Amazing Spider-Man (2012)

Na tento film jsem čekal od té doby, co jsem se jako malý kluk zamiloval do Spider-manových příběhů. Raimiho trilogie mě i přes své kvality nikdy moc nebrala a tak jsem tento restart čekal s nadšením. Zároveň i s určitou nervozitou. Amazing Spider-man však předčil má očekávání. Ačkoliv do plného hodnocení mu ještě stále chybí, Andrew Garfield se pro mě již tímto originem zazdil jako "ten správný" Peter Parker a Emmu Stone miluju, takže tam nění co řešit. Celkově mi pak o něco temnější ladění filmu (většina akce se odehrává v noci) naprosto vyhovuje. Do příštího dílu bych si prosil charismatičtějšího záporáka a pak nemám co řešit. Dnes to je 85%.

Kurýr (2002)

Moc zábavné béčko, které však svým vyzněním nezapře základy u Luca Bessona. Francouzské prostředí je fajn, akční scény mají drajv a Statham rozdává rány s elegancí. Škoda, že další pokračování šla z kvalitou dolů.

Sněhurka (2012)

U mě letos zcela jednoznačně vyhrála temněji laděná Snow white and the Huntsman, nicméně Mirror Mirror rozhodně není taková tragédie, jakou jsem očekával po trailerech. Když jsem si v hlavě srovnal, že se nedívám na rozmáchlé fantasy, ale na odlehčenou pohádku, tak jsem se docela bavil. Je to vtipné, herci jsou fajn a vlastně jediný problém pro dospělého diváka je ten, že je to zcela evidentně cílené na děti. 60%.

Vrtěti ženou (2011)

Velice příjemná a milá komedie. Historické prostředí společně s uvolněnými britskými herci navozuje fajn atmosféru, která geniálně kontrastuje se zajímavou zápletkou, kterou by člověk čekal spíš v něčem "současném". 70%.

Bright Falls (2010) (seriál)

Jako promo ke hře Alan Wake je Bright falls fajn. Technicky povedené, atmosféra temná, ale k dokonalosti má tahle minisérie daleko. Těm, co hru nehráli, neřekne absolutně nic, a těm co mají Alana Wakea zdárně za sebou, zase vůbec nic nového nepřinese. Ve výsledku tu máme "jen" mysteriózní jednohubku.

Rychlí a zběsilí (2009)

Návrat původních postav a nalití čerstvé krve do žil série. Way to go, Lin.

Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006)

Tokyo Drift je považován za nejslabší článek v sérii F&F. Nic proti tomu, důvody tu jsou - dementní teenage zápletka, stejně tak scénář a především naprosto nezajímavé postavy s hlavním usmrkancem v čele. A přitom je to škoda, Linova dravá režie je viditelná (a naplno ji využil o dva díly později) a všechno driftování a závodní scény vůbec vypadají velice slušně. Pro mě osobně o chlup lepší než dvojka.

Nedotknutelní (2011)

Moooc příjemná francouzská komedie s nádechem dramatu. Po všech nadšených názorech jsem sice čekal asi trošku víc, takže mě ve výsledku Intouchables neodrovnali (což je důvod absence páté *), ale jinak jim lze těžko něco vyčítat.

Rychle a zběsile 2 (2003)

Po všech stránkách chudší než první díl (nejen absencí Vina Diesela), ale i tak 2 Fast 2 Furious docela funguje v rámci béčkového akčňáku s nablýskanými auty. Ničeho zapamatovatelného se však nedočkáme. Třetí hvězdičku přihazuju jen kvůli Evči Mendes, kterou bych chtěl mít aspoň na jeden víkend doma :)

Rychle a zběsile (2001)

Rychle a zběsile se v určitých kruzích stal až kultem. Ačkoliv oproti aktuálnímu Fast 5 může působit lehce nedospěle, je to pořád vynikající zábava plná koček a vytuněných kár. Rád se na něj jednou za čas podívám. 70 %.