Ace Ventura 2: Volání divočiny (1995)

Na tomto som vyrastal a nedám na to dopustiť. Je pravda, že Jim to občas preháňa, ale aj tak parádna komédia. 80%

Z cizího krev neteče (2013) odpad!

Nie je to najhorší film aký som videl. Má to pár vtipov, pár zaujímavých postáv (zabijáci + Robert Patrick) a má to pár napinávých sekvencí. Ešte nikdy ma ústredná dvojica nesrala tak ako tu. McCarthy je jedna stará, škaredá, tučná a hlavne krajne nevtipná žena. A hrá totálne otrasnú postavu. Horšie je, že aj Bateman, ktorý býva v pohode, je totálny sráč. Mal som chuť ho prefackať, zobrať mu desiatu a potom ho pochcať niekde v rohu. Trpel som celý film. Preto dávam odpad. Skazilo mi to deň. Toto mala byť super komédia od dobrého režiséra s dobrých hlavným predstaviteľom. Dal by som hviezdu, ale ten sračkoidný záver ma dorazil (jedine posledné tri sekundy stoja za to). Opakujem, videl som aj horšie filmy. Ale nepametám si, že by som tak trpel u nejaké filmu, ktorý mal byť kvalitný!!! Keď idem pozerať sračku za 2 mega točenú v Moldavsku aspoň sa na to pripravým. Idem Grcať. Dopozeral som to iba preto aby som na to mohol nakydať!!! Odpad!!!

Jedna mezi oči (2012)

Jop. Môj šálok kávy. Sly a Kang sú dobrá dvojka. Ten černoch s nevysloviteľným menom bol tiež slušný. A Momoa sa tu predstavil vo svojej najlepšej úlohe (sorry Khal Drago). Sly ukazuje, že na to stále má. Film je darsnejší ako Konečná, čo je plus. Súboj na sekery tiež dobrý. Scénar je vyhovujúci. Jediný problém filmu, je že ma bavil a 91 minút my bolo málo. Na dvojku môžeme zabudnúť vďaka tržbám. Škoda. V mojom osobnom súboji Last stand vs. BTTH vyhráva Sly ale iba o hrudník :-) 81% 4*

Chceš pěstí? (2013)

Ďakujem pár užívateľom, že znížili moje očakávania na nulu. Keby si to pozriem ako fasa film, asi by som bol nasratý. Tak som dúfal, že to nebude až taký prúser. A nebol. Stronga mám rád a tento film na tom nič nezmení. McAvoya nemusím a do akčných rolí sa nehodí. Ale postupne som ho začal akceptovať a pár scén mal viac než solídnych. Niektoré akčné scény sú vydarené niektoré menej. Atmosféru to má solídnu. Britský prístup my vždy sedel. A body hore dvíha výborný Johnny Harris. Creevy zvládol natočiť obstojný film s kvalitnými hercami. Nič viac. Nič menej. Keďže už som natrojhviezdičkovaný práve tomuto počinu prilepším. 70%, 4*.

Přinucen k boji (2011)

Hmm. Ako ohodnotiť tento film. V podstate súhlasím s komentom od Lacikeho. Force to fight veľmi trpí nedostatkom financií, a priznajme si to, aj nedostatkom talentu. Ale zas treba uznať, že z toho vytrieskali čo sa dalo. Daniels už je starý, ale stále si drží formu. Herecky nič moc. Sedia mu iba nasraté polohy. Weller je veľmi slušný záporák. Na pomery. Bitky sú dobré, ale majú svoje muchy. Quastel nie je žiaden super režisér. Ale raz za čas vytiahol nejaký solídny záber. Vidím to na 50%. Dávam slabé tri*. Ale pozor tri céčkové hviezdy. Lebo toto nie je ani druhá akčná liga. Takže neporovanávať s trojhviezdičkovými vysokorozpočtovými filmami.

Práskač (2013)

Na tento film mám dva pohľady. Prvý pozitívny. Rock ukázal, že vie aj hrať. Dá sa použiť v trilleroch bez väčšej nálože akcie. A Waugh nie je zlý režisér. Príbeh je hodne reálny (vlastne podľa skutočných udalostí). A ponúka viacero dobrých záberov. Vo filme potešil aj Barry Pepper a najmä skvelí Jon Bernthal sa vyznamenal. Rock si vyskúšal, či to bude fungovať. Funguje. Prichádza, ale druhý pohľad. Začiatok film je celkom nuda. Až druhá polovica naberie gule. A Rockovi sú je fyzické parametre totálne neuvyužité. Je tisíc herecov, ktorí by sa na to lepšie hodili. AK chce točiť vážnejšie filmy nech ešte vydrží 10-15 rokov. Zatiaľ chcem akciu. Silné tri *. Lepšie ako som čakal, ale stále žiadna výhra.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Extended my ass. Film je očividne príliš zostrihaný. Občas sa stáva, že sa v trailery objavia scény, ktoré nakoniec vo filme nie sú. Tu ale napríklad úplne chýba postava McLanovej dcéry. A Ďalšie veci. Ešte len to začne a užto pomaly aj končí. AKý je film? Rozhodne nie zlý. Akcia je solídna, občas nejaká hláška. Stále sa niečo deje. Naháňačka na začiatku je šťavnatá. Jai Courtney sa snaží a možno nám rastie nová akčná hviezda. Ale extra sympatický mi teda nie je. A Willis cedí hlášky občas až moc nasilu. Príbeh je tak jednoduchý, že aj ten zvrat na konci človeka prekvapí. Lebo nečaká žiadny. Rytmus má len takú úlohu akú si zaslúži. Čiže 1 sekundu. Záporáci ani nedostali poriadnu šancu sa predviesť. Pritom Moore to režisérsky až tak neposral. Filmu chýbal väčší "ice time" a trochu prepracovanejšia McLanova postava. Napriek tomu, že je to dobrý film jedná sa o najslabší diel série. Keby to nie je jasné ryžovanie na značke dal by som slabé štyri. Takto silné 3*. Ale nechýbalo zas tak veľa aby z toho bol skutočne dobrý film.

Mrtví a neklidní (2013)

Ty vole. Toto som pozeral s mega predsudkami. Ale snímok príjemne prekvapil. Pritom to ani nie je komédia. 2/3 všetkých vtipov sú prezradené už v trailery. Hoult my bol od začiatku krajne nesympatický. Ale v tomto filme mal pár doslova brilantných výjavov, že som na konci dokonca fandil. Palmerka my pripomína blonďavú "Bellu" ale nemá ten vyfetovaný výraz a jej frázy sú menej hlúpe. Romantika tu je, ale na rozdiel Od Twilightu, Hostitela, a podobných sračiek nie ani patetická ani vtieravá. Rob Corddry tiež ako zombie na jednotku. John Malkovich tu je už iba ako taký kvalitatívny doplnok. Nápad spraviť film z pohľadu zombie tiež kvotujem. Kostlivci sú tiež spravení dobre. A Levine sa vyfarbil niekoľkými dobrými zábermi a scénami. A aj keď sa nejedná o komédiu na akú navnaďuje trailer občas je to vtipné. A záverečný happy end nebol tak otravný ako som čakal. Stále to nie je veľdielo a napríklad hudba mi občas prekážala. Ale je to lepšie ako Twilight, Host, Hunger games, Beautiful creatures, Red riding hood a pod. Levine proste ukázal, že sa to dá. 3.5* a milé prekvapenie.

Cellular (2004)

Mne to prišlo ako blbosť na entú. Ale druhá polovica mala spád a film zachránila. Macy prekvapivo akčný. Basinger už je stará, ale ak moja žena bude v 49 rokoch vyzerať hentak budem maximálne spokojný. Statham ako záporák super (ešte viac sa teším na jeho úlohu v F&F 7). Nápad je to zaujímavý a pozerať sa to dalo. Takže za 3*. Ale masterpiece to rozhodne nie je.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Výborná zábava. Akcia kvalitnejšia ako som čakal. Hlášky veľmi solídne. Začiatok v perníkovej chalúpke trochu rozpačitý a ježibaba vyzerala ako keby dezertovala so Sauronovej armády. Ale hneď ako dá Gemma čelo Stormarovi film naberá na grádoch. Herecké duo dobre je vybrané dobre. Hlavne Artertonka je neuveriteľne sexi, pokiaľ práve nie je zasratá od krvi a vnútorností. Čo je vzhľadom na výprask aký dostáva počas celého filmu ojedinelý jav. Nie že by to Janíčko dostal naložené menej. Film je jasne R-kový, čo je dobre. Zoe si zas zablbla, dobre pre ňu. Film sa nedá brať vážne, ale to snáď od neho nikto ani nečakal. Napriek všetkým kladom musím priznať, že som dúfal v ešte väčšiu zábavu. Wirkola mal kopec dobrých nápadov, ale pár vecí akoby nedotiahol. Prišlo mi to ako pokus, či také niečo obstojí. (obstálo tržby: 83 mil aj s reklamou/250 mil. zisk) S radosťou by som si dal dal pokračovanie, ktoré už pôjde na plné gule. Zatiaľ 80%. PS: videné druhý krát. Bavil som rovnako dobre a začínam rozmýšlať, že by sa Gemma hodila na Laru Croft do pripravovaného filmu.