Ženy sobě (2011)

Některé scény se dostaly až za hranici dobrého vkusu (blití a sraní a vůbec většina výstupů tlusťošky) a některé ztrapňovací scény hlavní hrdinky byly téměř nesnesitelné (souboj v proslovech), ale zbytek byl fajn. Takže ve výsledku klasicky povedená apatowovka. Jsem rád, že Kristen Wiig konečně zabodovala v hlavní roli a ne jen jako nějaká přicmrndávačka.

Na vlásku (2010)

Pustil jsem to ráno dětem, aby daly na chvilku pokoj, s tím, že mě to bavit nebude, jen se u toho nasnídám a konečně budu moci udělat něco nutného, jako třeba poklidit, vymalovat a udělat si pořádek na hard disku. Nakonec, když se děti po dvaceti minutách rozhodly blbnout, jsem je nechal po obejváku rozpatlávat banány, čmárat po zdech a dokonce jsem jim dovolil sedět u počítače, mačkat klávesy a hrát si s myší, ačkoliv to vždy skončí kompletním rozjebáním celého OS. Ale aspoň daly pokoj a já se mohl dívat. A Maximus je geniální postava.

Paranormal Activity (2007)

Bylo kolem toho moc humbuku, aby to dokázalo překvapit, ale nebudu lhát, že jsem nebyl napnutý jako struna. Dobrej nápad.

Život po životě (2010)

Zajímavé, nenudí, v případě příběhu dvojčat i dojímá, ale ve výsledku strašlivě o ničem.

Vřískot 4 (2011)

Parodie na Scary movie? První Vřískoty pěkně kombinovali srandu s hororem, tohle už je jenom prdel. Parodie sebe sama plná opravdu legračních nelogičností. Brát to alespoň z deseti procent vážně, musel bych to hodit do odpadu.

Mildred Pierceová (2011) (seriál)

Uhrančivý výkon Kate Winslett v roli neskutečně hluboké postavy. Mildred je silná žena, workoholická podnikatelka, přízemní domácí puťka, náruživá milenka, milující matka i naivní slepice. Postava živá. To samé platí i pro většinu dalších hlavní postav. KOmplikovaný vztah matky a nevděčné dcery ovlivněný rodinnou tragédií je rozebrán do nejmenšího detailu. Obě lze chápat i nenávidět. Hodně silná podívaná.

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Stejně jako Hot Fuzz a Soumrak mrtvých, i Paul není tak vtipný jak se zdá. Respektive je to přesně ten film, při kterém se neustále usmíváte, pořád si tleskáte že jste rozpoznali nějakou narážku či že chápete, z jakého geekovského idůlku si snímek zrovna utahuje. Bavíte se, těší vás to, ale jen minimálně dojde na hlasitý smích. Takže i Paul s řadou parádních hlášek a výborných akčnějších scén nakonec končí lehkým zklamáním. Každopádně druhá shlednutí dvou výše zmíněných předchůdců pro ně vyzněla výrazně lépe, proto by i Paul měl dostat druhou šanci.

Odnikud někam (2010)

Film je pomalejší než můj internet v mobilu, ale na rozdíl od něj je zde čekání na to až se něco stane neskutečně zajímavé. Paní režisérka opět dokazuje, že ví naprosto přesně co dělat roztěkaným obecenestvem. Já obecně nemusím podobně zdlouhavé snímky, ale tohle jsem hltal takovým způsobem, že bych mi bylo líto když se objevily titulky. Atmosféra kolem znuděného hlavního hrdiny snad nemohla být podána lépe. A Stephen Dorff konečně zase v poctivé a důstojné roli.

Fighter (2010)

Výborně zahrané, skvěle napsané (scény Mickyho psychorodiny kontra jeho nová holka jsou perfektní) a vůbec hodně povedené sociální boxerské drama. Bale hraje suprově, ale pokaždé, když ho vidím zase vyhublého, tak mě s tím víc a víc sere, nevím proč. :-)