Sněženky a machři (1982)

Velice vtipný film s několika nezapomenutelnými hláškami.Když jsem ještě závodně běhal na lyžích, tak jsme jich hojně využívali, ať už se jedná o "Stopa, Viki, stopa!" "Leda hovno!" nebo "Reprezentace!" No a jelikož jsem také lyžařský výcvik na gymplu absolvoval, tak mohu porovnávat - některé situace byly víceméně reálné, ovšem některé zase velice přitažené za vlasy, zejména závěrečná chlastačka (teda ne že my bychom nechlastali, ale rozhodně ne takhle blbě a celá grupa, to by bylo určitě strašně nenápadné, že všichni zmizeli). Zajímavé je, že snad všechny dívky v tom filmu byly strašné krávy. Asi zrovna Johnovi žádná nedala.

Škola rocku (2003)

Netvrdím, že ten film je dokonalý po technické či příběhové stránce. Ale pokud bych neměl dát plný počet filmu, který jsem byl schopen během roku sjet asi šestkrát a pokaždé se bavil, tak už asi ničemu.

Stůj při mně (1986)

Kdybych předtím nečetl povídku, dám za pět. Takhle prostě nemůžu. Ale ty čtyři si film nepochybně zaslouží.

Škola základ života (1938)

Lepší než Cesta do hlubin študákovy duše, není to až tak vážné a pamatuji si víc dnes již legendárních hlášek, od "Pozor, já pleju!" přes "Slávisti jsou saláti!" až po "Kupředu, Máňo, kupředu a stále jen kupředu! " A Krhounek je prostě Krhounek. Ovšem nejradši mám němčináře s jeho úžasným přístupem "Nedbalý, líný, neprospívá."

Matrix (1999)

Další z kultů, které dost dobře nechápu. Scénář nic extra, akce až příliš nadsazená, ani to prostředí mě neuchvátilo. Až budu chtít od filmu trochu té filosofie, pustím si filosofický film a nenechám se uspokojit pár lacinými kecy. A až budu chtít akci, ve které hrdina kosí desítky nepřátel a uhýbá kulkám, tak si pustím radši Komando.

Cesta do hlubin študákovy duše (1939)

V porovnání se Škola, základ života mi tohle přijde o třídu slabší. Nějak mi nepadl do oka ten Matulka.

Vesničko má středisková (1985)

Jeden z mála českých filmů, na který můžu koukat stále dokola. "Má pravdu, předsedo."

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Jedno z mála pokračování, které je lepší než první díl. A klasika všech klasik, tady prostě nelze jinak, než dát plný počet. A postesknout si, proč se už dnes takové filmy netočí.

Hoří, má panenko (1967)

Výborný film (napsal bych komedie, ale nějak mi to nejde přes prsty). Z některých dialogů jsem málem až padal pod stůl (dialog nad dědou na židli, zatímco mu hořel barák je asi nej). Zaráží mě ale ta míra sebemrskačství a malosti tady, já se tedy jako Čech cítím a opravdu si nemyslím, že by tenhle film zase tak vystihoval českou povahu (kteréžto spojení je samo o sobě nesmyslem). Doufám, že je jen módou to o tomhle filmu tvrdit.