96 hodin: Zúčtování (2014) odpad!

Představme si horskou dráhu, kde se nastupuje nahoře, v neuvěřitelné, fascinující výšce. To je díl první, originální počin! A hop už jedeme dolůůůůů, nikde brzda, žádná zatáčka, letíme rovnou do sraček a dostáváme se k Tak3n. Tričko s vaší udivenou fotografií si vyzvedněte na pokladně. ps: že Liam Neeson natočí za dva roky větší hovna než JCVD a Segal za svou celou kariéru je nečekaně poučné

Fahrenheit 9/11 (2004)

Být Americkým militantním vlastencem, už bych seděl za vraždu Michaela Moore a jeho příznivců. Naštěstí jsem pouhý Evropan a jako takový se divím, proč tento dokument, jež pouze občas dramaticky, jindy směšně, velmi reálně kriticky, rekapituluje první roky 21století, nezměnil Ameriku? Mě z toho bylo nedobře a natočit na tento způsob Nás od roku 89 do teď, to bysme se (ne)zasmáli

Otčina (1994) (TV film)

Naci netradiční prostředí je vlastně hnacím motorem a lákadlem pro diváka, který však zjistí, že jde ,,pouze,, o atmosféru jinak klasické spiklenecké detektivky. Ono by to také chtělo trošku vyšší rozpočet, aby jsme si mohli užít coby/kdyby..film by to jistě proslavilo, ale stal by se okrajově nebezpečným a pleškonáckama uctívaným kultem a pod to by se moc tvůrců podepsat nechtělo. Možná proto je to zpracováno s rozumem, v mezích a nikdo neměl zapotřebí být ortodoxní, toho si cením. Vynikající dílo! Jen je mi líto, že jsem se jako 11letý klučík v Praze, nejuknul na natáčení

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Definice filmové nudy, zívání, usínání a divákovo otazníkový výraz je na světě. O to větší znepokojení když se jedná o Středozem. Jediné kouzlo a zbystření mi přinesly závěrečné titulky, přivolávajíc vzpomínky, kdy, jak a s kým jsem viděl všechny předchozí díly. Uteklo to a stalo se toho nemálo. Hobit si však zasloužil ve svém zpracování více pečlivosti a rozvážnosti. Když kočička s pejskem uvaří dort, bleju

Fotograf (2015) odpad!

Karel Roden mi připomíná Jaromíra Jágra, oba jsou neskutečně talentovaní a boží dříči, leč jim jejich nadnárodnosti a světovosti tuzemské poměry a Joke - umělecké klima nesvědčí, naopak škodí a ubližuje stejně jako fanouškům a divákům. Český film již od Pelíšků postrádá dějovou linii a mě ta neustálá pohřební atmosféra v kině děsí! Kalkulátor a syndrom Evy a Vaška, Ládi Hrušky a posmrtné škuby již od naší filmové tvorby neodseknem, tohle už vidět nechci a Roden ať si dá pár štěků v Holyúdu, tomu přeju, na to má.

Interview (2014)

Spíše vulgární než-li vtipná seance gagů, s tou nejlepší reklamní kampaní, díky které to chce vidět každý! Velký výtlem či záchvat smíchu jsem se nedočkal, ale originální to snad je, ne? Oceňuji lehkost filmu, brilantně zahraného vůdce bez anální dírky, nečekanou finální bitku a pár třešniček se taky objevilo. Velmi podivné je, že při filmu jsem se netlemil, ale když si na podívanou vzpomenu, prostě se směju. The Interview má tajemné kouzlo zpracování a to se od takové píčovinky nečeká.

Tucet špinavců (1967)

Naházet do ventlice ,,všecky,, granáty na světě, zalít to benzínem, ať náckum zatopí...no na to potřebujem špeciální partu, ostřílené hochy, elitní zabijáky! Nébo ty největší grázly z USA army. Brilantí klasika antihrdinů, kterým fandím od začátku do konce R.I.P. Byl snad tento film předvojem a receptem pro akčňáky zlatých 80s?

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Celý rok mi nestál za to, abych utratil poslední grešly za lístek do kina. EXODUS však stojí za všechny marky a atmosféra z plátna, valící se vlny, boží rány všade a přímo na vás, se v domácí projekci nebude opakovat! Ridley Scott definoval EPICKÝ FILM pro nadcházejících 20 let! Nikdo jiný by takové téma nemohl zpracovat s úctou, noblesou a pokorou. Jsem rád, že zakončuji tento rok s tímto filmem, který nám má připomenout, že příběh, herci a prostředí jsou stále bohy nad krály speciálních efektů a pozer humusu! ps: všimněte si skryté linky příběhu, která si hraje s myšlenkou, falešného proroka, kdy Moša pouze využil dané situace pro vysvobození svého lidu (přírodní pohromy, úmrtí dětí, meteorit atd, nebudu osvětlovat, sami musíte prozřít do Scottova poselství)...pokuď budete mít oči otevřené, spatříte geniální film ve filmu a spousty témat k zamyšlení!

Napospas osudu (2014)

Už náboženský potenciál byl velmi slabý. Nenucená forma je na dnešní dobu fajná odchylka. Odpad to není, lepší to být nemohlo, protože natočit film, jak si k sobě bůh v jedné vteřině vezme všecky nehříšné věřící a my ať se tady sežerem, je možnost zábavná, ale mělo se to natočit spíše jako polodokument a né nudit diváka od začátku do finiše. Proč?