Sherlock Holmes (2009)

Velmi akčně zpracovaný Sherlock. To, co na tomto filmu považuji za nejzajímavější, jsou hlavně dialogy a poněkud odlišně pojatý osobní vztah Holmese a Watsona. Novátorské pojetí boří zažitou stylizaci všech ostatních zpracování, ale naštěstí je velmi atraktivní a i když se posunuje trochu směrem James Bond, přesto si myslím, že ho většina diváků ocení. Krom toho je vizuálně přitažlivě zobrazen Londýn přelomu století, i když z některých scén kouká počítačové zpracování. Už se těším na další pokračování.

Rychle a zběsile 2 (2003)

Nabušená auta a nějaký takový jakoby příběh vytvořený podle hollywoodské šablony. Proč se na tenhle film dívat není určitě kvůli příběhu, ale kvůli honičkám, kaskaderským kouskům, pěkným holkám, camaru a chargerovi že začátku 70. let. Někdo možná uslintává nad vytuněými japonskými paštikami s povozky podsvícenými modrým neonem, ale tuto kratochvíli já nesdílím a rád ji přenechám osmnáctiletým floutkům. Čím víc se jich za film rozmašíruje, tím líp.

Občan Havel (2007)

Tak jsme si k uctění památky největšího současného Čecha pustili tento dokument. Neříkám, že to nebylo zajímavé, ale tak nějak mi chyběla ucelenost. Přišlo mi, že film skutečně hodně trpí tím, že jej jeho autor a režisér neměl možnost dokončit a že druhý režisér, který to převzal po něm, prostě už neměl a nemohl mít tu původní vizi. Jinak snímek se jmenuje "občan" Havel, ale měl se spíš jmenovat "prezident" Havel, protože mapuje Havlovu část života v té době, kdy se věnoval prezidentování. Nic před a nic po. Samozřejmě chápu, že slovem občan chtěl autor naznačit, že se díváme do zákulisí, a ne na oficiální stránku, ale stejně, chybělo mě víc backgroundu.

Poslední zůstává (1996)

Problém tohoto filmu je, že mu nevěřím. Drsňák Bruce vystřílí v klidu celej lokál a ani jeden z pistolníků ho ani neškrábne. Jó, hezky se na to občas kouká, frajírek, co to má všechno na háku a tváří se drsně, všechno ví, všechno zná, je mu jasný, jak se zachová protivník a že když se pak otočí zády, že na něj nikdo nevystřelí. Ale přijde mi to už trochu moc přepálený. Fakt na Divkém západě existovaly takovéhle osady? Fakt se tam takto žilo? Městečko, kde žijí dvě mafiánské bandy, jeden šerif, jeden pohřebák a hospodský, ke kterému nikdo už 2 týdny nepřišel? Proč tam všichni jako zůstávaj? No nic, podívaná na jeden večer a zapomenout.

Hranice života (2005)

Dávám čtyři hvězdičky a nepochopil jsem to. Přesto mohu prohlásit, že se mi tento zvláštní film líbil. Trochu připomínal Davida Lynche, to hlavně tím, že vlastně nevíte, proč se co děje a kde teď zrovna jsme, v čí hlavě, v čích představách anebo je to realita? Proč to ale nedává smysl? Ale nemůžete se od toho odtrhnout. Konec nabízí sice nějaké jakoby rozuzlení, ale tak nějak jsem si to dohromady nedal. Možná ani tvůrci neměli jasnou představu, jak co chtěli filmem říct, a je na divákovi, aby si to podle sebe nějak přebral. Každopádně doporučuju a asi si to dám znovu.

Catfish (2010)

Velmi zvláštní film o tom, jak se někdo dokáže virtuálně přetvářet a přitom neztratit přehled o tom, co kdy komu řekl a co je co. Do první půlky je rozjezd, pak začíná vyšetřování toho, co se dá zjistit po internetu a telefonem a nakonec následuje rozuzlení záhady, které je možná trochu chvílemi trapné, ale nakonec velice zajímavé, možná až smutné. Každopádně je to nezapomenutelný snímek, natočený za velice málo peněz, což mu neubírá na napětí.

Constantine (2005)

Zase jeden dobře zfilmovaný komiks s výbornou kamerou, atraktivní scénou a dějem, co má spád. Výborný archanděl Gabriel, moc povedený až skoro sympatický Lucifer a tradičně slizký posluhovač pekla. Jo, a dokoukejte titulky do konce, ve finále je ještě jedna přidaná complete happy end scéna

Červený trpaslík - Zpátky na Zemi (2009) (série)

Dávám 3 hvězdičky z úcty k původnímu červenému trpaslíkovi, ale upřimně, byla to jedna ze slabších "epizod". Nejvíc mě štvala ta ruska s protivným přízvukem. Párkrát potěšily docela přesně remakované scény z mého oblíbeného Blade Runnera, ale při všechno mi to přišlo tak trochu uměle naroubované.

Rychle a zběsile (2001)

Konečně jsem pochopil, kde se vzala inspirace pro různé díly Need For Speedů a proč si někteří tuneři zdobí své japonské sporťáky zrovna tak podivným způsobem. Film jsem tedy poprvé viděl po 10 letech od natočení a dnes tedy nemůžu moc ocenit tehdejší přínos. Takže aspoň k ději - trochu Bod zlomu v automobilovém prostředí. Kromě toho honičky na opuštěné highway, přepadání kamionů naložených spotřební elektronikou a nelegální drag races v naprosto bezduchém stylu rovně a občas stisknout nitro.

Top Gear: Apokalypsa (2010)

Top Gear mám moc rád, ale tohle byla tak trochu slátanina. Připadá mi, že se autoři slušně zhulili a pak začali vymýšlet scénář. Některé momenty byly hodně vtipné, například se mi líbily závody, kdy každý ovládal soupeřovo auto. Ale jinak mi přijde většina řadových topgearů lepších.