Zápisník jedné lásky (2004)

Pěkný film, i když přeslazený až hrůza a nereálný. Hvězda navíc, protože Rachel McAdams, tohle děvče opravdu můžu (i když nejhezčí je jako černovláska :) )

Protivný sprostý holky (2004)

Docela mě to bavilo, i když na laťku nastavenou Mezi námi děvčaty to nedosáhne. Ze třech na čtyři hvězdy jsem šel proto, že se v jednom filmu sešly mé dvě oblíbenkyně Lindsay (v té době byla prostě nádherná, škoda, že se z ní vyklubala taková píča) a Rachel a taky za postavu ředitele školy, jehož *Tak na tohle nemám.* pro mě bylo nejlepším momentem filmu.

Žába k zulíbání (2002)

Ano, je to pakárna. Strašná. Seděli jsme jednou se spolubydlícím na bytě, chystali se učit a začínal tenhle film. Skončilo to tak, že jsme se dodívali až do konce a smáli se tomu jako blázni. Dílem těm vtipům, dílem tomu, jak je to všechno uhozené. Navíc je tu Rachel McAdams. Pod tři prostě nemůžu.

Mezi námi děvčaty (2003)

Velice příjemná a vtipná komedie. Původně jsem chtěl dát čtyři hvězdy, ale když jsem se zamyslel, nad čím jsem se v posledních letech pobavil tak, jako nad tímhle dílkem a vyšly mi jen Škola ro(c)ku a Vybíjená, tak jsem hodnocení posunul k pěti. Škoda, že takových filmů se netočí víc, to už scénáristé vymřeli? No možná spíš hrabou peníze v seriálech. Každopádně Jamie Lee Curtis předvádí opravdu koncert a Lindsay ji nejen zdatně sekunduje, ale v té době byla taky ještě k sežrání.

M*A*S*H (1972) (seriál)

Všechny díly sice na pět hvězd nejsou (ale to u žádného seriálu), ovšem jako celek si to plné hodnocení vyslouží s prstem v nose. A proč? Protože je v současné době velmi osvěžující podívat se na seriál, který je vtipný, aniž by zároveň nebyl naprosto nereálný, čímž nemyslím scifi nebo fantasy, ale moderní sitcomy, kde je většina vtipných situací postavená na absurditě. To tady malinko splňuje snad jen Klinger. Vrcholem seriálu jsou epizody, kdy se setkávají plukovník Potter a dvě z nejlepších seriálových postav všech dob, Radar a Frank Burns. A Frank jen o prsa prohrává s Rimmerem v souboji o nejlepší nejhorší postavu seriálu.

My z Kačerova (1987) (seriál)

Tak tady se nechám nostalgií převálcovat velmi rád.

Trhala fialky dynamitem (1992) odpad!

U tohoto filmu mám výčitky svědomí vůči všem dalším, které jsem označil odpadem. Tohle je tak nehorázná píčovina (tady slušné výrazivo opravdu nestačí), že by zasloužila kategorii *arciodpad*.

Million Dollar Baby (2004)

Jen tři hvězdy jsou kvůli Hilary Swank. Námět je výborný, zajímavý je výběr ženy coby hlavní hrdinky v prostředí tak mužském, jako je box. herecké výkony taktéž na vysoké úrovni, což ale vzhledem k představitelům nepřekvapí. Jenže ta Hilary mi na tu roli šíleně, ale ŠÍLENĚ nesedí.

Cesta do pravěku (1955)

Jako malý jsem to miloval a byl ochoten kvůli tomu vstát i prvního ledna. Bohužel s věkem film šedne.