Playgirls II (1995) odpad!

Je to strašný. Ne téma, ale jakým způsobem je to vše podaný. Tenhle film představuje to nejhorší z devadesátek, a pěkně naakumulované v jednom. Mimochodem šlo to tenkrát i do kina a mělo to velkolepou reklamu... Brrr. Proč by to měl někdo vidět: Třeba kvůli těm vycházejícím jakoby hvězdičkám, pro které to byla buď labutí píseň, nebo pak hrály už jen druhořadé štěky v dalších podřadných filmech, a nikoho už nikdy nezajímaly. Chtěl jsem dát původně 1 hvězdičku za tu Amigu (počítač šéfový), ale nakonec ubírám na 0.4 hvězdičky, takže zaokrouhleně i tak odpad.

Kód 355 (2022)

Lepší by bylo, kdyby z toho udělali špionážní komedii rovnou, než aby z té neskutečné slátaniny mimoděk vyplynula. Slepičí sněm je ta nejméně závadná část filmu.

Slepičí úlet (2000)

Geniální animovaný úlet, u kterého nedáte vaší bránici vůbec odpočinout. "Já říkal, že ty slepice kují pikle".

My (2019)

Asi v tom měla být nějaká hlubší myšlenka, ale já ji nenašel. Jen jsem celý film nechápavě kroutil hlavou, kdo něco takového mohl vymyslet. Jako divný horor pro děti to asi trošku funguje, jinak je to blbost se vším všudy, i s herci. Pokud byl v zárodku vážně nějaký převratný nápad, tak se vůbec nepovedl.

Voyagers - Vesmírná mise (2021)

Moc sci-fi tam není, pominu-li krátký výlet do vesmíru při opravě lodi, a jeden pohled z okýnka na cizí planetu. Třeba podobný Pandorum se mi líbil mnohem víc. I jako sociální drama je to spíš průměr.

Řeka (1984)

Vůbec jsem netušil, že Gibson hrál i v takovém sociálním dramatu. Některé scény tam jsou naprosto skvělé. Demonstrující a plivanec, slitování nad srnkou, a další. Jen škoda, že zub času trošku ubral těm ostatním. Třeba zničení sádrového modelu za jistě nepředstavitelné prachy, to by v reálu asi jen tak neprošlo.

Párty Hárder: Summer Massacre (2022)

Tak jo. U prvního dílu jsem ještě občas nadzvedával obočí, nebo možná potřebuju jen delší čas na strávení. Ale o dvojce už můžu 100% říct, že je lepší než legendární Klub sráčů, ke kterému má asi nejblíž. Prostě naprosto nekorektní, kanálový a hlavně análový humor, dávání hlaviček fotrům před jejich děcky, hajlování na veřejnosti, vytuzení Multiply na ultimátní "kundolap", a hlavně celá řada hlášek, z kterých jsem se úplně řezal smíchy. Jsem rád, že máme českou kanálovou kultovku, a jedničku si budu muset určitě ještě jednou skouknout. Řezník je borec :-)

Případ DeLorean (2018)

Vícevrstevný film, u kterého jsem si nejdřív nebyl jist, jestli je to komedie, soudní drama, rodinný film, jestli v něm nebudou souboje drogových mafiánů, automobilových magnátů či ještě lepší perly. Nakonec si mě svým zvláštním pojetím vyprávění získal, dozvěděl jsem se zajímavou historii o jednom z pro mě do té doby nejtajemnějších aut, které jsem vídával v některých starých filmech, a taky o jeho kontroverzním stvořiteli. Mimochodem umělá brada reálného pana DeLoreana byla vážně velmi vtipná, zkuste si ho vygooglit :-))) Neodpustím si poznámku k ČSFD: Obsah podrobně vyzrazující půlku filmu od TV Nova, to je čiré zlo, zlo a zase jen zlo. Díkybohu jsem ho před shlédnutím vůbec nečet.

The Last of Us - Když se ztratíš v temnotě (2023) (epizoda)

A mám si teda tu hru zahrát, a sehnat si kvůli ní i plejstejšna? Abych pak konečně pochopil to nadšení recenzentů i článků všude, kam se podívám? Mě ty béčkové efekty z nějakého zapadlého předměstí moc nepřesvědčily. Ani herecké výkony. Ani příběh. Měl jsem u toho problém neusnout, a pár scének jsem si musel přetočit, abych pochopil, o čem to tam ti divnolidi sakra žvaní. Jo a k té hře: Kdysi jsem ji přece jen chvilku hrál, u kamaráda na PS4. Tvrdil, jak je to bombastické, se super příběhem. Měl jsem u toho problém neusnout...

Šmoulové (1981) (seriál)

Pro ty kdo nepamatují, tak Šmoulové v ČST působili v době uvedení jako zjevení. Všichni rákosníčci, Maxipsové i Včelka Mája se proti nim mohli jít najednou zahrabat. Komunistické Československo zahltila epidemie západních Šmoulů, vycházely i komiksy, a soudružky učitelky nám dětem o výtvarce rozdávaly skici Gargamela, Taťky Šmouly i Šmoulinky, ať máme podle čeho kreslit. Viděl jsem nějaké další verze, ale ta původní je stejně nejlepší, a rád na tu dobu vzpomínám.