Špinavý trik (2013)

Ústřední čtyřka odchází s nominacemi, ale na nominaci byly jen dva výkony a to Amy a Bradleyho. However, scénář to zabil. Vše, kostýmy, krásu bab, noblesu chlapů, zabil špatný a nějak prazvláštně kombinovaný scénář. Příběh je celkem srozumitelný, ale zamotaný do obrovského klubka, které má být zábava rozplétat, ale neni. Potýkáte se s ambicemi a chtíči postav, přestanete se tolik soustředit na story a ke konci vás vyvrcholení ani trochu nezajímá jako to, jestli bude Amy s Chrisem nebo Bradleym...trochu škoda, podle hereckého obsazení jsem čekal bombu.

Thor: Temný svět (2013)

Podle mně nezvládnuté. Jednička byla stokrát lepší, protože si nechtěla hrát na těžkej kult, prostě doletěl mimozemšťan a chce se u nás řezat s dalšíma mimozemštanama. Tak jo, proč ne, do toho tam byla pěkná Natalie a Kat, celé to fungovalo a příběh se uzavřel. Pokračování si řeklo, že vlastně víme hovno o Asgardu a byla by škoda nám zase stokrát neukázat ten cool přenašeč a duhovej nezničitelnej most. Do toho zmrdsona Lokiho, kolem kterýho se dvojka nějak divně točí, protože pár pubertálních žen vyzdvihlo jeho velmi...ehm, herecké nadání. Zamotáme do té motanice ještě nějakou tu temnou sílu, přidáme záporáka a máme Marvel film. Který nefunguje. Chce ukazovat všechno, lásku, bratrský hate, rozpravy s tatíkem, mrtvou mutr, zabijáckýho elfa, napravení bratra, uvěznění bratra (nebo obráceně?), lítací kladivo, intergalaktický lodě, skrytý cesty přes skálu, zničení temných sil, věrný asgardský kámoše, konjunkci(nebo co) světů a teleporty a atd atd. Kdyby se to osekalo na polovinu, tak by byl výsledek lepší asi...Trochu zklamání!

Enderova hra (2013)

Meziplanetární socialismus a sentiment mi nesedí. Celé to prostě nefunguje, oproti knize asi sračka.

Seznamte se, Joe Black (1998)

Od začátku do konce víte, kdo je in charge a jak vám to chce prezentovat. Prostě příběh, 3 hodiny čítající, nezakopávající, jistý. Podpořený Pittem, který si střihl jednu z nejlepších rolí v životě. Muzika geniální, celý film podtrhuje a v těžších pasážích podrží. Skeptici šumí, ale nevím proč. Co chcete víc?

Plán útěku (2013)

Dobré, výborná žánrovka, ale nic, co by vám utkvělo v hlavě a přemýšleli by jste nad tím na záchodě. Kéž by všichni herci hráli tak dobře jak tito tři. Silné tři.

Don Jon (2013)

Silné 4. Film budí velmi slibný dojem, na to že je to debut už přeskočil většinu svých kolegů ve svižnosti a lehkosti vyprávění příběhu. Ten je velmi dobrý, kritizující morálku moderního světa, který je přesycen lidmi typu Scarlett...té jdou mrchy jednoznačně o hodně lépe než klaďasky. Těším se na další Jonovy počiny.

Perníkový táta (2008) (seriál)

U konce jsem brečel a chtěl naposledy vařit.

Cela 211 - Vězeňské peklo (2009)

Dobře zvládnutá žánrovka za silné čtyři. Taková jednohubka, hloubat nad tím dlouho nebudete, ale je dost dobrá.

Lásky čas (2013)

Na mě ne. Na mě není dost sladké nikdy nic a dokud to funguje, budu žrát i ten největší blábol pod sluncem. Zkrátka když si režisér napíše vlastní scénář, je to úplně něco jiného a přesně ví, co a jak chce ukazovat. V jistém směru dokonalý film, v tom skeptickém druhém ani náhodou. Nechte však skepsi doma, vemte přítelkyni nebo manželku za ruku a dívejte se. Curtis prostě opět zabil a budu vyhlížet jeho další počiny..Casting výborný!

Na život a na smrt (2013)

Typickej tříhvězďák. Jestli se to opravdu stalo tak jako ve filmu, tak pochybuju o příčetnosti amerických námořních složek, protože pustit jednoznačný tálibance zpátky do vesnice aby to tam vyzvonili kámošům není zrovna ten nejlepší nápad. Hoši to však moc neřeší...Když se to teda posere, tak každý z nich inkasuje v průměru čtyři střely a šlapou pořád dál, jak praví američtí hrdinové...Nechci znevažovat jejich džob, tvrdě si ho vydřeli a asi to jsou tvrdí hoši, ale když dostaneš dvě pecky do nohy a kulky ti tam zůstanou, už tu nohu asi moc nepoužiješ. Terminátor by zkrátka mohl závidět a možná i něco okoukat. I to co se týče padání ze skal, při kterém se každý z nich praští do hlavy stylem že by ti vytekl mozek, ale hoši jedou dál...No když teda spolkneš toto, tak naběhnou hodní arabáči a schovají potenciální hrozbu pro celou vesnici přímo ve vesnici. Poté za něj neváhají nasadit životy. Jestli se to takhle nějak opravdu stalo, tak teda klobouček před vesničanama...Příběh je klasická zdrhačka před bad guys, režie taky není špatná ale casting se nepovedl (kromě Axe alias Bena, ten tam působí jako záchrana pro všechny), hlavně co se hlavního aktéra týče. Mark se snaží, ale jakákoli postava která má víc duše a prostoru než na pár komediálních hlášek mu moc nejde. Ne všichni jsou jako DiCaprio, buď v klidu Marečku.