Pompeje (2014)

Začátek působí tak, že to točil nějaký kripl jako já, který se den předtím podíval na gladiátora a chtěl si udělat něco podobnýho. Začátek je prostě plochý jako talíř a jedno klišé střídá druhé, ovšem až do...no vlastně kde se to zlomí? Podle mě hned jak Kit unese tu svoji děvu na kopec. Odtud film začíná hrát na trochu lepší notu, filmař už se konečně našel a ví co vám chce říct. Jakmile se prostředí změní na apokalypsu tak to nemá chybu, po tom co bylo předtím je to výrazné zlepšení o sto procent. Řekl bych, že film paradoxně táhnou herci v čele s Kieferem, který umí šulínky zahrát lépe než klaďase, Kit nic nepokazí se svým 8-packem a Emily je dostatečně sladká na tu lávovou spoušť, ale jinak je to béčkový výplach nad kterým nesmíte přemýšlet ani vteřinu. Je to zkrátka vykrádačka těch lepších filmů, chvilkové zabavení a už při cestě z kina na ni rázem zapomenete, ale něco mi říká, že to mohlo dopadnout kurevsky hůř...

Amazing Spider-Man (2012)

Příběh je dán a z toho mohli tvůrci jasně vystupovat, navíc měli výhodu existence svého předchůdce, který prostě byl míň cool. Míň teenager, míň lamač dívčích srdcí a víc emocionální. Tenhle nový klučina je takzvaně stydlivý a určitě vzhledově zajímavější, ale prostě mi k tomu ani trochu nesedí. Emmička to však vytrhne, takže divák co má koule v pořádku je hned zaujat jejími fajn kostýmky víc než jakoukoli z dějových linek co tu jsou...a moc jich není. Vsadili na Bad-Connora-Lizarda a já osobně to vidím jako špatnou sázku, protože příběh o něm se má trochu jinak...ale co už. Ty puberťačky to nepoznají a hlavně že tam je ten sexy nerd-guy kterýmu ze zápěstí něco lítá...No co už, je to čistokrevný mainstream film který má pobavit masu a účel splnil. Stále jsem však přesvědčen, že jeho předchůdce je lepší. Každopádně silné tři.

Památkáři (2014)

Určitě nejlepší Clooneyho film.

Ranhojič (2013)

Co blblnete, tohle je snad klasická feel good žánrovka a prostě příběh z dob temna. Má sice temnější chvilky než zmíněné temno, ale nečuč na historii, vypni hlavu, nahoď popcorn a dívej se. Fajnová forma a obsah není zas moc sračka, takže spokojenost velká.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Meh...Walter má hlavně parádní kameru a výběry místa, pak dobrého Stillera, kterému jsem krásně sežral tu proměnu. Co se mi nelíbilo byla moc přeslazená atmosféra na konci, celý film se tomu tak pěkně vyvaroval a posledních dvacet minut to podle mě trochu zabilo. Zkrátka zase nádherná forma, ale obsah je až moc dětský a sentimentální.

Ona (2013)

Neskutečné herectví Scarlett...nevím kdy stačilo jen mluvit a rozdat přitom tolik emocí, tolik plnosti, vášně a paradoxně krásy...tohle byl její film a zvládla ho prostě neskutečně, děsím se českého dabingu. Phoenix podle mého jen velice zdatně sekunduje a je takovou šedou eminencí celého snímku a je jím záměrně. Usedlý knírek, zcuchané vlasy a "jen" rozmanitá osobnost neutěšeného intelektuála, který měl jen smůlu na holky(s třináctkou to ale posral jestli se mě ptáte..)...Film je řemeslně hezky světlý, uklizený, krásný, prostě vše je udělané tak, aby nic neodebíralo vaši pozornost od neskutečně uhlazené romance. Tímto filmem si me Scarlett dost získala a byl bych rád, aby brala jen takhle zajímavé role(Don Jon taky ušel) a trošku se nezahazovala těmi komiksovými kvaškami, které jsou sice fajn, ale už toho pro ni myslím bylo dost.

Ledová archa (2013)

Při sledování jsem si několikrát řekl WTF??!, což nebývá dobrým znamením u žádného filmu. Jako dobrý, beru že je venku zima a tak, ale to snad neznamená, že ty co přežili nacpu do vlaku a začnu s ním jezdit všude okolo, ne? Dále mi přišly úchylný ty bitky, nejvíc asi vagón plnej divných katů kteří neznají lepší zábavu, než si namočit kus sekery do kapra :DD. Taky teda ozbrojení stošedesátikiloví kluci proti podvyživeným hastrošům, převyšující ty chudáky počtem tak pět na jednoho si dávají klasicky přednost v tom, kdo půjde první a trpělivě čekají, až jejich kumpán v kápi padne za oběť...taky takový podivný, že? Prostě žluťasi jsou docela jiní v tomhle a to co oni pokládají za super zábavnou řezačku se mě zdá jako snímek člověka, který vylezl z léčebny s nevyřešenou diagnózou. A to, že tam nacpou pár americko-evropských herců to nemůže vytrhnout, i když musím přiznat, že to pomáhá. Má to i své světlejší chvilky samozřejmně, chvílemi mě to i bavilo, ale pak mě rejža vždy zkušeně vyvedl z optimismu a buchnul tam nějakou totální píčovinu...Celkem dám za tři, ale to jen kvůli tomu castingu a té lady v těch žlutých sauničkách.. :D

Vikingové (2013) (seriál)

Zezačátku pěkná skepse, pak jsem to na chvílu uložil k ledu, ale pak si to celé pustil znova a musím říct že paráda. Víc takových seriálů, kde se vám nenaskýtá žádná jiná možnost než mít rád toho blonďatýho padoucha, kterej to tam seká jak může. Exkluzivní casting se vám vreje do paměti.

Pozdravy ze spermabanky (2013)

Ale jo, tak co tomu chceš vytýkat... velkou přeslazenost nebo slabší první půlku, která tam ale musela být. No nevím, nějak mě to nedostalo jak asi mělo.

Hořící keř (2013) (TV film)

Pět za to že je to česká tvorba. Nemá obdoby a zatím chvíli mít nebude. První třetina to totálně zabije a to co následuje potom už je očekávaný komanč hnus.