Hon na čarodějnice (2011)

Hrůza, děs, jiná slova nemám. Nuda k uzoufání. Strašně "debilní" film, který bohužel ani není tak "debilní", že by byl směšný. Scénář tragický, Cage taky, nechutně digitální. Těžko hledat něco, proč to vidět. Všechno už tu bylo a lépe. Dvě hvězdy dávám za částečně přítomnou atmosféru, Rona Perlmana a hudbu. Jinak fakt hrůza, která by se dala ohodnit i třemi hvězdami, kdyby to celé nezabil konec. Ten je tak strašně hloupý a zbytečný, až to není hezké. Nevím, co víc k tomu říct, psát recenzi bude zase utrpení. Děs běs. 40%

Milujte svého zabijáka (2002)

Nadějný a povedený Clooneyho režijní debut, v němž dokázal, že nejvíc mu jdou právě dobovky. Atmosféra je naprosto skvostná a situování do televizního prostředí nápadité a takřka autentické. Je pravda, že děj je hodně překotný a není vyprávěn chronologicky, což diváka někdy mate, protože přechody mezi různými obdobími nejsou úplně zřetelné. To ale Clooney kompenzuje výbornou kamerou, hodně zajímavou zápletkou a nenápadným černým humorem, kterého ale mohlo být i více. Dobrou ruku prokázal i v obsazení, protože Sam Rockwell je naprosto fenomenální a celý film utáhne sám, nicméně mu výborně přihrávají sám režisér, velmi dobrá Julie Roberts a Drew Barrymore, za zmínku pak stojí i spousta zábavných cameo rolí (Rutger Hauer, Brad Pitt, Matt Damon). Na Charlieho Kaufmana jde tedy o dost přímočarý příběh, který nemá moc zákrut a nemá ambice si s divákem nějak pohrávat, je ale odvyprávěn vesměs dobře a v rámci možností pochopitelně a funguje i ve druhém plánu, který je o tom, co všechno je ne až tak talentovaný člověk ochoten udělat pro trochu uznání, jen by možná mohl být o chloupek výraznější a zábavnější. Nejvíc mu ale škodí oscilování mezi dramatem a komedií, aniž by se Clooney pro jedno z toho rozhodl a ve výsledku tak není ani jedním, což je škoda. Po skoro dvaceti letech už Confessions of a Dangerous Mind nikoho zásadně neohromí a asi více odpovídá své době, což ale nic nemění na tom, že jde o příjemný počin, který ale moje předchozí čtyřhvězdičkové hodnocení neobhájí a bude o hvězdičku ochuzen. 60 %

Kmotr (1972)

Co k tomu víc psát? Všechno už tu bylo řečeno. Prostě geniální film s geniální hudbou a bezmála geniálními herci. Neskutečný Brando, který vzbuzuje strach a úctu zároveň, impulzivní James Caan, výborný Robert Duvall. Upozornil bych ale na mimořádný výkon tehdy neznámého Pacina, jehož přerod je důvěryhodný a hned tak se něco takového na plátně nevidí. To je vlastně předehra před Tonym Montanou. Víc psát už fakt nemá cenu, prostě a jednoduše jeden z nej filmů vůbec a základ kinematografie. Člověk se nenudí a při scéně křtu prostřihávaného s vyvražďováním zrádců mrazí v zádech. Neuvěřitelné. 100%

Nevinnost (2011)

Je to fakt škoda, ale Nevinnost je taková nemastná neslaná. Velmi silný námět se ztrácí v moři epizodek a příběhů, které jsou jen nadhozené a často nedořešené. Je to fakt takové dost zmatené a nebýt herců, asi by to dopadlo mnohem hůř. Vetchý je dobrý a uvěřitelný, Geislerová konečně hraje trošku jinou polohu, Munzar třešničkou na dortu. Vyzdvihl bych ale hlavně Hynka Čermáka a mladou Annu Linhartovou, díky kterým se ten film hodně zvedá. Jejich postavy jsou životné a naprosto přirozené. Hudba je taky skvělá, stejně jako kamera. To ostatní ale moc nefunguje, Hřebejk tentokrát trošku zklamal a nějak se v tom ztratil. Fakt mě to moc mrzí, ale Nevinnost je film, ze kterého si druhý den pamatujete jen střípky a úžasné herce a to je škoda. 60%

Kajínek (2010)

Předem nutno říct, že se musím oprostit od jakéhosi reálného základu. Příběh není dobrý, to rozhodně ne. Motivace postav nulová, navíc je tam hodně nepravděpodobných věcí a zbytečných postav (zářným příkladem budiž Bendová, která tam je fakt jen od toho, aby něco ukázala a předvedla:)). A bohužel advokátka v podání Vilhelmové je tragická, Vilhelmová nemá co hrát, protože je to celé přitažené za vlasy. Jinak ale na naše poměry je to řemeslně zvládnuté hodně dobře, střílečky, výbuchy jsou super a fakt vypadají jak v lepším hollywoodském filmu. Filtry a střih jsou taky efektní, kamera výborná. Jen škoda těch postsynchronů zas, ty se moc nepovedly. Z herců samozřejmě Lavroněnko a oba bratři Dlouzí, z nichž hlavně Vladimír si asi dojde (bohužel jen obrazně) pro Českého lva, jinak tam nikdo nevyčnívá. Pobavilo mě taky, že se to má odehrávat někdy v devadesátých letech, ale mobily a počítače se používají dnešní :) a tohohle je tam víc. Pro mě docela fajn filmeček, který ale ztroskotává na reáliích a scénáři. Čistý a ryzí průměr. 50%

A-Team: Poslední mise (2010)

Hodnotím extended verzi. Původní seriál neznám, ale to vůbec nevadí. U A-Teamu jsem se bavil celou dobu, je natočen přesně ve stylu akce osmdesátých let, což je super. Ústřední čtyřka funguje a skvěle se doplňuje, vůbec mi nepřišlo, že by tam někdo nesedl. Neeson byl fajn, jak se všichni báli, co předvede, tak myslím, že mu to sedlo. Záporáci byli taky super, tak nějak si to představuju. Carnahan to relativně dobře natočil, i když některé akční scény se mu nepovedly, byly až moc chaotické a nepřehledné, na to, že tam bojovali třeba jen dva chlapi. I ten závěr byl hrozně digitální, což by se dnes nemělo stávat (aby to bylo tak vidět myslím). Jinak je to fajn chlapský film pro oddych, kde se samozřejmě nesmí hledat logika a lítají tam tanky vzduchem. Super příjemný film. 70%

Wall Street (1987)

Konečně jsem to viděl a musím uznat, že na to, že se v burze a ekonomii celkově vůbec nevyznám, mě to bavilo od začátku do konce. Stone tu zase exceluje režijně a hlavně v úvodu se s tím nemaže. Pomáhá mu vynikající obsazení v čele s neuvěřitelně slizkým Douglasem, ten tu opravdu předvádí úctyhodný výkon a jde z něj strach i pokora zároveň. Sheen je samozřejmě trošku v pozadí, ale i on odvádí velmi dobrý výkon. Bonusem budiž fakt, že otce mu hraje skutečný otec. Jediný, kdo působil divně a nepatřičně, byla Daryl Hannah. Roli jsem jí nevěřil, navíc mi nepřišla dost sexy na tuhle roli. Je fakt, že tam je už dost věcí, které jsou asi zastaralé a bijou do očí, přesto to fakt nenudí. Má to spád a zajímavý příběh a jakési poselství. Líbilo se mi to opravdu dost, i když za nejlepšími Stoneovými snímky to o kus zůstává. Přesto slušné čtyři hvězdy a 80%.

Zack a Miri točí porno (2008)

Mé druhé setkání s Kevinem Smithem dopadlo hodně dobře. Zack a Miri točí porno má šťávu a náboj, navíc si tu Smith dělá legraci z celýho pornoprůmyslu a částečně i jeho konzumentů. Pornoparodie na Star Wars je prostě lahůdka, která by mohla stát za to. Celkově se mi to hodně líbilo. Obě hlavní postavy jsou sympatický a kupodivu to mezi nima jiskří, osobním bonusem je, že v postavě Setha Rogena jsem se poměrně našel a Elizabeth Banks vypadá neskutečně nádherně. Je tam hodně dobrejch fórků, Smith se ale nevyhnul také několika laicným, mezi kterými ční hlavně odšpuntování zácpy. Na hodnocení taky ubírá poměrně klišovitej konec a možná přílišná romantika, která se do toho závěru moc nehodí. Na druhou stranu to chápu. Vyzdvihnout by se ještě měla geniální dvojice Justin Long a Brandon Routh, u který jsem se smál od ucha k uchu. Super film, který královsky pobaví, i když uznávám, že zarytí Smithovci s ním můžou mít problém. To mi je ale zatím srdečně jedno. 75%

Číslo 9 (2009)

Dlouho se mi do toho nechtělo, ale nakonec jsem si to pustil. No, co k tomu říct? Ta animace vypadá fakt moc fajn a rozhodně ty postavičky jsou zajímavý. Atmosféru má snímek taky dobrou a hodně nedětskou, což je taky hodně fajn. Co je ale bohužel nepovedený, je příběh. Po celou dobu jsem nechápal, jakou mají postavičky motivaci. Proč jsou vlastně jen čísla? A proč oživují někoho, proti komu pak celou dobu bojují? Tohle se opravdu moc nepovedlo a strašně to ten film srazilo. Sice se na něj hezky kouká, má krásnou atmosféru a vypadá hodně dobře, ale příběhově prostě nefunguje. Aspoň, že Lurie odvedla kvalitní práci a hudba je zdařilá. Po skončení mě tak napadlo, jak by to asi vypadalo, kdyby to točil sám Burton nebo Bekbambetov. Každopádně takhle je to ryzí průměr, který lze vidět, ale obávám se, že ne víc než jednou. 60%

3 sezóny v pekle (2009)

Konečně jsem se dokopal k tomuto filmu a mohu ho ohodnotit. Souhlasím s tím, že v první polovině je ten film takový nijaký a měl jsem obrovské problémy jak s tím se chytnout, tak i s Hádkem. V druhé půlce se ale něco zlomí a najednou to nabere na obrátkách. Má to spád, náboj a hlavně - je to výborně natočené. Na český film až neskutečné, jak dobře a netuctově to vypadá. Tvůrci si opravdu dali záležet a působí to věrohodně. Někdy jsem měl fakt dojem, že je to točeno ve čtyřicátých letech, tak výborné kulisy to mělo. Mašín má talent a je velkým příslibem v současné šedi. Hádek se pak rozehrál (toho Lva bych dal ale spíš Danielovi) a zvládl to. Jeho partnerka byla fajn a ten potřebný náboj tam byl. K tomu povedená hudba a kamera a máme tady jeden z nejlepších českých filmů minulého roku. Protektor se mi sice líbil o chloupek víc, to mi ale nezabrání, abych Sezónám dal taky čtyři. Navíc tu jsou básně, zajímavé myšlenky a Jan Kraus (který už by si větší roli zasloužil). Povedené jsou taky postsynchrony a dabing nečeských herců. 70%