Podraz (1973)

Film člověka nenudí, to rozhodně ne, překousl bych i příliš mnoho postav, ale na pět hvězdiček to není z jednoho prostého důvodu - ten příběh je celý šíleně na vodě. Nedokážu uvěřit, že by mafián první kategorie skočil takhle snadno na špek. To fakt ne.

Slunce, seno a pár facek (1989)

Sice je to konina, ale která komedie není? Na oddech ideální, člověku ani neuškodí, když se u toho věnuje něčemu jinému, protože už film stejně zná zpaměti. Čtvrtá hvězdička je za fackovací scénu u Škopků v kuchyni.

Pějme píseň dohola (1990)

Tenhle film je až po okraj nabitý hláškami tak trapnými, až jsou geniální. V kombinaci s dost příšernými hereckými výkony a spoustou obskurních postaviček mezi dětmi i vedoucími je to jasných pět, tady nejde jinak. "To jsem teda nežral..." "Já jsem taky nežral!" Opravdu by mě zajímalo, kde tvůrci vyhrabali všechny představitele, už úvodní scéna s takřka neuvěřitelnou dvojicí blbečků (a to podotýkám, že předtím, než začli mluvit!) mě dostala, avšak králem všech filmových retardů pro mě je a asi už navždy bude Bob. Ten je prostě nejdál! :)

První rytíř (1995)

Objektivně si toto znásilnění, zavraždění a opětovné znásilnění Artušovy legendy zaslouží ty dvě hvězdičky, ale jednu srazím za to, jak jsem se tehdá na film těšil, zklamání bylo o to brutálnější. Největší zhovadilostí tohoto díla ale není scénář, nýbrž herecké obsazení, nápad představit dvě z nejlegendárnějších esencí rytířství jako dva takřka (v případě Conneryho doslova) důchodce, to chtělo asi drtivý dopad na hlavu.

Pretty Woman (1990)

Film, který opravdu nemám rád. Kombinace ošklivé nesympatické Roberts, slizkého seladona Gerea a naprosto nereálného stupidního příběhu je takřka vražedná. Navíc to z nepochopitelných důvodů dávají snad každé Vánoce. Asi mi unikla nějaká souvislost mezi kurvami a těmi svátky.

Láska nebeská (2003)

Nenudí, ale přijde mi to dost o ničem. Pro mě ty tři hvězdy zachraňuje linie Colina Firtha, zejména miss Kobliha je prostě dokonalá postava, silně mi připomíná sestřenku :)

28 dní (2000)

Koukat se na to dalo a já mám tu Sandru prostě rád.

Planeta opic (1968)

Ten konec je již legendární a nadčasový (pamatuji si, když jsem ten film viděl poprvé asi v osmi letech, tak jsem vůbec nepochopil, co to má znamenat:) ), ovšem to před ním na plný počet nebylo. Pro mě za čtyři.

Mamma Mia! (2008)

He? Skoro mám chuť se omluvit High School Musicalu, že jsem mu též dal jen jednu hvězdu.

Dlouhá cesta (2002)

Dokoukal jsem to, ale opravdu jen silou vůle. Udělal jsem tu chybu, že jsem věřil spolubydlícímu z koleje (který ulítával na romatických filmech), že to je dobré. Jelikož mi předtím doporučil Notebook. Viděl jsem tedy dost přeslazených filmů, ale tady se začal málem sypat cukr z monitoru. Navíc mi nesedl nejen charakter, ale ani představitelé hlavních hrdinů.