Rituál (1973)

Horror? Krimi? Muzikál? Podle mne docela podařená černá komedie o netolerantním pánbíčkářském troubovi, neschopném akceptovat cokoli, co nesedí do jeho vidění světa a který za to dostane pořádně za uši. Pravda, filmu by za prvé slušelo alespoň o deset minut prokrátit a kopii lépe zrestaurovat (vím, že negativ shořel, ale film místy vypadá jak z deset let staré ohrané VHSky). Každopádně ostrov Summerisle je jedním z filmových míst, kam bych se rád někdy podíval (druhým je Montypythonovský hrad Anthrax)

Stmívání (2008) odpad!

Stmívání - psychologické drama o dívce, která si musí vybrat mezi zoofílií a nekrofílii.

Kdo přežije - Panama (2006) (série)

O dost slabší než Guatemala, zvlášť díky nepříliš zábavným soutěžícím (snad až na blázna jménem Shane) a absenci pořádného padoucha. Celý slavný Exile Island je zajímavě a strategicky použitý pouze jednou - těsně před spojením. Podprůměrná série.

Alenka v říši divů (2010)

Já jsem Alenka, ale ne ta vaše. Zvláště ne ta hloupá Disneyova přeslazená pohádka.

Kdo přežije - Guatemala (2005) (série)

No hurá, konečně je má láska "Kdo přežije" zpátky na českých obrazovkách...

Hvězdný prach (2007)

Inu, předloha je nedostižná a scénárista neměl úplně šťastnou ruku, na to, co z ní ponechat a co vyměnit. Že odpadne prolog o Tristanově otci (tedy až na první dvě minuty) je pochopitelné, horší je zcela překopané finále v duchu nejhloupějších závěrečných hollywoodských soubojů. Konec v duchu "žili šťastně až do smrti" je zcela proti duchu knížky, tamní hořkosladký konec dával mnohem větší smysl. Matthew Vaughn sice příjemně jiskří nápady, a třeba část se vzdušnými piráty (s geniálně využitým Offenbachovým kankánem) je pětihvězdičková, ale pomalý začátek a potroublý konec ruku v ruce s dost špatnými efekty film sráží. Škoda, od čtyř hvězd ho dělilo málo, herecké obsazení i režisér by si ho zasloužili, ale bohužel.

Transformers 3 (2011)

Dvě a půl hodiny koncentrované nudy. Postavy se jedna jako druhá chovají debilně , roboty člověk od sebe nerozezná, akce je neskutečně málo a i ta trocha je neskutečně nudná a nepřehledná i bez dynamického střihu. Humor trapný, herci špatní, Malkovich trestuhodně nevyužitý, hudba nevýrazná. Pravdou je, že rozpočet je přece jen vidět, jeden robot (tuším Shockwave) docela nápaditý a scéna na téma "přítelkyně hlavního hrdiny ohrožovaná mechanickými chapadly" svou nechtěnou pitomostí rozesměje. Jedna hvězdička - přeci jen na odpad je vizuál docela pěkný. A ještě abych dodal - dabing je velice slušný, škoda ho pro takový film.

Kung Fu Panda 2 (2011)

Kung Fu Panda akčnější, temnější a vtipnější.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

"Přátelé" pro novou generaci? Tenhle popis naposto sedí - je to stejný neurážející průměr ale zdaleka nic, co by mi trhalo bránici od začátku do konce. Upřímně, celkově mi uniká kult okolo těchhle nových seriálů.