Johnny English se vrací (2011)

Oproti průměrné jedniččce jsem s "Reborn" daleko spokojenější. Dalo by se sice říct, že se nezměnilo nic moc, ale zápletka dvojky mi přijde trochu méně ujetá a "špiónštější" (a ne, nebudu vysvětlovat rozdíl mezi "vytvořením obrovského vězení z UK" a "drogou, která z člověka udělá loutku a pak ho zabije" :-D ) a ubylo trapných vtipů na úkor těch promyšlenějších (v rámci střelené komedie samozžejmě). Návrat Johnnyho Englishe se mi zalíbil a klidně bych si nechal líbit ještě jedno dobrodružství.

Šmoulové (2011)

Když jsem se tak nějak vnitřně srovnal s faktem, že drtivá většina filmu se neodehrává v pohádkové zemi, kde si Šmoulové vždycky šmoulili to svoje, ale v provařeném New Yorku, tak jsem se i docela bavil. Jasně, je to oddychovka, je to především pro děti, ale kreslení Šmloulové je i pro mě srdcovka z dětství. Nakažlivá písnička, uvolněný Neil Patrick Harris, milfka Sofia Vergara, zkrátka 65%. Jen ten Gargamel mi nesedl.

Johnny English (2003)

Parodie na bondovky? No vlastně proč ne? Rowana Atkinsona docela můžu (ačkoliv Mr. Bean mi k srdci nikdy nijak zvlášť nepřirostl), špiónské prostředí taky, rád se zasměju, tak v čem je problém? Johnny English je v podstatě fajn komedie, jen je místy až příliš přestřelená. Některé vtípky mě poslaly do kolen, nad jinými jsem kroutil hlavou. Každopádně času stráveného s Johnnym Englishem nelituju a klidně se na něj podívám někdy znovu.

Návrat do budoucnosti III (1990)

Závěrečný díl trilogie si drží kvalitu svých předchůdců. A upřímně, už nevím co víc napsat:) Zkrátka velice dobrá komedie :)

Městečko Twin Peaks - Pilot (1990) (epizoda)

Tak jsem se konečně odhodlal ke shlednutí kultovního seriálů a jeho pilot je... fajn. Nic víc a nic míň. Atmosféra hutná a herci skvělí, jen jsem možná čekal trošku víc. Nabízí se dvě otázky: Odrovnal mě úvod Twin Peaks? Ani náhodou. Nalákal mě ke sledování seriálu? Bez debat ano.

Méďa (2012)

Seth MacFarlane je ďábel. Nacpat do jednoho filmu tolik narážek a vtípků na všechno možné a udržet to pohromadě je zkrátka umění. Jen se mi občas stalo, že jsem se v celém kině chlamal sám. Těžko říct, kde je chyba :)

Návrat do budoucnosti II (1989)

Ulítlejší pokračování prvního dílu, ve kterém musí ocenit zejména geniální scénář. Je neuvěřitelné, jak do sebe všechny ty časové paradoxy zapadají, drží si zábavu a hlavně to dává smysl.

Návrat do budoucnosti (1985)

Svým způsobem legendární film, který je vtipný, příjemný a inteligentní. Dneska se podobných dílek už moc nedočkáme.

Final Fantasy VII: Advent Children (2005)

Absolutní pecka a pro fanoušky Final Fantasy čirý orgasmus. A to říkám jak člověk, který zrovna Final Fantasy VII nikdy pořádně nehrál. Příběh je hodně "jiný" a náročný, zkrátka takový, jaký ho umí jen Japonci, což nemusí každému sednout. Ale má šťávu a v závěru (Aerith!) mi slzička ukápne. Ale co především staví Advent children do pozice absolutního zabijáka filmových blockbusterů? Skvělé akční scény! Po pár oťukávačkách v úvodu filmu (bitka s Tifou v kostele je úžasná) se zhruba v polovině zvrhne v naprosté inferno, které skončí až v úplném závěru. A musím říct, že motorková honička na dálnici, souboj s Behemotem nebo zjevení Sephirotha mají takové koule, že se Hollywood absolutně nechytá. 95%.

Temný rytíř povstal (2012)

Moc nerozumím tomu skuhrání části fanoušků nad tím, že The Dark Knight rises je horší než The Dark Knight, a jsou z toho nesmírně zklamaní. Ano, Temný rytíř je sice vybroušenější a celistvější než jeho nový bratříček, ale ten je pro změnu rozsáhlejší, osudovější a jde o nejlepší možné uzavření geniální komiksové trilogie. Upřímě jsem rád, že jde o navázání na opomíjené Batman begins, které já sám považuju za minimálně stejně kvalitní počin jako jeho následovníci. Každý díl je trochu jiný a každý má své přednosti. Ale dost bylo srovnávání. The Dark Knight rises je perfektní zážitek, na kterém by se samozřejmě našly mušky (např. přílišná uspěchanost děje, moc okatý New York nebo to, že díky závěrečnému twistu Bane tak nějak ztratí autu ultimátního bad-ass záporáka), ale jde jen o prkotiny, které rozhodně nesnižují kvalitu úžasně odvedené práce.