Jak vyrobit vraha - Série 2 (2018) (série)

První sérii jsem kritizoval za vysoké množství nadbytečné stopáže, což částečně platí i o této. Nicméně zatímco první série jen rekapitulovala události, v této sledujeme hlavně práci advokátky Kathleen Zellner, která zajišťuje nové důkazy, detailně je analyzuje a dává dohromady mnohem uvěřitelnější verzi vraždy. Ukazuje se, že za ní nemusí být obrovská konspirace ale jen pár lidí, a vše do sebe začíná zapadávat. Díky tomu je druhá série mnohem záživnější a "zábavnější", než první.

Jak vyrobit vraha - Série 1 (2015) (série)

Ačkoliv je první série tématem strhující a zasloužila by si všech pět hvězdiček, není úplně nejlépe natočena. Tím nemyslím kvalitu záznamů, která se dá kvůli věku omluvit. Myslím tím tu spoustu nadbytečné a nudné stopáže. Hlavně té z osobního života rodiny, ale také ze soudních procesů, protože důležité okamžiky tvůrci stejně opakují, když je chtějí divákům připomenout. A právě kvůli tomu jsem se často ke sledování překonával. První série by šla lehce prostříhat na pět dílů a výrazně by jí to pomohlo.

Černé zrcadlo - Rachel, Jack a Ashley Too (2019) (epizoda)

První polovina byla zajímavá a očekával jsem, že celá epizoda bude decentně rozebírat vztah s umělou inteligencí, podobně jako třeba film Her. Druhá polovina však úplně ujede mimo a připomíná něco, co by dnes natočil Disney. Tohle má být Black Mirror?

Mutant 2 (1998)

Oproti jedničce je Natasha Henstridge zoufale nevyužita a pořádně si tu ani nezahraje. Celkově je film zoufalé béčko, ale pořád má takový devadésátkový feel, které dnešní hororová béčka prostě nemají a kvůli si to dvě hvězdy zaslouží.

Ohnivý kuře - Nová řešení (2018) (epizoda)

Na to že má být Radek taková špička, tak podceňuje užitečnost integračních testů a stagingového serveru. To jsou ti frontenďáci.

Ohnivý kuře (2016) (seriál)

Ohnivý kuře je hodně divný schizofrenní seriál. Původně jsem ho označil odpadem, teď měním na dvě hvězdy. S odřenýma ušima. Je nápaditější, než většina konkurence, ale v mnohém se jim podobá. Téma gastronomického prostředí je ovšem nevyužito. První díly se snažily z tématu těžit, zhruba po dvaceti epizodách je ovšem Ohnivý kuře značně Ulicoidní. Některé díly ujdou a dá se u nich vydržet, některé jsou podprůměrné a jen tak okrajově se v dílu mihne příprava jídla, aby si seriál opodstatnil recept, když běží titulky. Na to, že má být seriál komedie, vtipy většinou vyzní do ztracena (nebo jsou zabité zbytečným vysvětlením) a nejhorší je, když se snaží být vážný. Scénáristi jsou úplně posedlí tím, že postavy pořád odkládají důležitá témata/rozhovory. Když už je na scéně konflikt, ten nemá čas na toho a ta teď musí udělat tohle a teprve potom si může s druhým promluvit. Takto jsou schopni natáhnout konflikt na několik dílů, takže mám skoro pořád pocit, že se vůbec nic neděje a 90 % času sleduji vatu. Ani ten product placement se scénáristům nedaří nějak rozumně integrovat, vždy to působí směšně. Scénář je prostě zoufale podprůměrný, ale občas se v něm objeví záblesk něčeho ne úplně marného. Dvě hvězdy dávám hlavně za některé sympatické postavy. Dolanský je fajn herec a skoro je ho tady škoda, protože Burák působí dost uťáple. Babčáková ovšem hraje zápornou roli výborně. Také se mi líbí Prachař. Jakub ani omylem, ale jeho otec David hraje Bédu velmi dobře. A našlo by se dalších pár fajn herců. Bohužel na každého takového připadá buď někdo, kdo se do role nehodí, nebo má prostě mizernou roli. Linda Rybová hraje tak nepříjemnou, otravnou a pasivně agresivní semetriku, že ji máte chuť popadnou za ramena a pořádní s ní zatřást, ať se to v ní trochu porovná. Liu je také srandovní postava. Ohnivý kuře pomocí něj pokrytecky kritizuje Čechy a jejich lásku ke stereotypům, ale pak dělá úplně to stejné, protože Liu je sám strašně stereotypní postava (evidentně má jen jediný typ alkoholu s naloženým hadem). A v negativním duchu bych mohl dál pokračovat. Přesto Ohnivý kuře skoro pravidelně sleduji jako guilty pleasure. Pomozte mi prosím.

Mládí v hajzlu (2009)

Na to jak je film občas ostrý a tváří se jako American Pie, tak z něj bohužel nepramení zábava z toho, jaká je to blbost. Tu a tam je pár vtipných scén, jinak se ale jedná o silnou nudu.

Cesta krokodýlů (2013) odpad!

Hudba je dobrá, ale jinak to nemohl natočit nikdo normální.

Po stopách duchů (2008) (pořad)

Zajímavý nápad na reality show. Mnohem lepší, než se koukat na partičku vymaštěnců zavřených v nějaké vile. Stejně bych se na to ale koukat pravidelně nedokázal. S dokumentem to nemá pranic společného takže netuším, co to dělá na Zoomu.