Paralely (2022) (seriál)

[77%] Tahle francouzská šestidílná minisérie se povedla. Jak tu někteří píší, že je to takový mix úspěšnějších seriálových počinech jako je DARK nebo STRANGER THINGS, tak s tím nevím, jestli bych souhlasil, možná na okraj to tak může vypadat, ale rozhodně je obsahem nevykrádá. Zde je to celé pojaté jednoduchým způsobem, ale ne ve špatném slova smyslu. Technická stránka je tu taková obyčejná, téma cestování čase je zde vysvětleno docela polopatě, určité aspekty bych trochu sladil, ale jinak nemám výtek. Postavy mě naprosto bavily – ta jejich dětská naivita, přátelství – to vše bylo solidní a to nejlepší, co se mi na téhle minisérii líbilo. Za mě spokojenost.

Barbar (2022)

[49%] Tak já teda nevím, asi je chyba ve mně, ale mě to teda moc nebavilo. Má to celkem dobrý nápad, nějakou tu zajímavou scénu navíc, ale v poslední třetině filmu se z toho stane docela blbost s nelogickými kopanci, které přehlédnout nemohu. Ne, že by byly jen na konci … První cca půlka snímku mi přijde taková nezáživná, pak se to z nepochopitelného důvodu přepne na další nudou postavu, konkrétně na herce Justina Longa, který mě zde docela sral. Jako ty scénky v podzemních tunelech za sklepení byly docela dobré, ale to je asi tak všechno. Ta nestvůrná žena mě chvílemi docela pobavila a to především ve finále, kde předvedla tu svou téměř „nesmrtelnost“. ;) Chápu, že se nedá s ohledem na toto téma natočit něco extra originálního, ale mě to moc nenadchlo. Je to takový slabší průměr, kdy jsem se mezi rozhodováním 2/3* rozhodl dát tu nižší *.

Na západní frontě klid (2022)

[65%] Divím se, že tak kvalitně po technické stránce se tento film nedostal do kin, když tam posílají veškeré ptákoviny viz poslední nevydařený Halloween apod. No nic, tak jsem si to doma užil na netflixu a výsledek? No, rozhodně jsem čekal po tak nadšených prvních reakcích trochu víc, ale nehodlám to hlouběji kritizovat. Akční scénky ze zákopů byly opravdu skvělé, jak po technické stránce, tak i po nekompromisní surovosti, krve a všeho ostatního co chtě nechtě do téhle válečné tématiky prostě patří. I herci mě bavily, jen ta dramatická linie nepůsobilo v každé scéně přesvědčivě. Navíc je to někdy dost zdlouhavé. U tohoto žánru je cca 150 min naprosto normální, ale zde se tempo filmu trochu vleklo. Zejména poslední hodina. Závěr je takový useknutý, ale ok, víc much bych v tom nehledal. Hodně lidí to srovnává s filmem 1917, který mě bavil teda o dost víc, už jen lepší atmosférou. Zde tedy byly brutálnější a reálnější scénky z boje. Takže na mě to až tak úchvatně nezapůsobilo, ale na druhou stranu s filmem nemám problém, kvalita to určitě je.

Rod Draka - Série 1 (2022) (série)

[54%] Máme tu prequel k Hře o trůny … No, tak já nevím jak mám začít. Zkusím to … Hru o trůny mám rád, sice nejsem až tak velký fanda toho seriálu, 2 a 3 série mi přišla pozvolnější, knihy jsem nečetl, ale svoji hmatatelnou úroveň a nezapomenutelné scény to má opravdu prvotřídní. Dokonce mě bavila i ta poslední, osmá a dle spousty diváků kontroverzní řada. Tenhle související seriál Rod draka měl sakra velký potenciál, první epizoda mě bavila, jenže pak to začalo mít docela dost hluchých míst a v podstatě jsem to celé odzíval a sledoval jen ze setrvačnosti. Pár dobrých scén to mělo, ale na GOT to nemá ani náhodou. Zpočátku mě pár herců bavilo, jenže pak už mě jejich osudy, chabé charaktery ani motivy jejich počínání nebavily. Rozpočet byl asi slušný, pěkně to vypadalo včetně draků, ale to je asi tak všechno. Jak říkám, potenciál to mělo, tak ve výsledku ten slabší průměr z toho vidím, úplná sračka to nebyla, ale čekal jsem víc …

Dobrá sestra (2022)

[69%] Ale jo, určitou kvalitu to mělo, takže mě to bavilo skoro až do konce. Jessica Chastain je skvělá herečka, která dokáže hrát přirozeně, ale zcela přesvědčivě a sedne jí snad každá role. Zde jsem jí opět věřil každou sekundu jejího herectví. I Eddie Redmayne mě zde bavil – nepochopitelného a skrytého psychopata zahrál dobře, i když mě sem tam jeho přiblbé pohledy štvaly. Takže tento film je víceméně postaven na těchto dvou hlavních postavách. Celé je to takové sladěné po dramatické stránce, která funguje výborně. No, jen je škoda, že je film poměrně zdlouhavý a poslední cca třetina mi už nepřišla moc záživná včetně finále, které žádné velké rozuzlení nepřineslo, což se ale na druhou stránku dá pochopit, když je námět dle skutečné události. Ani se mi tomu nechce věřit, že se tohle stalo, ale co já vím …. Takže atmosféru to má takovou tíživou, nenudilo mě to, ale podruhé bych si to už nepouštěl, ty cca první 2/3 filmu mě bavily nejvíc, pak už moc ne, ale na 1 vidění je to obstojná záležitost, tak dávám nejsilnější 3*.

Accident Man 2: Zabijákova dovolená (2022)

[10%] Jsem docela v šoku! Accident man z r. 2018 se pro mě stal naprostou béčkovou srdcovkou! V tom filmu bylo zkombinováno vše možné viz perfektně natočené bitky, skvěle zmáknutý černý humor, celková nadlehčenost, příběh, výborný Adkins – prostě lahoda. A tohle pokračování po 4 letech? No, je vidět, že změna režisérské stoličky na tom má asi zásadní podíl. Jako sorry, ale aby v 90% filmu bylo tolik trapného humoru a to především tolik ujetých scének i při dlouhých bitkách, které za to ani moc nestály? Nejhorší na tom asi byly ty efekty při různém zabití viz scénka, kdy Adkins jedné ženské propíchne něčím lebku čímž jí vyrazí oko a obřím gejzírem krve pokropí jednoho idiota? No, hrůza jak dnešní béčka můžou vůbec klesnout. Jako já sem tam mám rád ujeté filmy, ale musí to mít nějakou úroveň. Tohle si fakt Scott nezaslouží … Kamera je v soubojích vcelku dobře nasnímaná, bojové chvaty jsou sice přehledné, ale postrádají nějakou údernost. A nejde mi ani o to, že když souboje trvají docela dlouho, tak, že je to nereálné a tak, ale prostě mě to začalo po 2 minutách nudit – myslím tím jednotlivé fighty. Jako poslední bitka byla docela dobrá, ale celé to podkopává ta hnusně humorná stránka snímku. Třeba s tím klaunem. Jako tohle je vyloženě parodie jak vyšitá. Takhle trapně jsem se tedy dlouho necítil. Dávám tomu 10% a nejslabší možnou 1* z milosti kvůli Scottovi a přehledné kameře (nikoliv tím myšleno dobrým soubojům). O příběhu tu už vůbec není řeč, ale to bych neřešil. Budu se snažit na tuhle sračku zapomenout a hned si v nejbližší době zopáknout první díl, který je úplně někde jinde …

Zvuk 007 (2022)

[100%] Perfektní dokument, který kdyby trval o 2 hodiny déle, tak bych si vůbec neztěžoval! Místy jsem byl i já dojat – ne jen spousta skladatelů, zpěváků, zpěvaček a ostatních tvůrců hudby Jamese Bonda. Je úžasné sledovat jak tím ti skladatelé žijí, jak vkládají do těch soundtracků emoce a velkou část samu sebe. Nebudu zde vyjmenovávat všechny skladatele, co v tomto dokumentu hráli. Nejvíc mě zaujala životně kariérní cesta Johna Barryho k téhle skvělé filmové série. Potěšil i David Arnold, Hans Zimmer a další. K tomu poslouchat po celý čas dokumentu známé písně a soundtracky … Sám jsem milovník filmové hudby, kterou poslouchám samostatně v uších nebo na pořádných bedniček v pc. ;) Co víc k tomuto dodávat?

Black Adam (2022)

[80%] Viděno v kině v IMAXU ve 2D. Trailer mě nijak zvlášť nezaujal, tak se mi ani na film do kina nechtělo, ale ve finále jsem spokojený. Hlavní je, že to bylo neskutečně zábavné a to snad ve všech ohledech. Dějově to samozřejmě nebylo nic extra originálního, ale zase to bylo pěkně zahrané a i ve finále bude příběhově vše dávat smysl. To, že je to akcí přepálené, CGI a k tomu zpomalovačky? Zde mi to fakt nevadilo. Trochu jsem se cítil jak při sledování Muže z oceli, který byl samozřejmě o dost lepší, ale ten náboj akce tu byl jasně cítit. Akčních sekvencí zde bylo opravdu hromady, možná až moc. Trochu bych ji ubral (přeci jen ve finále už to bylo trochu moc), přidal bych stopáž tak o 20-30 min, aby měly prostor postavy ještě o něco víc a byla by to úplná pecka. Ale i tak si nemohu více stěžovat. Herecké obsazení je na tom výborně, takže mě bavila většina postav. Rock byl super jako vždy, jeho hlášky možná zněly trochu lacině, ale mě úsměv na rtech vykouzlily. Pierce Brosnan nám už trochu zestárl, ale zde mu role docela sedla. Zbytek herců ok. Hudba mi připomněl dost Zimmera … Takže bez nějakého většího okecávání  - je to solidní přírůstek do DC světa … Působí to možná trochu ujetě, je v tomto snímku narvaná hromady destruktivní akce, spousty hlášek, ale negativně to moc hodnotit nemohu. Bylo to prostě zábavné a na nic si to nehrálo. Nuda zde nehrozila. Ubrat akci a přidat něco navíc by neuškodilo, 5* tomu nedávám, ale mile rád to uvidím znova. PS: Po titulková scénka nebyla příběhově zásadní, ale potěšila.

Vidím vás (2022) (seriál)

[80%] Tohle se opravdu povedlo! Žánrem je to takový napínavý 7 dílný thriller, kdy si divák neustále klade otázku kdo píše ty dopisy? Miluji knižní detektivky, seriálové kriminálky resp. odhalování, kdo je vrah atd. Navíc, zde mi přišla i sympatická sestava herců hrající uvěřitelné postavy. Vlastně každá epizoda mi přišla napínavá, mnohdy emočně vygradovaná … Herečka Jennifer Coolidge, kterou znám především jako Stifflerovu matku z American Pie zde předvedla aspoň pár dobrých fuckujícíh hlášek. Poslední díl možná trochu vyzněl na prázdno, neboť konec je otevřený. Ale tak když je to dle skutečné události (snad jen ten hlavní středobod děje), tak to beru. Ani mi nepřijde, že by to bylo nějak překombinované a zvraty přesycené – mě to tak vyhovovalo. Někomu to může sednout méně, ale já to zhltnul během jednoho dne. Doporučuji!

Úžasňákovi 2 (2018)

[80%] Druhý díl je úplně stejně tak dobrý jako ten první. Dějově je to možná méně záživné, ale je to snad ještě více zábavnější po vtipné stránce a celkově výbornou animací. Mezi prvním a druhým dílem je časový rozestup výroby 14 let ale příběhově to navazuje hned na konec jedničky. Pan Úžasňák se tu stará spíš doma o děti, což je zábavní sledovat a jeho manželka zachraňuje svět. Co k tomu dodávat? Plný hodnocení opět nedávám, ale kritizovat to víc nemohu.