Goyovy přízraky (2006)

Film rozhodně stojí za shlédnutí. Kam až jsou schopni zajít ti, co mají tu moc rozhodovat o životech druhých ve jménu víry, politiky... Vede mě k zamyšlení, jak se věci nemění.

Rambo: První krev (1982)

Jeden z mých nejoblíbenějších Stalloneho filmů. Příběh člověka, jakých byly stovky. Bojoval ve Vietnamu, jak mu tvrdili, za svou vlast a všechny ty prožité hrůzy zanechaly na jeho duši hlubokou ránu. Za ty roky ztratil přátele, práci, místo ve společnosti a s těmi, co mu zbyli, ztratil společnou řeč. Pro společnost byl hrdina, ale lidem byl najednou na obtíž. Toužil po jediném - po společnosti toho, kdo prožil totéž, co on, po tom, kdo mu rozumí. Nepochopitelné nepřátelství lidí ho jako štvance nakonec donutilo udělat to, co uměl nejlépe - bránit se.

Mrazík (1964)

Vidět dvacetkrát a pak znovu. Tahle pohádka přežije několik generací. Polepšený náfuka, potrestaná zloba a odměněná skromnost... Páni, kdyby to takhle fungovalo i v životě.

Asterix a Olympijské hry (2008)

Mně se tenhle díl z celé série líbil nejvíc. Alain Delon jako Cézar byl skutečně skvělý a zdá se, že se náramně bavil i on. Benoît Poelvoorde v roli syna Bruta je neuvěřitelný, zábavná byla jeho věčná průhledná a marná snaha zbavit se Cézara všemi možnými i nemožnými způsoby, která mu s otcovskou shovívavostí vždy znovu procházela. Vtipné bylo i zařazení týmu Ferrari do závodu vozatajů i to prokazování "dopingu". Není to žádné veledílo a ani zdaleka dobrodružné, ale když se člověk nejednou od srdce zasměje - jak často se nám to poštěstí?

Lenssen & spol. (2003) (seriál)

Jsou to skutečné příběhy. Závidím těm lidem, co se dostali do nějakých potíží, že našli někoho, kdo jim obětavě pomohl, když policie ne. Sama nevím, na koho bych se já v takovém případě obrátila a mohla mu takhle důvěřovat.

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

Nevěřila bych, že mne tento seriál zaujme víc, než Hvězdná brána, ale ano. Bylo určitě dobré rozhodnutí dosadit do role Johna Shepparda Joe Flanigana. Jeho vystupování chvílemi vypadá, jako by ještě nedospěl a tím se vymyká ostatním postavám. Skvělý je i věčný potížista Rodney. Seriál je určitě povedený nástupce Hvězdné brány s lepšími efekty a také se mi líbí, že lidé mají každý svůj příběh, který se vyvýjí a nejdou stále jen z akce do akce.

Pelíšky (1999)

Tenhle film se dá vidět několikrát. Nejvíc mě dostala hláška: Kde asi soudruzi z NDR udělali chybu? Je to jeden z mých nejoblíbenějších českých filmů posledních let.

Tenkrát na Západě (1968)

Nedostává se mi slov, kterými bych vyjádřila, jak moc se mi ten western líbil. Tady jsou ale asi všechna slova zbytečná. Neznám film , který by se tomuto vyrovnal.

Casino Royale (2006)

Pro mne byla tato bondovka jedno velké zklamání a i kdyby se Daniel Craig přetrhl, stejně byl nemastný, neslaný. Ten, kdo se rozhodl ho do této role obsadit snad nebyl při smyslech. Ty tři hvězdičky snad jen za ten sportovní výkon v úvodu filmu.