Detektiv Martin Tomsa (TV seriál)

Krimi

Česko, 1994, 18x70 min

Marek Vašut, Michal Dlouhý, David Matásek, Petra Jungmanová, Jan Zvoník, Martin Havelka, Erik Pardus, Kateřina Brožová, Jiří Pomeje, Jiří Schwarz, Sabina Laurinová, Svatopluk Skopal, Luděk Munzar, Jaroslav Satoranský, Veronika Žilková, Ladislav Lakomý, Igor Bareš, Zdena Studenková, Josef Karlík, Milena Dvorská, Dana Syslová, Otakar Brousek ml., Šárka Marková-Brázdová, Jan Potměšil, Petr Štěpán, Jaroslav Dufek, Pavel Zatloukal, František Řehák, Jana Musilová, Jiří Datel Novotný, Jiří Pecha, Lada Jelínková, Jaroslav Rava, Markéta Hrubešová, Michaela Kuklová, Tomáš Hanák, Pavel Soukup, Veronika Jeníková, Petr Pospíchal, Jaroslav Kuneš, Zdeněk Maryška, Zuzana Slavíková, Petr Halberstadt, Martina Válková, Roman Slovák, Eva Tauchenová, Nikola Birklenová, Jiří Kodeš, Lída Vlášková, Lenka Jelínková, Kateřina Burianová-Rajmontová, Lenka Filipová-Kudelová, Miroslava Kolářová, Luboš Ondráček, František Derfler, Jan Kučera, Josef Bouček, Lubomíra Sonková, Tomáš Sagher, Aleš Zbořil, Josef Polášek, Jan Bidlas, Hynek Kubasta, Monika Maláčová, Ivan Urbánek, Jitka Sedláčková, Eva Matalová, Hana Houbová, Aleš Jarý, Karel Adam, Drahomíra Hofmanová, Eva Jelínková, Danuše Klichová, Karel Mišurec, Jiří Štancl, Monika Kobrová, Ladislav Suchánek, František Švihlík, Jan Novotný, Milena Šajdková, Miloslav Kopečný, Jindřich Khain, Karel Pospíšil, Václav Helšus, Karel Hoffman, Stanislav Fišer, Jana Ebertová, Taťána Schottnerová, Petr Jančařík, Pavel Leicman, Eva Vidlařová, Tomáš Mann, Stanislav Tříska, Kamil Halbich, Petr Pelzer, Anna Javorková, Alois Liškutín, Viktor Skála, Zdena Haláková, Daniel Dítě, Ondřej Mikulášek, Ivana Valešová, Marek Daniel, Milena Marcilisová, Vladimír Hauser, Václav Svoboda, Natálie Drabiščáková, Libuše Billová, Jiří Jurka, Ladislava Dujsíková, Jana Janěková, Ladislav Cigánek, Josef Jurásek, Simona Peková, Stano Slovák, Irena Visnarová, Jana Hrušková, Nela Boudová

Některé příběhy (ty, které byly velmi vážné) byly také výrazně nadprůměrné, ke konci seriálu to už docela nudilo a rádoby skandální scény, jako třeba "lesbická" scéna s Kateřinou Brožovou působily docela trapně, takže jako celek poctivé tři hvězdičky...(1.7.2003)

• Djkoma

Slušná podívaná na českou výrobu, ale celkově podprůměrné.(30.7.2005)

Průměrný krimi seriál s drsňáckým Markem Vašutem, který mi do role skvěle zapadl, ale o kvalitě jednotlivých dílů by se dalo dlouze spekulovat...........(15.9.2007)

• dobytek

Marek Vašut jezdí ve Fávu po Brně a vyšetřuje nejrůznější (obvykle dost nezajímavý) případy. Jinak celej seriál je jako na houpačce. Některý díly jsou celkem dobrý, jiný jsou úplně o ničem, Vašut někdy překvapí a jeho role se mu dá dokonce věřit, ale v další scéně působí jak zhulenej, ve vedlejších rolích se střídaj celkem schopný herci a naprostý amatéři, atd... Dneska je to akorát takový zajímavý připomenutí dob nedávno minulých.(4.1.2007)

• Le_Chuck

Toto je tak zlé, že je to až dobré a človek s údivom sleduje čo sa to motá na obrazovke za karikatúru (sorry Marek) a aké nezmysly tam porába. Keby som mal vymenovať, čo všetko tam je zlé, tak by to bol tak dlhý komentár, že by asi krachla celá databáza a všetkých 13000 uživateľov by mi išlo po krku. Naozaj veľmi zábavný Ed Woodovský šit! Vrelo doporučujem!!!(15.4.2004)

• gudaulin

V době uvedení, tedy v první polovině 90. let ještě snesitelná záležitost, kde paradoxně největším kladem byla přítomnost Marka Vašuta v hlavní roli neohroženého detektiva. Jinak jde o lacinou a v některých dílech i ze scénáristického hlediska hrubě nedodělanou práci. Za tři nejpovedenější příběhy nechávám dvě hvězdičky, ale dnes bych patrně byl přísnější a jednu ubral. Celkový dojem: 30 %.(10.8.2008)

Kdys jsem seriál sledoval docela rád a ani po jeho repríze se u mě nic nezměnilo. Samozřejmě že to není nic převratného, ale nezaslouží si ani, aby se na něho házela jen a jen špína. Marek Vašut je poměrně civilní a do role mi seděl. S ostatními herci je to různé, těch tragických bylo rovněž hodně. Co mě ale zaráží, jsou obrovské rozdíly mezi jednotlivými díly. Některé jsou skvělé (díl Bratři je přímo vynikající), jiné zase nestojí za nic. Ale i tak se jedná o jeden z novodobých současných krimiseriálů, který stojí za pozornost, je však, stejně jako třeba "Černí andělé", silně nevyrovnaný. 50%.(3.7.2008)

• sepp

Na konci devadesatych let se na to jeste dalo koukat a byla to dobra oddechovka, dnes pusobi tento serial smesne a tuctove.(4.9.2003)

• Niktorius

Čecháčkovský pokus o akčnější detektivní seriál s tvrďákem v hlavní roli..Achich ach..Trapné až je mi z toho stydno...(6.12.2007)

Navzdory tomu, že tento cyklus není příliš dobře hodnocen, dávám téměř plné hodnocení. Na sérii příběhů soukromého detektiva Martina Tomsy mě zaujalo hned několik věcí. Líbí se mi prostředí - Brno, postavy - Marek Vašut, samotné příběhy,Škoda Favorit a také to, že se jedná o počin, který ukazuje případy z moderní doby. Nehodnotím z hlediska kriminalistického (reálnost vyšetřování, atd.), režie a hereckých výkonů. Nerozumím tomu, tak proto jsem bral v úvahu jen mé osobní pocity.(10.11.2006)

• LiVentura

Kravina na druhou říkám upřímně, napodobení něčeho, co jsme tu tehdy neměli a nemohli ani a snad ani mít nebudeme, sice amerického stylu života.... Pánové tvůrci si asi šlápli na vlastní nosy, že neucítili, co točí.!!(8.8.2008)

• WANDRWALL

Dobrá příležitost, aby si i herci z Brna, Zlína, Uh. Hradiště vydělali nějakou kačku.(6.9.2010)

Seriál o Martinu Tomsovi je záležitost, na kterou se dá pohlížet minimálně ze dvou úhlů pohledu. Na jedné straně jsou zajímavé věci a klady - mezi ty se dá vcelku jednoznačně zařadit charismatický Vašut a zápletky některých (ale opravdu jen některých) dílů. Ty totiž vycházejí z českých reálií 90. let a slušně reflektují tehdy se nově objevivší typy zločinu (vydírání podnikatelů, padělání dokladů). Na straně druhé je bohužel prkennost některých herců, rádoby drsnost, nedostatek financí na natočení akčních scén, které pak mnohdy působí až jako nechtěná parodie a u části seriálu i dost kostrbaté zápletky a dialogy. Suma sumárum jsou z toho slabší tři kousky, což na českou tvorbu fakt není špatné. Zajímavost: Část scénářů k seriálu (těch lepších, řekl bych) psal zkušený kriminalista Miloslav Jedlička, který mj. vytvořil hodně zajímavé (a hodně drsné) stránky Muzeum zločinu. Pokud vás zajímají zločiny a zločinci, rozhodně na ně jukněte - nechybí tu taková esa, jako Kajínek, orličtí vrazi, Ivan Roubal, ale třeba i Čikatilo. A koneckonců ani sám Tomsa :-)(11.7.2008)

Většinou mne bavilo spíš kouzlo nechtěného, ale ono i to neumětelství tvůrců seriálu dovede diváka přitáhnout k obrazovce, aby zjistil, zda další epizoda bude stejně slabá jako ta minulá. A některé díly (třeba "Veronika" - to je ten s "Éos" a její matkou, coby obětmi zločinných přátel) jsou doslova k popukání. Mimo to - Marek Vašut je přece jenom sympaťák a tak mi z toho vychází čistý průměr. Nesmrtelná hláška: "TO BYLO KECŮ VO NĚMCÍCH A JAK JSME DOPADLI? TEĎ TADY MÁME KRETÉNA ZASRANÝHO BARVAMA!"(11.8.2007)

A mně se příběhy detektiva Martina Tomsy náhodou líbily. Předně se natáčelo v Brně případně jeho blízkém okolí a tak jsem v seriálu poznal celou řadu mně známých míst od klubu Brooklyn až po hotel kousek od mého paneláku, který se už mezitím stačil několikrát přejmenovat. Celkem s přehledem to Marek Vašut zvládal a role mu skvěle sedla. Případy sice smyšlené, ale točené celkem autentickou formou. Mě to bavilo víc než současné seriály ve kterých se dobrá dějová linie, narozdíl od tohoto, ani nevyskytuje. Zvláštní, že ten seriál ve své době zaznamenal velkou sledovanost a tady se nelíbil. Přemýšlím, kdo se tedy na něj díval, když vznikly dvě řady a točilo se několik let. 80%(12.6.2012)

• Blofeld

Vašut je celkem v pohodě, ale tenhle seriál mi přišel dost podprůměrný. Snaha přesadit detektivní drsnou školu do Brna nějak nevyšla...(2.4.2005)

• IllIlIlIIl

České krimi...(14.11.2008)

• argenson

A tu jednu hvězdičku pouze za scénu, která se točila před naším barákem.(24.2.2013)

• Orlau32

Bez vůně a šťávy, ale hlavně bez veškerého napětí !(28.9.2010)

Je to tak zlé, až je to dobré. Vážna paródia na všetko detektívne a akčné.(5.2.2010)

<< předchozí 1 2 3 4 5