Chuck (2007) (seriál)

První dvě série jsou takřka geniální. Vtipné, akční, romantické. Třetí série se místy brala až příliš vážně a kvalita upadla. Čtvrtá série je velmi slabá a pátou jsem ani nedosledoval, jak zoufalá byla. Toto mohl být můj nejoblíbenější seriál, ale takto je to sotva na tři hvězdy.

Stephen Hawking a jeho Grand Design (2012) (seriál)

Možná už jsem podobných dokumentů viděl příliš a možná je to tím, že jsem absolvoval fyziku na každém možném školském stupni, ale stejně mi přijde, že je tento dokument točen jako pro hloupé. Každá teorie popsatelná jednou až dvěma větami je uvozena pětiminutovým "představte si". Zajímavé myšlenky pak nejsou dostatečně rozvedeny, protože je vytlačují další vysvětlující animace. Kvůli tomu na mě dokument působil chudě a já se místy velmi nudil.

Exorcisté v akci (2011) (seriál)

Tohle je spíš víc sci-fi než dokument, protože kromě výpovědí a nahraných ilustračních scének zde nenaleznete nic dokumentárního. Bulvární a nepřesvědčivé.

Hrajeme s Alim (2015) (pořad) odpad!

Aliho a Tukana si moc dobře pamatuji z GP. Tuček se zabydlel v Re-Play a doufal jsem, že Tomáš se také někde objeví, protože jsem ho měl z té dvojice o něco raději. YouTube verze Hrajeme s Alim byla docela slabá. Povídání herních novinářů o hrách v hospodě. Kdyby se vystříhaly některé části a vylepšila se technická část pořadu, mohlo to obstojně fungovat. Nová verze na Coolu je ale ještě mnohem horší. Tomáš ustoupil do pozadí a pořadu vévodí partička Youtuberů s primitivním humorem, který teď jakože u mladých frčí. Jak jsem už napsal, u některých scének z GP jsem se styděl. Prvních deset minut Hrajeme s Alim překonalo všechny scénky ze všech dílů GP. Trapné, křečovité, ale jsem si docela jistý, že sledovanost to bude mít. Tomáš napsal v obhajobě toto: "Já bych v tomhle, možná naivně, čekal spíš podporu, protože se youtube komunitu a tvůrce snažíme představit i lidem, kteří o tom nic nevědí, nebo k tomu nemají apriori důvěru." Já bych jen odpověděl, že je to tak dobře. Pokud někdo nemá v českou youtube komunitu důvěru, tohle mu to ještě víc potvrdí. Což je škoda, protože na YouTube jsou samozřejmě i kvalitní "baviči". PS: Porovnávám to s GP, i když tohle má být zábavná show a ne herní magazín. Jenže mi to zábavné vůbec nepřišlo. Čekal jsem, jak dlouho to bude trvat a ve čtvrtém dílu přišel i fekální humor. Škoda, že neexistuje nižší hodnocení než odpad.

Vesmír jak jej známe (2009) (seriál)

Spousta informací, které tento dokument prezentuje, nejsou nijak zajímavé. Ba co víc, vysvětlovaná fyzika je často na úrovni základní školy. A pokud se o vesmír alespoň trošku zajímáte, dokument vás ničím nepřekvapí. Je ale solidně natočen a dobře se na něj kouká.

V úzkých (2009)

Natahované scény (ta se švábama byla vážně hrozná), kdo je vrah musí být každému jasné od úplného začátku , protože je to neuvěřitelně okaté (SPOILER pro ty pomalejší, je to Steve Guttenberg), ploché, nudné a hloupé charaktery, ještě horší dialogy a celkově film vlastně nic zajímavého nepřináší. To by u vyvražďovačky asi moc nevadilo, ale ono je to strašně okaté a dost nudné. Jednu hvězdičku za Elizabeth Nicole, která, když už film stojí za prd, alespoň ukazuje svůj pěkný výstřih. Vážně nevím, proč jsem na to koukal. Ten scénář je vážně hrůza.

Nenarození (2009)

Na tenhle film se dá hrát hra "najděte co nejvíce charakterů z Dextera". Já postřehnul dva (C.S. Lee a James Remar). Kolik vy? Aha, ještě něco ke kvalitám filmu. Vemte ty nejvíce provařené situace ze všech hororů a smíchejte to dohromady. Tyhle tuctovky mi už vážně lezou krkem. Kamera obstojná, osazení také, ale se scénářem si někdo vytřel zadek. Už jen fakt, že mě nejvíce zaujali herci z mého oblíbeného seriálu něco svědčí o kvalitách filmu.

The Decline of Western Civilization Part II: The Metal Years (1988)

Neberte komentář od me_george vážně. Nehodnotí dokument, ale hudbu samotnou. Taky nelezu komentovat hip hopové dokumenty, protože bych byl zaujat. Pokud něco o hardrocku a glam metalu 80' let můžu říct, tak je to fakt, že hudba to byla vážně špičková (i když vyjímky tu byly také). Většina samotných hudebníku se tvářila pozérsky. Patřilo to k tomu. Fanoušci této doby musí hodnotit tento dokumen prostě kladně, protože mapuje velmi důležitou část metalu, ať už ostatní tvrdí, co chtějí.