Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Propagandou se ovlivnit nenechám a jako krimi mě to bavilo. To by tedy byly tři a půl hvězdy a na čtvrtou to vytáhne Bond z Vidlákova Jirka Hradec :)

Muzikál ze střední (2006) (TV film)

Tenhle film jsem se rozhodl zkouknout na základě perfektního dílu South Parku, kde je hodně dobře zparodován. No a nemůžu než souhlasit se slovy Erica Cartmana: "This... is cool? This... is cool. We are really old, you guys. Well, I'm out guys. If this is what's cool now, I think I'm done. I no longer have any connection to this world. I'm gonna go home and kill myself. Goodbye, friends." Veškeré myslitelné výtky už tu padly, takže já už jen dodám, že jsem ten film byl schopen dokoukat (i když se třemi pauzami) a nezanechalo to na mně žádné následky, proto ta jedna hvězda. Ale dovedu si představit, že v deseti letech bych to žral.

Seznamte se, Joe Black (1998)

Na můj vkus moc přeslazené a v závěru zbytečně slzy ždímající, ale koukat se na to dalo. Nejvíc mě zaujala scéna havárky, vypadala docela ošklivě, zatímco to milování mi tam přišlo zbytečné, až nepatřičné, zejména v souvislosti s Pittovým hereckým výkonem.

Tropická bouře (2008)

Stillera coby komedianta hodně můžu, ale asi právě proto mě Tropická bouře nijak nenadchla. Ano, je tu pár podařených momentů a hlášek, ale v porovnání se Zoolanderem nebo geniálním Dodgeballem je to pouze průměr.

Úder otevřenou dlaní (1983)

Jako malý jsem tenhle film nehorázně žral :) Nedávno jsem se k němu znovu dostal a ano, herecké výkony děsné, bitky spíše úsměvné, ale bavil jsem se. Opravdu nechápu, jak mi tehdá mohl přijít Datlov hrozivý.

Most do země Terabithia (2007)

Čekal jsem trochu něco jiného, ale ani tak jsem nebyl zklamán. Akorát jsem stále čekal, kdy už se konečně dostanou do nějaké té říše, holt deformace Narnií a do poloviny snímku jsem přemýšlel, zda to, co tam vidí, je skutečné :) Celkově se ve snímku nic moc neděje, je spíš souborem epizod ze života dětí než nějakým tím příběhem, ale i přes to mi neustále držel na tváři lehký úsměv. Sympatický hlavní hrdina, ještě milejší hlavní hrdinka (kdybych já jen věděl, koho mi připomíná) a nádherná učitelka hudebky :) Dějovým zlomem zhruba ve dvou třetinách filmu mě autoři řádně nasrali, ale se zpětným pohledem si říkám, že ten film nijak jinak ani uzavřít nešel, z amerického happyendu a dětské love story by se mi asi zvedl kufr. Takže suma sumárum jde o dobře odvedenou práci. I ty obskurní veverky jsem přežil :)

M*A*S*H (1970)

Patřím k těm, co měli tu smůlu, že první viděli seriál. Díky němu jsem se na tenhle film strašně těšil. Výsledné zklamání bylo dost velké na to, abych jednu hvězdičku z objektivně se tvářícího hodnocení ubral.

Spáči (1996)

Syrový film, který v člověku nezanechá zrovna příjemný pocit. Ale neubráním se dojmu, že vzhledem k příběhu a hereckému obsazení z toho mohlo být vytěženo daleko víc.

Svědectví (1994) (seriál)

Tenhle počin jsem si pustil hned poté, co jsem dočetl rozšířenou knižní předlohu o cca 1100 stranách. Takže jsem logicky nadával, co všechno tvůrci vynechali nebo změnili a nevyhnul jsem se ani konfrontaci ještě čerstvých představ s hereckým obsazením jednotlivých postav. Musím říct, že pokud někdo nečetl knihu, tak mohl mít dost problémů s chápáním některých částí děje (namátkou Popeláč). Film byl také o mnoho méně syrový než kniha; to se netýká ani tak epidemie, jako spíš martyria různých postav po cestě k oběma komunitám (Lloydovo ve vězení je jen lehce naznačeno, Popeláč a jeho cesta pouští též, Stu a Larry jsou v téhle části vynecháni takřka úplně...). Některé postavy byly vynechány, některá jména byla zase naroubována na úplně jiný charakter (Sue Sternová, Dayna...), u některých mi neseděl tak úplně věk (Lloyd Henreid). Příběh má několik záseků, proč proboha nemohli zařadit půlminutovou scénu, která by ozřejmila, proč Popeláč vyhodil do vzduchu to letadlo? Herecké obsazení se též moc nepovedlo, představitelka Nadine byla extrémně nesympatická (přitom to měla být kráska, kam dal casting oči?) a největší prasárna byla spáchána na postavě Frannie. Nejen že je ta herečka také velmi nesympatická, ale navíc neumí hrát, což v některých scénách (umírající otec - hraje mimochodem doktora Kelsa ve Scrubs, takové příjemné překvapení) působilo až absurdním dojmem. Moc mi neseděl ani herec představující Nicka. Flagg nakonec celkem ušel, jen si mohli odpustit ty laciné masky v poslední části. A naprosto jsme nepobral, proč sakra bylo změněno pohlaví Franina dítěte na konci? jenom kvůli tomu, aby ho pojmenovali Abagail? Trapas. Ovšem navzdory té haldě výčitek se mi tohle dílko dostalo pod kůži a za čtyřmi hvězdičkami si stojím. Ale když si představím, co by se stalo, kdyby dali třeba Jacksonovi nebo Darabontovi třista milionů dolarů a minimálně desetihodinovou stopáž... No nic, v tomhle případě nejspíš nezbývá nic jiného než utřít sliny.

Sejmi je všechny (2007)

Vydali jsme se kdysi s přítelkyní na blind do kina a nakonec z té bídy vybrali tohle, aniž bychom tušili, o co tam půjde. Rozhodně to nebyla špatná volba, i když já to tedy pochopil spíš jako komedii a bavil se velmi dobře. Clive byl coby hlavní "hrdina" výborný, navíc mi je velmi blízký jeho vztah k různým vychytávkám typu náušnic u chlapů :) Poctivé čtyři.