V jako Vendeta (2005)

Revoluce v kostce...i s citovými chvilkami a dotěrnými existenciálními otázkami- to se ti prostě musí líbit.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

I kdyby to mělo těch hodin pět, pořád bych na to šel do kina. Kvůli Jenn, kvůli story. Story sice trošku pokulhá, ale po dobré jedničce co chceš vymačkávat z arény. Proto se tu 3/4 filmu bazírují na dialozích a budování atmosféry na hry, které už prostě moc překvapit nemůžou, když v jedničce bylo všechno. Jako Hobit, tenhle film měl být spojením mezi dvěma konci, ale já nevidím nějaký duchaplný vývoj postav :/. Místo aby se Katniss pořádně postupně nasírala, tak se až moc řeší ten jejich trojúhelníček. Přijde mi to trochu jak zklouznutí do tvajlajtu. Po jedničce trochu zklamání. A ten konec, tyjo to přece šlo udělat líp..

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

A ne a ne dát těch pět hvězd. Ono hodnotit každý film zvlášť je vlastně zvěrstvo, protože toto je trilogie a je třeba ji tak hodnotit. Je zde plno toho, co jsem vlastně chtěl, tj. akce, emocí, dialogů atd, navíc příběh plyne naprosto souvisle a nerušeně, tak, jak se na film podle knižní předlohy patří (kam se hrabe Harry P.). Vše je do detailu dotažené, zdálo se mi že každý použitý záběr je pecka. Když si tak film procházím, ani nenarazím na žádné extrémně klišoidní momenty, při kterých bych v tom kině ani nechtěl být. Navíc potěší i knihou nepolíbeného diváka jisté provázanosti, jako třeba Legolas ptající se trpaslíka na podobizny jeho nejbližších... zkrátka, parádní film a já na něm byl v kině, a za to jsem moc rád. Protože Jacksonovy akce jsou legenda. Nejen akce, z celého toho filmu cítíte, jak byl dělán s láskou a neuvěřitelnou trpělivostí ze všech stran. A pak je tady drak že...Nemůžu se dočkat, až se podívám na celistvou trilogii najednou, nerušen ročními přestávkami, díky kterým jsem zatím napůl slepý. Nemůžu se dočkat, až budu moci s klidným svědomím dát za pět a psát tady ódy na mistra Jacksona, jedinečného a mocného.

Kick-Ass 2 (2013)

Tady se mi chce kdoví proč být kritický...přijde mi to jako jednička víc pro amíky, takže víc levných nadávek, wtf momentů a krve. Hodně krve. Kurňa proč?? Jednička tohle nepotřebovala a byla perfektní..Jako je se na co dívat, Hitgirl trochu, ehm..dospěla, což je potěcha spíš pro to mužské oko, ale tím se ztratila trochu pointa ne? Jako ten příběh s tím dospíváním jsem trochu nepobral, prostě, na co jednička netrpěla, tj. na scénář a nápady, dvojce chybí. A to zabolelo..:( Sem se tak těšil..

Zmizení (2013)

Detektiv Loki, no prosím...jako dobrý, ale finiš mohl být lepší.

Elysium (2013)

Krásně natočené hovínko. Určitě se nedá říct, že je film předvídatelný. Určitě se zase nedá říct, že by vás překvapil. Tolika klišé se snad nedopouštěla ani největší sračka posledních pár let Now You See Me. Příběhově je to dobré tak první půlhodinu, pak se začnou dít věci. Napřed Matt přežije útok radiace, potom se zjistí že jakejsi lord na lince má u sebe smrtelně důležitý kód jen tak v komplu a následně v paměti a pak se to tam pokombí takovým stylem, že pán prstenů je proti tomu úterní výprava do obchodu. Trochu zamrzelo, těšil jsem se fakt hodně, ale bohužel...Download: http://thepiratebay.sx/torrent/9179642/Elysium.2013.1080p.WEB-DL.H264-BLUEBIRD_[PublicHD]

Rivalové (2013)

Po druhé projekci jsem se utvrdil, že je to nejlepší film letoška. Dobrá režie se moc nepozná, ale ta nejlepší ano. Toto je ten případ. Atmosféru z jednotlivých obrazů doslova sosáte a necháváte se jen nést, nepřemýšlíte co a jak. Jen čučíte. Skvělé herecké výkony, rovnoměrně rozložený příběh mezi dva hlavní aktéry a parádní vedlejší postavy (Margaery v roli sestřičky, Olívinka v roli manželky vystupují). Racing parts jsou umístěny do filmu tak, aby byly vzrušivé ale naopak není jich tam tolik, aby vás to přestalo bavit. Nejvíc se mi líbily ty flashbacky, fakt klasa. Hudba precizní (jako vždy od Žanka), scénář famózní a nekompromisně směřující ke konci, kde to skvěle vyvrcholí...Hodně potěší skutečnost, že se to opravdu stalo. http://www.youtube.com/watch?v=PkORYaMlWcA

Nejvyšší nabídka (2013)

Dobrý film...akorát co si jako žofré myslel, že taková mladá kočička bude chtít jen tak takovýho starocha..? Určitě vyleze a první co bude chtít je sex s obstarožním másličem, který by mohl být její tata/děda. To mu jako nebylo nic divný? No hnus...

V zajetí démonů (2013)

Dobré, není to nijak moc brutální ale přitom úderné..bravo.

Gravitace (2013)

Říkám si, jak se opovažuji dát filmu, u kterého jsem v určitých scénách opravdu nedýchal, pouze a jen nadprůměrné čtyři hvězdy. Ono tohle je film, který hraje na úplně jiné smysly než většina ostatních. Je to hlavně potěcha pro oko a když to řeknu hodně nadneseně, taková oslava digitalismu. Který je opravdu nadprůměrný a já si to užíval každou sekundu, hlavně koukání na obzor. Taky ve 3D, že ano...Ale kdokoli si tenhle film pustí doma v obýváku, začne vidět to co vy po týdnu, kdy se vám to rozleží v hlavě. A to hlavně až přímo hříšné nevyužití Žorže. Film stojí hlavně na Sandře a ona to ustojí, ovšem tam u ní je to takové vratké jako vždy, nebere to s jeho noblesou a lehkostí. Myslím si, že od scénáristů by bylo údernější, kdyby postavy nechali pohromadě, aby mohly trochu pokecat a my diváci si nechat přirůst k srdci i Cloonyse. Bohužel vsadili jen na vjemy a one woman show. Příběh je totiž velmi dobrý a k tomuhle přímo vybízí, borci jak kdyby chtěli jen ukázat co umí na komplu. Ano umí. Navíc ty pocity vystupovaly úplně skrze plátno, třeba Sandřin floating po prvním vlezu do modulu. Dat soundtrack. Zkrátka film velmi dobrý, zážitek excelentní, ale po bok velikánů filmu se nezařadí kvůli své lehké sterilnosti.