova nemám. Ten scénář je hrozný, tupý, směšný a svým způsobem smutný. Je to hrozně odbyté, jako by tvůrci doufali, že všem zavřou pusu triky a akcí. Což o to, to možná jo, ale to by to nesměl točit Liebesman. Není tam invence, je to pouhopouhé vykrádání postupů, navíc dost špatné. Akční scény nepřehledné, kamera po chvíli otravná. O dialozích škoda mluvit, to je prostě zlo. Eckhart se strašně snaží, ale bylo mi ho líto. To, co musel říkat s kamennou tváří, je šílené. Otravná reklama na mariňáky se nepovedla, vtipy nefungují a je tu tuna klišé. Všechno už všude bylo, bohužel jinak a lépe. Předkrm k letošní letní sezóně tak hodně zhořknul. Bída, bída, bída. 30%

Nepřítel státu (1998)

Zdařilý film, kde je možná spousta věcí překonaná, ale myslím, že takhle nějak by se to v budoucnu mohlo dít. Scott tady zase září a předvádí svoje umění s filtry, střihem a technologiemi. Nepřítel státu je povedený thriller a od začátku jede v rychlém tempu a člověk nemá moc čas přemýšlet. Logika tam sice někdy moc nefunguje, vadí mi, že Smith je zas takový vytrénovaný a všemu uteče a takové ty zdržovací scény s rodinou a manželkou, jinak je to fakt ale super film. Smith je tady hodně dobrý a ve společnosti s vynikajícími Hackmanem a Voightem nezaostává. Voight je navíc úžasně zlý. Hudba je taky fajn a přesně vybraná, zapadne do toho skvěle. Takže vlastně taková dobrá zábava, která se dá krásně vidět vícekrát. 80%

Vrtěti psem (1997)

Základní kámen studenta žurnalistiky. Vrtěti psem je výborná satira, u které se člověk zasměje, ale taky zamyslí nad tím, co je vlastně skutečnost. Je tam hodně pravdy a takhle nějak by to mohlo fungovat. Něco mi tam tedy přišlo hodně za vlasy přitažené, ale to byl asi záměr. Svůj účel to zřejmě plní. Herci jsou výborní, hlavně duo De Niro a Hoffman. Na těch je vidět, jak si to neskutečně užili a bavili se. Anne Heche mi přišla tak nějak do počtu. Potěší taky spousta malých rolí (William H. Macy, Woody Harrelson, Kirsten Dunst), které byly zahrané víceméně dobře. Zejména Woody vyniká, i když zrovna ten jeho voják mi přišel už hodně přehnaný. Jinak doporučuju sledovat v originále, protože dialogy jsou rychlé a spousta věcí se vůbec nepřekládá. Levinson to zmáknul skvěle a natočil hodně dobrý film, který si člověk tedy nepustí zrovna každý den, ale jednou za čas je super a donutí k zamyšlení. 75%

Pouta (2009)

No, tak tohle je opravdu dost rána. Takovýhle film u nás, to klobouk dolů. Neuvěřitelně syrové dílo, které nemá obdoby. Špaček se hodně vytáhl a předvedl něco neskutečného. Nádherná výprava, která opravdu vypadá realisticky a dává si záležet, kamera jakbysmet. Hudba je výborná, nevím, kdy naposled jsem v českém filmu slyšel takovou. Závěrečný song je pecka. Z čeho ale mrazí, je výkon Ondřeje Malého. Svou postavu pojal tak odpudivě a hnusně, že Lev musí být jasný. Jeho Antonín může kandidovat na největší svini českého filmu. Vůbec bych se nedivil, kdyby tohle vysbíralo všechny Lvy. Je to fakt zjevení, těžká depresivní atmosféra a sázka na neokoukané herce. Kaiser měl málo prostoru, ale byl opět výborný. Děsí mě, že se tohle tady dělo a věřme, že už se to dít nebude. Do plného počtu chybí jen mírná rozvleklost začátku a konce a přílišná délka. Dvě hodiny by bohatě stačily, takhle je to někdy pomalé až moc. Jinak ale velká kvalita. 75%

Rango (2011)

Více než příjemné překvapení. Rango mě dostal na celé čáře, Verbinskiho nemusím, ale tohle mě opravdu hodně překvapilo. Rango je vtipný, úderný a zábavný. Má švih, režie je jistá a je až nehorázné, co tu předvádí. Nevím tedy, jestli je to zrovna dětské, protože některé pasáže mi přijdou dost děsivé. Jinak si ale není na co stěžovat. Je tu plno vtipů, postavička Ranga sama o sobě je vtipná a nosná, je tu dost režijních nápadů. Parodie nejen na westerny je jasná a potvrdí se ve chvíli, kdy uvidíme Ducha Západu :))) Moc roztomilý filmek. Ve druhé půlce tedy lehce drhne a tak nějak zvážní a ubere na tempu, jinak ale velká kvalita. Dabing špatný nebyl, ale originál je originál, už jen kvůli Deppovi. Samozřejmě tu jsou i vtipné vedlejší postavy, zejména indián je "libový" a hláškuje o sto šest. Toho tam mohlo být víc. Hudba v pořádku. Fakt krásný film. 80%

Přání smrti (1974)

Takový normální film o pomstě. Je to docela fajn oddechovka, která rozhodně neurazí a má zajímavý náboj. Bronson je klasicky dobrý, herecký rejstřík má pro tohle jak dělaný. Zmiňovaná brutalita filmu je ale ta tam a dneska už to ničím moc nepřekvapí. Dost to zestárlo, přesto se to jednou za delší dobu vidět dá. Není tam opravdu nic, čim by ten film zaujal. Asi by to chtělo trošku lepšího a odvážnějšího režiséra. Potěší rozhodně správně ujetý Jeff Goldblum, který má na tyhle typy "ksicht". Škoda, že v závěru nedošlo k nějakému střetu mezi ním a Bronsonem. Klasicky průměrný film, který zase nastolil trend takových filmů. Podle mého ale první díl totálně vyčerpal svůj námět a pokračování bude nejspíš vařením z vody. 60%

W. (2008)

George W. Bushe rád fakt nemám a o jeho politice si myslím své. Přesto mám dojem, že Stoneův film je jen jednostranný a možná vytržený z kontextu. Obrázek o něm nenabízí asi přesný, dělá si z něj spíš kvalitní legraci. Stone mě ale nemile překvapil. Je to zmatené, flashbacky jsou chaotické a divák neví, kde je. Je to strašně dlouhé a místy ukecané, chtělo by to zkrátit. Stonea bych v tom nepoznal, není to provokativní, je to prostě strašně laciné a je znát, že to chtěl dodělat, ještě než Bush odejde do důchodu. Je to uspěchané a chaotické. Navíc mi přišlo, že v pár scénách stál Brolin před plátnem a za ním se promítaly autentické záběry. To se moc nepovedlo. Má to ale dobrou kameru, druhá půlka už je zajímavější a má náboj. Nad vodou to ale drží herci. Brolin je skvělý, gesta se naučil dost dobře a trochu jako Bush vypadal. Cromwell a Burstyn byli taky dobří, hlavně scény mezi Cromwellem a Brolinem za to stojí. I vedlejší herci byli svým předobrazům docela podobní a dobře vybraní. Jinak to ale není nic zvláštního. Pro mě nejhorší film od Stonea. 60%

Králova řeč (2010)

Absolutní bomba a žhavý kandidát na film roku. Když jsem vyšel z kina, nebyl jsem schopen slova. Byla to hrozná síla. Hooperovi se to hodně povedlo, sedlo si to tady úplně všechno. Brilantní režie, která od prvních okamžiků přiková k sedadlu. Hned úvod s tím projevem je neuvěřitelně silný a strhující. A tak to jede dál, bez pauz, prostě pořád síla. Výkony asi nemá cenu zmiňovat, protože je tady toho plno. Famózní Firth, kterého moc nemusím, mi tady ale úplně vyrazil dech. Oscar asi bude a úplně po právu, dokázal jediným pohledem a svraštěním čela vyjádřit úplně vše. Rush je mu důstojným partnerem, nebýt Balea, asi by bral sošku taky. Carter je taky výborná, leč je to hlavně film Rushe a Firtha. Mile překvapil taky Guy Pearce v pro něj netradiční roli. Hudba vynikající, tady si fakt sedlo úplně všechno. Je to tak akorát dlouhé, vyhybá se to klišé, prostě bomba. 100%