Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

TBBT? GTFO. Přehrávaná nevtipnost o nesympatických geecích.

Batman a Robin (1997)

Hloupé a plné laciných hlášek na efekt? Určitě. Ale přitom pořád zábavné a příjemně překypující bizarními nápady a citacemi. Rozhodně je mi symptatičtější komiksově ujetá a překombinovaná Schumacherova vize, než Nolanova postmoderní pseudorealistická emo-nuda.

Osudový dotek (2004)

Taky vás jako mě někdy napadlo, jak by asi vypadal váš život a životy ostatních, kdybyste se v osudové chvíli zachovali jinak? Tenhle film vás ujistí že by určitě o moc lepší nebyl. Chválím a poslední hvězdu možná přidám při dalším shlédnutí.

Shrek Třetí (2007)

Tříhvězdičkový film, stejně jako dvojka, ale z jiných důvodů. Dvojka měla slušný příběh a nápad, ale nedostatek vtipů a přebytečné množství rádobyromantiky. Příběh trojky by se dal shrnout do dvou vět, a chybí v něm nové zábavné postavy (hollywoodský loser-sympaťák Artie nudí, senilní Merlin je dobře vymyšlený ale špatně využitý), ale gagy docela příjemně srší a sladkobolný patos se díky bohu nedostavil. Jistě, bývalo by to chtělo méně místa pro Artieho a více pro akční princezny či záporáky, stejně tak dotáhnout některé nápady (ze záměny těl je vyždímaný jen jeden dobrý gag, stejně tak na škole by se dalo najít víc způsobů, jak potupit slaďouška Artieho), ale film příjemně utekl, pobavil - a víc jsem od něj nečekal.

Pokoj (2003) odpad!

Oh hai CSFD. Totální brak beze smyslu, který působí jako cenzurované porno křížené s telenovelou. Nic nedává smysl, scény na sebe nenavazují, dialogy vysloveně bolí a hlavní hrdina vypadá, mluví a jedná jako permanentně zhulený (a to je prý abstinent). Sračka, která je tak špatná, že ani není vtipná. Číp-číp-číp-číp.

Zabijáci lesbických upírek (2009)

Naprostá, absolutní a totální hovadina. A to v tom nejlepším slova smyslu. Perfektní parodie klišé upírských filmů s nadmíru sličnými protivnicemi a kanonádou geniálně vyšinutých gagů. Moje oblíbené scény jsou upírka se sekerou v hlavě a zrcadlový souboj.Co říci závěrem? Snad jen velice hlasité: Jaaaaaaaa!

Sám v temnotě (2005) odpad!

Pane Bolle, smekám. Natočit film, který se z velké části odehrává ve tmě a za blikání světle bez špetky atmosféry, je téměř nadlidský výkon. Taktéž scénář asi nepsal člověk, podezírám Vogony, že se vykašlali na poezii a dali se na scénáristiku. Stručně řečeno - filmový ekvivalent dělení nulou.

Ve jménu krále (2007)

Výborně. Uwe se nám zlepšuje. Už například pochopil jak někoho zabrat, aby mu neusekl kus hlavy. Dokonce i atmosféra se čas od času dostaví. Jenomže to by nebyl Uwe Boll, aby nevykrádal nějaký jiný film (Pán Prstenů, kam se podíváš) a neprocpal do filmu alespoň jednu trapnou nepadnoucí manýru(rádobyefektní zpomalovačky). Akční scény jsou pak nepěkně chaotické a scénář, i když má světlešjší místa, se občas blýskne dokonale retardovaným momentem (král asi zapoměl, že ho otrávili). Každopádně překvapivě sledovatelné a tři čtvrtiny vizuálu jsou pastvou pro oko.

Griffinovi (1999) (seriál)

Griffinovi aneb Simpsonovi potkávají Monty Python. Chytrá, ale přitom kouzelně na hlavu postavená groteska, která se nesnaží o žádné morální ponaučení - a to je správně. P.S. Přemoudřele přisprostlý South Park si strčte někam. P.P.S. Český dabing je docela povedený, vadí mi jen málo herců na vedlekší role.

Zloději času (1981)

Terry Giliam z řetězu puštěný a hrající si jako malé dítě. Jako malé, správně škodolibé, dítě. A tak to má být.