Divergence (2014)

Nevidím jedinej důvod proč ne. Je to zábavné, hravé, celkem dobrý casting. Hodně mi to připomíná Hunger Games, ale takové ve všech směrech béčkovější. Jako že Lawrencka je jedna jediná všichni ví, takže to bych z celého srdce a rád odpustil (nakonec ta bloncka nebyla špatná, žejo), ale celé je to na takový pěkný základ takové...plitké. Scénář (spíše kniha) je fakt asi dobrá, ale někdo to zas posral. Někdo tam zase musel dávat to svoje a to to napůl zabilo. Něco se děje a vlastně nic se neděje. Ta lovestory byla trochu přitažená za vlasy, stejně jako trochu urychlená proměna hlavní hrdinky. Ať je to jak chce, dvě hodiny a půl jsem se celkem bavil. Asi mám pro filmy tohodle typu slabost...No každopádně na Hunger Games to nemá, ti hrají extraligu kdežto Divergent hraje jen první. A ještě zlanaří chuděru Winsletku, která má takovou vrstvu makeupu, že by z toho proměnili 4 somálský holky na árijky.

The Wire - Špína Baltimoru (2002) (seriál)

Musíš se tím trochu prokousávat, ale jakmile to uděláš, nelituješ. Alespoň u prvních tří sérií..

300: Vzestup říše (2014)

Nechci být za gáje, ale toto teda zas taky ne...Jako když je nejlepší scéna filmu píchačka v podpalubí, je něco špatně..:D Vizuálně to není špatný, ale na mě je tam až moc krve a míň mozku. Totálně pošlou Xerxese do kytek, dají tam sexy ženskou, ukážou to samé co v předchozím filmu a to komixfighty se střídavým slowmotionem, přidají fajn kozy a jedem..žádná originalita, a to mě sere. Žádný plot twist. Srdce zahřeje jen Cersei, která si zase střihla královnu vdovu. Ale jinak, to co zdobilo předchozí 300, tu není. Prostě šit :(

Na hraně zítřka (2014)

Hej, fakt dobrý. Dobrá žánrovka, která neuhýbá sama před sebou jako ostatní, jede si svým vlastním stylem od začátku do konce a funguje to. Vše co mi na ní vadí (a není toho moc) je jen můj vlastní subjektivní pocit. Vadí je vlastně silné slovo, spíš chybí je lepší. Chybí mi teda trochu toho zadumání, trochu té psychologie..:/ Tak dobrý film s tak dobrými herci si prostě zasloužil trochu silnější scénář, s o trochu většími koulemi nejen pro akci a vtip, ale taky trochu toho obžerství pro mozek..Takhle se to vlastně zařadí jen mezi popcornové blockbustery, které jsou odsouzeny po pár letech k zapomnění a zapadnutí mezi ostatní. Ale ve svém žánru je to neviděná pecka, ve které funguje vše, co tam je.

NON-STOP (2014)

Celkem dobré, film, respektive scénář se drží až skoro do konce, ale pak se to zvrhne v takovou skoro akční komedii, kde tvůrci plánu vypadají jako totální buzíci. Trochu mě to naštvalo, protože do 3/4 to byl výborný film s dobře gradujícím napětím, ale prostě po vylití srdce cestujícím, kteří ho chcou zbít, jde film do kytek, není věrný tomu tragickému dosavadnímu vývoji. Cožpak musí vše zákonitě skončit nekompromisním Happyendem..? Casting však výborný a zase jsem po delší době viděl Julianne v nadprůměrné roli. Chuděra by si taky toho oscara už zasloužila, ale za tohle ho asi nedostane..

Tváří v tvář (1997)

Perfektní žánrovka s mixy psychologie...Jen ta kamera by mohla být trochu lepší.

3 dny na zabití (2014)

Tady se zase urodilo tolik filmových kritiků, až se mi z toho dělá mdlo...Kurva vždyť je to výborný. Bavil jsem se celý film, hlavně na hercích teda no...výborný casting a hraní, pak Amber.. :D. Ne fakt, hraje to na parádní oldschoolovou strunu, akce je přehledná, děj nepředvídatelný a nálada celkem uvolněná, která leckdy zklouzne do vtipu..Prostě kdyby tam hrál Schwarzík, tak všichni drží hubu a přikyvují jak je to fajn a jaký to je reborn akčního hrdiny blabla, ale když tam hraje tanečník s vlkama tak je hned něco blbě že...škatulkáři si prostě musí umět film zařadit jestli je to thriller nebo komedie nebo drama nebo sračka ale když jim to někdo docela slušně namíchá do koktejlu, tak se hned něco nelíbí...ještě že podobnými problémy netrpím!

Blade Runner (1982)

Když se povznesete nad to jak je to temné a jakou to má podivnou atmosféru, najdete výborný film. První hodina je sice taková vyčkávací, chce naladit a daří se jí to, druhá ukáže akční tvář filmu s neskutečně kultovními scénami, které určitě položily základ mladším snímkům...Je to fajn a myslím si že se mi film bude ještě víc líbit napodruhé.

Robocop (2014)

Viděl jsem před týdnem a skoro zapomněl o čem to bylo...to mluví za vše.

Jack Ryan: V utajení (2014)

Takové suché. Akce tam je, myšlenka taky a funguje to tak první hodinu, ale ten závěr je zpackaný. Všechny tyhle "béčkové" filmy tratí nejvíc na jediném, a to na scénáři. Ten je prostě slabučký a předvídatelný od začátku už, žádný zvrat nebo něco nečekaného...První chvíli to vypadá na dalšího Bournea, pak na MI a nakonec to skončí skoro u Supermana...škoda, casting tam byl a love očividně taky, tak si doháje vemte pořádný scénář a udělejte z toho trochu biják ne..?