• Krátkometrážní

Argylle: Tajný agent (2024)

Je to zábavné, napínavé, zdánlivě klasická variace na Muže z Acapulca, ale to není to hlavní. To hlavní je překrásná Bryce Dallas Howard (spoiler). Marketing si tentokrát hraje hru naprosto nezávislou na skutečném filmu. A fakt mám radost, že to není další Kingsman. Protože Bob Saint-Clare je jen jeden. #čsfdprojekce

Čtyřlístek (2024) (seriál)

7/7 Co říci závěrem? Na pravidelný seriál Čtyřlístku jsem se těšila od roku 1992, kdy na zadní straně 200. čísla vyšla reklama na Fifinku jakožto hvězdu OK3. Od té doby vyšel první třídílný pokus a dva filmy určené pro kina. Styl se v průběhu let změnil, z původně zábavného komiksu, který mohl číst každý, se definitivně stalo čtení jen pro děti. A hlavně zemřela Ljuba Štíplová. Dědictví příběhů manželů Lamkových už není tak geniální, ale je pouze dobré. Hlavní příběhy Čtyřlístku začali psát od roku 1992, když se předtím osvědčili jako autoři Káti a Škubánka v 80. letech. Hana Lamková si později přibrala ještě Matyldu. Vzhledem k tomu, že nový seriál je opět dílem režiséra Žabky, který dělal už předchozí filmy (přičemž druhý byl povídkový), výsledná podoba není kdovíjaké překvapení. Člověk musí prostě přijmout fakt, že je to tvorba pro ČT:D. Pokud chceme sledovat něco dospělejšího a přesto spojeného se Čtyřlístkem, je tu Anča a Pepík.

Django (2024)

Tohle jsem si chtěla otestovat na projekci s cílovkou, takže Divadlo Horní Počernice byla jasná volba. Sál ze dvou třetin plný, domácká atmosféra, ve foyer občerstvení. Koncept dokumentu o Jandovi s Jandou navodil domácí atmosféru, takže se zpívalo a komentovalo nahlas. V multiplexu tohle člověk nezažije. Malířová Špátová své medailonky tvoří s láskou a pokorou, nepřehání to s kritikou, ani netlačí na pilu. Díky své průpravě zná svého diváka a ten tandem zkrátka funguje.

Game Story (2024) (seriál)

10/10 Koncept cyklu je samozřejmě fajn, bohužel ty mikro epizody jsou fakt jen letem světem. Mnohem víc prostoru má rádoby retro grafika a celý ten feeling ve stylu sice vůbec nevíme, co ti hosti říkají, ale dáme jim aspoň jeden vstup, protože my v ČT jsme cool. Potenciál obrovskej, výsledek klasicky nevyužitej. A to říkám jako pamětník.

Kaskadér (2024)

The Fall Guy je čistá filmová zábava. Koncept vychází ze stejnojmenného osmdesátkového seriálu, proto i dnešní film pomrkává nostalgicky po té tehdejší estetice. Film ve filmu, který tu štáb točí, jakoby z oka vypadl dobové sci-fi Metalstorm: The Destruction of Jared-Syn. Každopádně dnešní zážitek bohatě vytěžil z celé té směsi laskavého pohledu do zákulisí, současně vyhajpovaného charismatu Ryana Goslinga (schválně, kdo má dneska větší sexy kredit, Ryan nebo Jason Momoa?) a insajderského pohledu na formální vtípky, kdy i střih, montáž a celá mizanscéna reaguje na popkulturní odkazy v dialozích. Pro cinefily je to plnohodnotný zážitek, ale ani ti diváci, kteří si půlky referencí nevšimnou, si to v klidu můžou užít. #čsfdprojekce

Krematorium - Strejda Jirka (2024) (epizoda)

Relativně příjemná úvodní epizoda. Divadlo Mír je kategorie sama pro sebe, ale pořád jsou lepší, než seriály, které točí parta kolem Bendiga.

Krotitelé duchů: Říše ledu (2024)

Ghostbusters č. 5 příjemně navazují na Afterlife. Spenglerovi se v mezičase stali plnohodnotnými krotiteli duchů a pokračují v newyorské tradici. Děcka povyrostla, Dan Aykroyd, Bill Murray a Ernie Hudson dostali zase trochu větší prostor a fungují s novou generací bok po boku. Přímočaré, nekomplikované, pohodové pokračování. #čsfdprojekce

L.O.L. Surprise! Family (2024) (seriál)

Nový seriál LOL / OMG je zaměřený na nové podnikání Candylicious, což kopíruje linii fashion dolls Sweet Nails.

Málo mě znáš (2024) (seriál)

3/3 Samozřejmě, že jde primárně o doplněk k seriálu Iveta. Ale zároveň je to vcelku dobrý medailonek. Když už klasický koncept archivní prostřihy + mluvící hlavy, tak tohle není špatný výsledek. Hovoří vcelku pestrá směs spolupracovníků, pamětníků, fanoušků. Na téma Ivety Bartošové už vznikly mnohem horší střiháky. A ten konec je výborný. Nemá smysl se znovu patlat v těch bizárech posledních let, důležitý je nahlas říct, že kvůli mediálnímu cirkusu tady v přímým přenosu utýrali člověka. Trvalo to 10 let, než to zaznělo takhle na tvrdo.

Opičí muž (2024)

Dev Patel se etabloval v nové tvůrčí roli a je jasné, že s ním může být počítáno v budoucnu i na jiných, než jen na hereckých pozicích. Tím svou roli Monkey Man splnil. #čsfdprojekce