Superman se vrací (2006)

Musím říci že jsem zas tak tolik od toho neočekával, Supemana jsem nikdy moc nemusel ale i přesto jsem se koukl včera na Primu a zhodnotil to. Sice to nebyla super akční bomba jako byl Batman nebo Spiderman, ale i tak jsem se bavil. Co se týče postav, Brandon Routh na mě působil jako gumák, no prostě umělohmotně ať už nepočítačově udělaný nebo počítačově, Kate Bosworth v roli Lois Lane se mi líbila ( ne jen fyzicky :) ) a a sociopat holohlavý Lex Luthor (Kevin Spacey) na mě působil s odstupem času více než zdařilý. Když to sečtu takový průměr. Co se týče hudby nemám výhrady, ale efekty jako z průměrné dnešní PC hry :)...ať už to byl létajicí superman ( celý umělohmotný jako herec až z toho pálili oči:) ). Na druhou stranu, když vezmu současný standart superhero filmů, je to dobrý propadák. Scénář těží vyložěně z původních filmů, u kterých se to dalo ještě omluvit tehdejší způsob točení, nicméně vzhledem k nákladům se očekávalo něco víc. Z ukázek Man of Steel je vidět, že Supermana někdo pořádný vzal konečně do ruky a je tedy možné že překoná z dnešního pohledu nízkorozpočtové předchůdce...není to tedy žádný propadák jako třeba u Supermana IV., ale zároveň žádný odvaz. Horší **. Update: Po shlédnutí Man of steel se musím omluvit, nebylo to tak špatné.

Gremlini (1984)

dá se...když člověk chce oddálit učení tak si pustí cokoliv :-)...ne važně, film jsem viděl asi když mi bylo kolem 9 nebo dokonce míň a musím přiznat že jsem si z něho moc nezapamtoval a tak po letech trochu vyšší jsem si to pustil a zaspomínal jsem to co jsem zapoměl...mile mě to překvapilo a jako oddechovka to ujde. Existují ještě horší věci a pokud máte dost dnešních uspěchaných a zrychlených filmů tak navrhuji toto. Pobavite se a když odmyslíte místy jednoduché efekty ( řekl bych že si Spilberg trénoval na Jurský park :-) ) a tak nejen že tím zabijete dlouhou chvíli, rovněž se tím pobavíte a místy i vyděsíte :-). Takže jak někdo tady zmínil tak hodnocení asi taky horší 4*. I tak rozhodně doporučuji, protože pokud neuvidíte tak neuvěříte.

Líbáš jako Bůh (2009) odpad!

Ne prostě tohle ne. Tvorba od Poledňákové jsme nikdy moc nemusel, ale tehdy cca před 20, 25 lety to asoň miniaturně ( minimiaturně ) bylo vtipné. Ve snaze navázat na minulé úspěchy vytvořila po 20 letech 2 filmy a musím říci že oba se mihly účinkem, respektive byly propadákem. Řekl bych že tvorba Poledňákové lepší už nebude a musíme doufat, že to byl její poslední pokus o "kvalitní film" z její strany ( řekl bych že naštěstí poslední ). Ještě více ale nechápu jak se k tomuhle mohly propůčit osobnosti jako jsou Bartoška či Holubová. Hold asi peníze stále hýbou světem.

Stroj času (2002)

možná si ťukáte na čelo, ale pro mě 4x*. A to za velice pěkné efekty a hlavně za hudbu, která byla velice povedená. Samotný film asi nějakou díru neudělá, ale na druhou stranu to rozhodně nebyl propadák. Nechápu jaktože tenhle film má většinou 1*. Proč. Zažil jsem mnohem horší filmy. Například Hvězdnou pěchotu, která mi příjde ještě více o ničem než tohleto. Ale to zabíhám někde jinde. No dle mého názoru doporučuji.

Veronica Mars (2004) (seriál)

další ze serií u kterých nevíme jak by skončil, respektive víme jak skončil, ale nelíbí se nám konec. Prostě seriál, který z důvodu malé sledovanosti skončil. Nutno říci že zas tak zoufat nemusíme, jedná se totiž o seriál, který měl to štěstí a měl celé 3 kompletní serie. Bohužel konec nedotažený. Nicméně zhodnotím o čem vlastně seriál byl. Začátek vypadal naprosto obyčejně. Máme tu Neptunskou střední se studenty a naoko se tváří normálně. Postupeň zjištujem, že právě Veronice (na oko normální studentka) zavraždí její nejlepší kamarádku a sama je znásilněna (možná víckrát). A k tomu tu máme zbytek obsazenstva jako je škola, učitelé a děti, kteří čistí taky nejsou. O obyčejného záškoláctví až po zlomyslnosti anebo problémy s rodiči, to vše jako soukromé očko řeší právě Veronica, která pomáhá tak trochu svému otci Keithovi, bývalému šerifu, který padl v nemilost kvůli jednomu vyšetřování. Ani ale naše Veronica nemá na růžích ustláno, je vcelku nepopulární nejen mezi studenty, ale časem zjištujem i učitely. Tak to by bylo shrnutí nabité první řady. Ta podle mě měla velice dobrý rozjesť s příjemným humorem a dobrou zápletkou. I herci byli neopotřebení a uvidíme vesměs nové tváře. Druhá řada opoznání měla chudší náplň. Tvůrci vyřešili prakticky uvodní tři dějové linie a nové nebyli zas tak lákavé jako v první řadě. Navíc se zde objevil poprvé neduh zbytečných epizod. Prostě se seriálem to šlo z kopce. Ale i tak udržela standart a Veronica měla třetí řadu. Ta se už odehrávala na vysoké. A znovu tu máme prostředí prolezlé korupcí a samou špínou nejen u školy samotné ale i u studentů, kteří se jako spolky nesnáší navzájem. I v tomto případě Veronica pomůže. Bohužel i zde byla zápletka vesměs opotřebovaná. Na rozjezdovou prní serii to nemělo a ikdyž závěr byl dojet velice dobře po téhle řadě nic nepřišlo. Můžem si ale domyslet o čem by byla. I přesto to postačilo na solidní, trochu horší 4*.

Kobra 11 (1996) (seriál)

seriál jako takový dle mého názoru ztrácí pomalu nápadistost a jakousi zajimavost. Díly jsou vesměs o tom samém až možná na to, že jim pomalu začíná být malá dálnice a expandují do celého Německa :) ( záchrana města je na denním pořádku :) ). Jako další negativum vidím neustálá cirkulace parťáků Sümyra, nebo jak se jmenuje.... Na odpad to určitě není, ale že by to udělalo na mě dojem tobych zase neřekl. ty 2 * dávám proto, že se mi první 2 řady vcelku zdály zajímavé a z toho důvodu, že něco takového tu tehdy kdy to začínalo nebylo a taky pochybuji, že něco takového ještě bude :)

Hříšní lidé města pražského (1968) (seriál)

taková detektivka...to je něco. Dnes už takový seriál asi nenajdeme, ale dokazuje to že případ lze vyřešit i bez baterečky, rezpektive určení DNA. Tenhle seriál prostě mám rád a ani nevadí že je to ani ne z roku 1970, rád se na něj dívám. Role vrchního rady Vacátka se Marvan zhostil velice povedeňe a i další jako je Filipovský i Vinklář, kterého zase moc nemusím se své role vyšetřovatelů zhostili taky dobře. Takže kdo má už dost přiblblé Kobry 11 ( která ačkoliv je to dálniční policie, tak zachraňují pomalu celé Německo :) ) nebo podobných hovadin ( pro mě ) přepněte na Hříšné lidi a garantuji vám, že se nebudete nudit.

S tebou mě baví svět (1982)

řeknu to asi takhle. Když jsem poprvé film viděl nebral jsem ho o moc víc než normální obyčejná děcká komedie a moc jsem se tomu nevěnoval. O pár let později jsme ve škole měli za úkol přinést referát o nejoblíbenější knížce/filmu. Tařka 90% třídy napsalo o tomto filmu. A to mě dožralo. Existuje mnoho dalších filmů které mají o mnoho stejnou kvalitu a je vtipnější. Samotný film mě možná až tak nevadí, Postranského a Satínského mám vcelku rád, to co mě vadí je šílená přeceňovanost. Komedie století? CO?? Co takhle Kolja, Vrchní Prchní, Tvamomodrý svět, Obecná Škola...škoda mluvit. Poledňáková vytvořila jediný povedený film a z toho těží dalších 20 let. Po nějakých podobných pokusech naštěstí tento trend filmů odpadá. Myslím si, že v dnešní době by si film ani neškrtl ( př. Snowborďáci, Rafťáci a pod. ), to jenom rodiče některých dětí podporují tento blud ( vzpomínka na zlaté časy komunistické :) ) a proto je tento film tak populární. Prostě mírný podprůměr.

Wing Commander (1999)

nevím ale zkopírovat BSGčko mi moc nepříjde jako dobrý nápad. Navíc když připočtu efekty ala velice pokleslá počítačová hra tak to na krásu mnoho nepřidá. To že děj naprosto odfláknutý je jen doklad, že tohle byl veliký omyl. Ale jen tak na koukání když se někomu nechce ni dělat...proč ne. Ostatně je to zatím lepší než nějaká telenovela, nebo Kameňák apod. hovadiny.Update: Ani druhé shlednutí to nijak nevylepšilo. Stupidní scénář sice z části omlouvá předloha video hry, ale tohle opravdu připomínalo laciný TV film. Triky asi lepší nemohli být, to jsem u prvního kommentu trochu přehnal. Nicméně příběh opravdu odfláklý a plný klišé...druhý nej pilot, který je nenáviděný svým nadřízeným, který je mimochodem sexy francouzska, se stane hrdinou a získá jak uznání nadřízených tak srdce krásné ženy...během toho sestřelí pár stíhaček, vyhne se variaci černé díry a párkrát skočí stíhačkou pomocí souřadnic, které se nepouživají protože mapy AI je neopsahují...a samozřejmě jenom on to dokáže udělat...sorry, ale tohle je fakt trapné. BSG to může vykrádat tak starou serii s kombinací SW, podle leteckých kombinez....jinak jsem nepochopil proč vesmírné lodě vypadají jako americké letadlové lodě a staré stíhačky...v celkovém kontextu to vyšlo trochu lépe než před lety, ale hodnocení zůstavá stejné.

Strážce duší (2005) (seriál)

Poslední dobou málo seriálů vyrobeno v čechách prorazí a aspoň uspěje...no vzhledem k rozmachu amerických seriálů se není co divit. Ovšem v tomhle případě jsem byl mile překvapen. Ač na pohled naprosto odpudivá znělka se seriál jeví jako jednooký král mezi seriály za poslední dobu. Určitě k tomu přidalo i herecké obsazení, kde se po dlouhé době oběvil Lukáš Vaculík a byl doplněn vycházející hvězdou českého filmu Zuzanou Norisovou. Tématika je taky zvolená dobře, už jen proto že tajné báje a pověsti mě odjakživa zajimali. Co trochu srází hodnocení je tak trochu problém českých seriálů a to je krátkost...mnohé se nepřekulí přes 13 dílů. Škoda mělo to potenciál.