The Ward (2010)

Já vám nevím, přijde mi to strašně děravý. Děravý víc jak ementál. Atmosféricky je to fajn, herecky taky celkem ok, ale s tím příběhem a především závěrečným zvratem se asi nevyrovnám. 40%

Za plotem (2006)

Jen lehounce nadprůměrný animák, který má dobrou vizi ohledně střetu přírody (myšleno zvířátek) s konzumní společností, nicméně není schopen tento námět dostatečně využít a tradiční zápletka, kdy jeden vůdce nahradí druhého, neoplývá zrovna originalitou. Pro děti si myslím ucházející zábava, pro mě jako dospělýho nic extra. Jsou mnohem lepší animáky. 60%

Plán útěku (2013)

Je neuvěřitelné, kolik filmů Stalonne za poslední roky zvládá nejen hrát, ale i točit. Jak kdyby chytil druhou mízu a musel za každou cenu dokázat těm, co ho už posílali do krematoria, že si ještě budou muset chvíli počkat. A to možná ještě dlouhou chvíli. Jinak film to je vskutku primitivní, dějově nenabízí vlastně nic (podobně jako poslední Rambo), ale natočený je velmi profesionálně a Sylvestr v dvojici s Arnoldem dokáže utáhnout i takto scénáristicky nezáživnou kládu. Takže na maximum to není, ale 75% můžu s klidným svědomím dát.

Carrie (2013)

Je vtipný, že originál jsem ještě neviděl, ale mám za sebou oba dva remaky. Tenhle je nicméně velmi podařený. Jen škoda, že se tvůrci tak striktně drží příběhu a nedovolí si nějakou svoji vlastní vložku. Poprvé, když jsem viděl Carrie (a to šlo o remake z roku 2002), byl jsem z ní nadšenej, protože jsem vůbec netušil o co se jedná, možná jsem ani nevěděl, že se ten film jmenuje Carrie. Tehdy mě to úplně vtáhlo do děje a ze zvratu, co se udál na plese jsem byl úplně vykulený. Problém je v tom, že když teď vidím tento nový remake, tak vím, co čekat a spíš hledám ty chybičky a odlišnosti a to je možná škoda. Vadí mi trochu ten závěr, kdy se nechá zavalit kamením. Vadí mi i těch pár digitálních záběrů nebo třeba málo napětí a naléhavé hudby. To vše zase vyvažuje suverénní herecké duo Moore + Moretz, dobrá kamera a některé krvavé momenty. Celkově ale ty 4 hvězdy klapnou, páč zdejší hodnocení je nefér. Podle mě by bylo fér tak 67%.

Mládeži nepřístupno (2013)

Už se asi opakuju, ale nesnáším fekální humor (sraní, chcaní, blití a podobně). Nejlepší část celého filmu je ta ústřední, kdy kluci hledají Movie 43, té bych klidně dal 5 hvězd. Jednotlivé krátké povídky se však pohybují mezi odpadem a úplnou žumpou televizní zábavy, celkový dojem pak definitivně zabíjí závěrečná parodie na Méďu, kterého nemám rád ani v originále. Mé hodnocení = 20% a doporučuju se této kravině vyhnout.

Insidious 2 (2013)

Naprosto srovnatelné s jedničkou. Opět precizní technické provedení, dobré herecké výkony, hutná atmosféra, ale bohužel nepříliš zajímavý příběh a slabý finiš. Jak mě nedávno nadchlo The Conjuring, tak tady se Wan nepochopitelně vrátil do průměrných duchařských vod, které jen občas vykouknou nad průměr. Škoda, doufal jsem ve víc. 60%

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

No zatím to tu má až neuvěřitelné hodnocení, ale to určitě klesne. Líbily se mi určité momenty, líbila se mi drsná příroda Grónska a Islandu, líbila se mi hudba, ale nejsem si jistý, jestli jako celek mě to nějak ohromilo. Chápu, že cílem má být vybídnutí k tomu, abychom nebyli líní a pasivní, ale snažili se taky něco zažít. Jenže ono to není tak snadné. I lítání něco stojí, takže takové dobrodružné úlety nejsou pro každého. Z filmu však sálá celkem dobrá nálada, takže to na ty 4 hvězdy ještě vyjde, ale je to jen tak tak. 70%

Přednosta (2003)

Škoda, že to má jen nějakých 83 minut, protože tato partička tří kamarádů byla hrozně sympatická. Podobné filmy mám moc rád, na nic si nehrajou, sází na přirozenost a pohodovou atmosféru. Naposledy mě podobným způsobem dostal The Magic of Bell Isle. Přednosta je ale o něco dramatičtější a asi mohl být delší, abychom si užili i trochu děje. 80%

Adamova jablka (2005)

90 minut ukrutné nudy, ale ty udivené výrazy Adama to zachraňují. Jeho postava mě fakt bavila. Jinak ale nechápu ty nadšené komentáře. Na rozdíl od vás si nemyslím, že natočit divný film o divných lidech, je nějaké umění. 45%

Machete zabíjí (2013)

První Machete byl klasa, měl šťávu, měl nápad, nenudil. U tohoto Machete jsem trpěl a veškerá moje soustředěnost se koncentrovala jen do dekoltu Michelle Rodriguez a Amber Heard. Kdyby místo akčního digitálního filmu šlo o lehké porno, kde se budou otírat kozama Jessica, Michelle a Amber, tak tomu určitě nějakou tu hvězdu přidám. Takhle má ale Robert u mě velký černý puntík. Zklamal chlapec...