Donnie Darko (2001)

Přiznám se, že jsem to asi nepochopil a jestli pochopil, tak se ptám: o čem to bylo ? Na co si to hrálo ? Ano, přikovalo mě to k obrazovce, že jsem se za cely film ani nekoukl na čas (proto jedna hvězda), ale .... no nevím, druhá projekce osvítí mou mysl. Pochopil jsem to tak, že to je jakási temná Americká krása křížená s Magnólií ? Pro mě zklamání a sestříhaná slátanina, která si hraje na chytrou ... sorry Jake

Útěk v řetězech (1958)

Útěk zločinců, kteří jsou spojeni metrem řetězu. Od vztahu po nože, až k velkému přátelství. Ikdyž asi každý očekává průběh, který příjde, film je velmi dobře a realisticky natočen a diváka baví až do konce, ba na konci fandí o sto šest. Jen bych místo pohodového jazzu přidal trošku vážné hudby u hledajících policistů, ta mě celkem otravovala.

Městem chodí Mikuláš (1992) (TV film)

Dojemný a smutný snímek, který je i přes veselý konec vlastně smutným.

Mělký hrob (1994)

Zábavná zápletka, z čehož vzejde napívané drama a do poslední chvíle nevíte, kdo komu uteče, či dokonce ublíží a kdo je ten podrazák.

Sociální síť (2010)

Na tomhle filmu se dá nejvíc vyzdihnout parádní scénář, ve kterém se jen mele, mele, mele a přitom dokonale udrží vaši pozornost. Co se týče hereckých výkonů, nesnášel jsem Timberlaka a fandil Garfieldovi a Eisenberg se převtělil do dokonalého ajťáka. Na Finchera opět precizně natočený film, ale jak jsem už říkal - hlavně ten scénář. PS: Jsem velkým odpůrcem facebooku, ale chtěl bych být jeho zakladatelem, či aspoň společníkem :))

Zodiac (2007)

Čtyři hvězdy za kvalitní kriminálku, od Finchera jiný typ filmu než jsem očekával. Ale skutečnost je skutečnost. Tak moc mne štvalo, že se vrah nikdy nenašel, tomuhle filmu by vyvrcholení v podobě kriminálky Miami slušelo :))

The Music Box (1932)

Jeden z vrcholných snímků komedie své doby i dlouho po ní. Je to zábavné a dokonce jsem se u dvou scének hodně zasmál :)

Tchyně a uzený (2011) (TV film)

První polovina filmu mi připadá jako pokus o komedii, ale pak film pozvolně přejde do dramatu, které má celkem překvapující vyústění. Jediné co mi trošku vadilo, tak hudební podkreslení alá Ulice. Každopádně po začátku, kdy jsem to každou chvíli chtěl přepnout, jsem se nakonec příjemně bavil a dopracoval to ke konci, který se od českých slátanin poslední doby přeci jen trošku odlišuje :))

Dokonalý trik (2006)

Parádní temná podívaná, kde se divákům měly přelévat sympatie z jednoho hrdiny na druhého, nemůžu si pomoci, ale mě byl prostě Hugh Jackman po celou dobu sympatičtější a fandil jsem právě mu. Film ale hlavně vyčnívá tím, jak dokáže paralelně ukazovat životy, postupy a myšlenky obou nepřátel a na konci je překvapivými způsoby svázat dohromady. Ale právě ten závěr se mi zdál moc vysvětlovaný. I přesto jsou pro mě Nolanovi scénaristická extratřída.

127 hodin (2010)

Přiběh, který dokázal Danny Boyle překonvertovat do 90timinutového emotivního snímku, kde vás nenudí ani jedna minuta. Ikdyž víte, jaký bude konec, stejně se budete dívat a užívat si cestu, kterou hlavní hrdina prožije. Vyzdvihnout musím především hudbu, která emotivní situace podkresluje dokonale ať už při smutnu, či "úspěšném" úniku v závěru. Rukopis Boyla ani nemusím připomínat, záběry zevnitř předmětů a jiné hrátky jsou chutnou třešičkou na dortu. Herecký výkon si zas zasloužil nominaci na Oscara, Jamesi Francovi jsem věřil každou slzu v oku. Vzpomínky a hlavně představy byly velmi zajímavě udělané a grandiózní monolog v ranní show se zařadil mezi moje oblíbené scény. Našel bych i více věcí, ale to až zase po dalším zhlédnutí. BRAVO !!!

Časové pásmo bylo změněno