Sledování (1998)

Following aneb proč to dělat jednoduše, když to jde složitě. Nolan to nacpal do třech časových rovin, přitom to mohlo být v klidu popořadě, ale to by pak přece bylo přehledné a to si mistr chaosu nemůže dovolit. Když to shrnu, tak inteligentní scénář, zajímavý nápad, dobré herecký výkony, divná kamera a ten zvrat na konci není nijak převratný. Udělat to delší a propracovanější, tak bych šel (pravděpodobně) s hodnocením výš.

Californication (2007) (seriál)

Vzhledem k tomu, že každou sérii točili tvůrci s předpokladem, že to bude ta konečná, jsme se dočkali všehovšudy sedmi závěrů a ten úplně úplný u mě obsadil, řekněme, třetí místo. Samozřejmě to mělo své mouchy. Celé to vlastně bylo nekonečné cajdákování mezi Hankem a Karen, díky kterému mám viditelný ďolík v lebce z věčného plácání se po čele. Ale když vono to bylo tak děsně skvělý. Opravdu příjemně strávenej čas. Drogy, chlast, kozičky a slovíčko "fuck" na bžilión způsobů. Smál jsem se a brečel. Nasíral jsem se a znovu se smál. A vlastně jsem u toho strávil dlouhý roky a za dlouhý roky si to pustím celé znovu a nostalgicky si nastříkám do trenek.

The Veteran (2011)

Film o chlápkovi který se čerstvě vrátí z Afghánistánu, nechá si od kámošova bratra dohodit job, který zahrnuje především sledování špionské slečny se kterou občas prohodí pár slov a odhalování čehosi megaspikleneckého. Jo a nakonec si udělá na sídlišti střelnici z tamnějších negrů. Už při čtení obsahu jsem si vzpomněl na Kráčející skálu, kde má sice hlavní hrdina místo M16ky dřevěný trám a nestřílí negry, nýbrž mlátí árijské chlapečky. Ač je The Veteran o nějakou tu třídu menší béčko, má o něco promyšlenější scénář a jako celek to působí krapet realističtěji, tak o to víc je to kurva hrozná nuda. Těch prvních 40 minut jsem se zoufale snažil soustředit, vzdal jsem to a někdy v 80té minutě jsem poklimbával. Závěrečná přestřelka sice nebyla žádná špica, ale po takové nudě to bylo vysvobození a konečně něco koukatelného. Tak dávám dvě, jelikož se cítim provinile, že jsem se na tu ptákovinu dostatečně nesoustředil.

Bokovka (2004)

Paul Giamatti je zkrachovalý, chová se jako debil a nešikovně balí servírku. Jeho souputník je smířený se svou průměrností a klátí šikmoočku z Chirurgů. Málem bych zapomněl, chlastají u toho víno.

Botched (2007)

Tohle byl fakt nářez. V hlavní roli je tu skinhead z Felon, ten jak těm negrům rozbíjel držky, ale to vlastně všichni, takže ještě jednou, v hlavní roli je tu ten hlavní skinhead z Felon. Nechci se opakovat, ale je to vážně drsňák, už kvůli tomu, že jako jediný nemá ten otravný ruský přízvuk. Jaime Murray je šukna všech šuken, takže možná zamrzí, že neukáže kozy (pravda je, že už se jich naukazovala víc než dost, takže všichni honimírové sledujte Dextera a Spartacus: Bohové arény). A když už píšu o tom ruském přízvuku, tak u Jaime zněl strašně nepřirozeně, skoro tak nepřirozeně jako Brad Pitt v Sedm let v Tibetu nebo Jude Law v Nepřítel před branami. Záporáka bych popsal jako šílený viking s perverzním úsměvem a ksichtem Jareda Leta. Záporák byl vážně hrozný showman, běhal tam chodbama, úchylně se u toho zubil a rozmrdal hlavu řemdichem všemu co potkal. Někdy v půlce film trochu ztrácí dech, ale v závěrečných deseti minutách ho zase nabírá a z té absurdity nezačne cukat v koutku jen těm nepozorným. Za zhlédnutí to rozhodně stojí.

Barva kouzel (2008) (TV film)

Slušná adaptace skvělé knihy. Moc jsem nečekal, ale na televizní produkci překvapivě kvalitní film.

Blesk (2011) odpad!

Chci právníka, sendvič a aktualizovat status na facebooku aneb jediná věta, která z Blitze stojí za zmínku. Vlastně má tahle věta víc vtipu, invence a dynamičnosti než celý film.

Poslední eskorta (1973)

Film je to dobrý, občas i vtipný, ale ne kvůli nějakým komickým scénám ale protože když se banda ožere a řechtají se jako hovada, tak je to návykový a čék se taky musí řechtat jak hovado. Ale jinak veskrze dramatický a nejednou vám to srazí úsměv z ksichtu.

Travička zelená (2008)

Můj oblíbený hulící film, brutální a vulgární. Přesně tak, jak to mám rád.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Konečně se spravili herci. Dokonce i ten s brýlemi v hlavní roli mě tolik nesral. Sledovat se to sice dalo, ale stejně je mi tahle série nějak u prdele.